До кінця 2012 року вінницька "швидка" буде обладнана системами GPS-навігації та матиме єдину диспетчерську службу

07.11.12 15:30 4152 1

Хід будівництва нового приміщення для єдиної обласної оперативно-диспетчерської служби екстреної медичної допомоги голова облдержадміністрації Микола Джига проінспектував 7 листопада.

До кінця 2012 року вінницька "швидка" буде обладнана системами GPS-навігації та матиме єдину диспетчерську службу

Голова облдержадміністрації зазначив, що в рамках єдиної системи екстреної медичної допомоги передбачається створення потужної оперативно-диспетчерської служби шляхом реорганізації та об’єднання всіх існуючих підрозділів служб ШМД, медицини катастроф і санітарної авіації. Вся інформація з території надходитиме в один центр, а не в декілька, як раніше. Єдина диспетчерська служба, оснащена сучасною технікою, контролюватиме пересування бригад, їхнє місцеперебування для оперативного забезпечення і чіткого контролю вчасного приїзду "швидкої".

Головний лікар Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Анатолій Пірникоза повідомив, що на Вінниччині виклики від населення за номером «103» прийматимуть вісім диспетчерів. Завдяки технічним нововведенням, в рік кількість прийнятих та переадресованих викликів складатиме приблизно 502 тисячі. На обслуговування Вінницької області планується задіяти до 200 машин швидкої допомоги (проти нинішніх 140 екіпажів). Для зв’язку із диспетчерським пунктом всі автомобілі швидкої допомоги будуть обладнані системами GPS-навігації.

Для скорочення часу прибуття бригад швидкої медичної допомоги до пацієнта в області функціонуватимуть шість локальних станцій швидкої медичної допомоги, що об’єднуватимуть кілька районів, та їхні підстанції. Також існує домовленість із заводом «Моторсіч» про надання в оренду спеціально обладнаного вертольота марки «МІ-2» для польотів санітарної авіації.

Микола Джига підкреслив, що створення єдиної регіональної диспетчерської служби – це принципово нова модель надання екстреної медичної допомоги, що застосовується в усьому світі, аналогів якої наразі немає в Україні. Для технічного забезпечення проекту «Вчасна допомога» на Вінниччині виділено 8 млн 950 тисяч гривень із державного бюджету.

Голова облдержадміністрації дав доручення у триденний термін підготувати нову технічну документацію з енергозабезпечення Центру. До першого грудня всі загальнобудівельні роботи будуть завершені. До 15 грудня заплановано встановити все необхідне обладання. Отже, до новорічних свят жителі області матимуть сучасний Центр надання екстреної медичної допомоги. У перспективі в систему екстреної допомоги будуть залучені служби МНС та міліція.

Микола Джига зауважив, що реформування медичної галузі дало серйозний поштовх для зміцнення матеріально-технічної бази лікувальних закладів області. Голова облдержадміністрації зазначив, що завдяки спільному фінансуванню і єдиній диспетчерській, всі організаційні перепони зникають, отже жителі Вінницької області, незалежно від того, у якому районі вони проживають, зможуть вчасно отримати необхідну медичну допомогу.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


  • 1. ПЕтр
    ПЕтр
    08-11-12, 03:57 | IP:77.121.108...
    Это очередная отмывка бюджетных денег,так как в областном центре куча безхозных зданий и ненадо ничего строить.И то что чиновники убеждают не есть хорошо,так как разбить весь санитарный транспорт области на боевых дорогах-этоглупости.Одно дело когда в Виннице 30-ть бригад при нормальных дорогах,другое дело-это 200 на территории области.Станция скорой помощи в городе Виннице за 100 летнее существования спасла миллионы жителей нашей области и ее ликвидация(реорганизация)-это очередной вклад существующей власти в увеличение смертности и заболеваемости жителей нашего города.А ведь настоящая партия власти имеет всего 14%голосов с фальсификациями и совсем непонятно где апозиции и все остальные партии.И пусть не выдумывают глупости не один семейный врач не окажет экстренной медицинской помощи,где необходимы специализированные бригады скорой медицинской области.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)