12 березня голова облради С.Татусяк представлятиме в парламенті пропозиції вінничан

06.03.12 09:24 2529 3

Вінницькі самоврядці напрацювали пропозиції до проекту закону у Комітеті Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування.

12 березня голова облради С.Татусяк представлятиме в парламенті пропозиції вінничан

5 березня у Вінницькій обласній Раді відбувся круглий стіл з обговорення проекту Закону України «Про об’єднання територіальних громад». Проект на сьогодні поданий до Верховної Ради Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. У громадських колах та органах самоврядування регіонів триває процес обговорення та внесення змін і пропозицій до законопроекту.

Очолив засідання круглого столу голова обласної Ради Сергій Татусяк, який бере участь у творенні даного нормативно-правового акту як голова постійної комісії з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Української асоціації районних та обласних рад. Участь у зібранні також взяли заступники голови облради, депутати облради, окремі голови районних рад, сільські голови, представники громадських організацій, а також головний консультант Управління зі зв’язків з місцевими органами влади апарату Верховної Ради України Андрій Тарасюк

Закликаючи колег до дискусії, Сергій Татусяк зауважив, що законопроект «Про об’єднання територіальних громад» – це закон завтрашнього дня.

– Це один із небагатьох законопроектів, який спрямований на користь людей. Ключовий стимул до об’єднання громад тут фінансовий. І ми маємо його відстоювати, бо інакше закон не потрібен, – зауважив С.Татусяк.

Він нагадав, що даний законопроект розроблений Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на виконання державної Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

В ході обговорення законопроекту вінницькі самоврядці напрацювали низку пропозицій до його змісту. Серед головних: надати можливість об’єднуватися громадам, які належать до різних районів чи областей; удосконалити процедури референдуму, призначення тимчасових керівників об’єднань та наділення їх повноваженнями; встановити відстань від адміністративного центру до найвіддаленішого населеного пункту не у 30 км, а у 15 км тощо.

Крім того, більшість учасників круглого столу зійшлися на думці, що паралельно проекту Закону України «Про об’єднання територіальних громад» необхідно вносити зміни до низки інших супутніх законів, а також Податкового та Бюджетного кодексів.

Підсумовуючи засідання, Сергій Татусяк зауважив, що допоки дискусія довкола законопроекту точиться на владних рівнях, потрібно активізувати його обговорення у громадах, які вже мають визначатися, наскільки він їм потрібен.

12 березня голова обласної Ради представлятиме пропозиції вінничан щодо проекту закону у Комітеті Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування.

Законопроект можна подивитися тут

 

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Офіційний інтернет-сайт Вінницької обласної Ради
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 3. Олександр
  Олександр
  06-03-12, 15:36 | IP:178.95.54...
  Згоден зі Світланою, про те що в квартальних комітетах працюють переважно пенсіонери, які часто хворіють і не бажають виконувати свою роботу, отримуючи заробітну платню. Є звичайно там і молоді жінки, які цінують свою роботу, але їм просто не дають розвернутись ті самі ледачі пенсіонери, які не шукають шляхів для виконання роботи, а шукають шляхи щоб її НЕ робити. Сумно що Гройсману не вистачає часу читати коментарі, а помічники не хотять цього робити.
 • 2.
  06-03-12, 14:18 | IP:81.30.173...
  Абсолютно згодна! Мiська влада вже примудрилася в статутi громади залишити громадян,якI вибирають своiх представникiв (голiв квартальних комiтетiв)без права вибору,зробивши цю процедуру не на виборах до мiсцевих органiв самоврядування,а на загальних зборах громадян,на якi люди просто не йдуть з рiзних причин,а голови КК мають право вибирати делегатiв на конференцiю на цих зборах самостiйно.Тобто,людей вiд влади повнiстю усунено! Маю велику кiлькiсть реальних доказiв за 2006,2010 роки,де видно ,як та з якими порушеннями проходять "збори" I як багато разiв люди звертались з заявами про порушення на цей сайт до мера.Та тiльки мер захищае "своiх " пIдопiчних.Може тому i скаржаться люди,що реально мало що змiнюеться на краще в життI, а не посадах сидять десятилiттями однi й тi ж пенсiонери I отримують зарплатню за незроблену роботу. Якби процедура вибору була б вiдповiдною,то й люди прийшли б тi,хто хоче i може щось корисне робити.А Татусяку,окрiм розмов про змiни,пред"явити громадi нiчого
 • 1. Олександр
  Олександр
  06-03-12, 12:17 | IP:178.95.54...
  Крім підтримки нині діючої влади, Сергй Татусяк, нічого нового не може запропонувати.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)