Комп'ютери розпізнаватимуть емоції людини

18.10.12 10:59 2073

Вчені працюють над створенням програм, здатних визначати емоції людини по виразу обличчя.

Комп'ютери розпізнаватимуть емоції людини

Якщо фахівці досягнуть успіху, комп'ютери зможуть не тільки навчитися підлаштовуватися під настрій користувача, але і допоможуть аутистам адаптуватися до спілкування, як повідомляє Газета по-Українськи

"Люди досить добре вміють розуміти емоції один одного. Ми здатні вловити сотні відтінків найрізноманітніших переживань, а ось машини поки що не здатні розпізнати навіть найпростіші почуття. "Світ цифрового спілкування позбавлений безлічі способів передачі емоцій Наш проект зможе змінити це.", - сказав Розалінд Пікард, голова дослідницької групи з оцифрування емоцій в Массачусетському інституті технологій.

Слід зазначити, що проект має на меті допомогти сприймати емоції не тільки машинам, але і людям.

У рамках дослідження вже були створені спеціальні окуляри для людей з синдромом Аспергера (м'яка форма аутизму), які за допомогою світлових сигналів попереджають користувача про те, що він втомив того, з ким размовляє. Коли пристрій визначає у співрозмовника ознаки нудьги, запалюється жовта лампочка, а коли він повністю втомлюється від спілкування - червона.

Пікард розробляє програми, які визначають емоції людини по 24 точкам на його обличчі. У минулому комп'ютерні алгоритми не могли відрізнити посмішку від усмішки, яка супроводжує розчарування. За словами вчених, причиною цього є низька дозвіл веб-камер і недостатня кількість варіантів емоцій в базі даних системи.

Зараз веб-камери здобули можливість писати відео навіть в HD, а щоб скласти базу емоційних даних, дослідники найняли близько двадцяти жінок, робота яких полягає в тому, щоб "будувати комп'ютера рожи" - заносити в систему знімки сотень варіантів різних емоцій .

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Gazeta.ua
Система Orphus

Останні новини

Реклама