Обговорення проекту Стратегія «Вінниця-2020»: Якість життя городян

09.07.13 18:31 3030 12

Стратегічний пріоритет «Якість життя» став темою сьогоднішнього засідання круглого столу, який проводиться вже втретє у рамках обговорення проекту Стратегії розвитку міста «Вінниця-2020».

Обговорення проекту Стратегія «Вінниця-2020»: Якість життя городян

У дискусії взяли участь депутати міської ради, голови профспілок та директора профільних департаментів. Усі пропозиції та зауваження в подальшому будуть враховані Стратегічною радою, а кінцевий варіант проекту – у серпні винесено на розгляд депутатів міської ради.

Якість життя вінничан є одним з п’яти пріоритетів, які передбачені Стратегією розвитку міста «Вінниця-2020». 9 липня саме цей стратегічний пріоритет став темою обговорення під час круглого столу. Протягом останніх двох тижнів вже були проведені дискусії по обговоренню пріоритетів «Формування сильної місцевої громади» та «Економічний розвиток, спрямований на високий та якісний рівень зайнятості». До серпня відбудеться і громадське обговорення ще двох пріоритетів: «Сталий екологічний розвиток і покращення надання комунальних послуг» та «Збалансований просторовий розвиток».

Під час засідання круглого столу пріоритет «Якість життя» презентував заступник міського голови Андрій Рева. Він зауважив, що, реалізовуючи цей стратегічний напрямок, мається на меті стале зростання інтегрованого «індексу людського розвитку», визначальними складовими якого серед інших є довге і здорове життя, можливості для здобуття освіти та доступу до засобів, що забезпечують гідний життєвий рівень. Мета містить п’ять стратегічних цілей і відповідно до задекларованих цілей вибудувані кроки їх реалізації.

Перша ціллю є «Місто, дружнє до дитини», основники кроками реалізації якої є: забезпечення базових прав дітей, права дітей на участь у міському розвитку, безпека дітей, налагодження зв'язків з іншими містами і моніторінг забезпечення прав дітей та їх впливу на міське життя. «Дуже приємно, що діти у нас активні, тому що створені умови для цього. Необхідно обов’язково звернути увагу на те, щоб, можливо, проводити заходи у формі зустрічей або семінарів, за допомогою яких можна виявити, чого прагнуть сучасні діти, адже вони сприймають світ трохи по-іншому аніж дорослі, - каже головний редактор МКП «Вінницька газета», депутат міської ради Наталія Космина. У молоді міста зараз формується нова культура, з’являється мода на позитивні речі: не вживати алкоголь, не лускати насіння, активно відпочивати. І сьогодні відчувається гордість молодих людей, що вони живуть саме у Вінниці – сучасному і гарному місті».

Другою ціллю є «Місто молодих» з наступними кроками реалізації: молодіжна політика, економічна незалежність, охорона здоров'я, соціальна активність. Основним питанням, яке викликало жваву дискусію – це зайнятість молоді, адже це питання наразі гостро стоїть не тільки у нашому місті, але в усій країні. «Нам необхідно дуже багато зробити для того, щоб молодь була економічно незалежною, - каже Андрій Рева. – Цю проблему можна вирішити двома шляхами – забезпечити умови для самозайнятості або сприяти розвитку малого та середнього бізнесу». За словами голови міської організації профспілки працівників освіти та науки Петра Солов’я, найбільшою проблемою держави на сьогоднішній день є міграція молоді на навчання та роботу за межі країни, адже зарплатня молодого спеціаліста дуже низька і, можливо, необхідно запровадити якусь доплату для підтримки таких працівників. А Андрій Рева виступив із пропозицією щодо можливого муніципального замовлення здібних молодих людей для роботи у комунальних підприємствах: «Необхідно співпрацювати з ВУЗами. Ми, наприклад, можемо виставляти муніципальне замовлення на спеціалістів для роботи у ТТУ, ЖЕКи й т.д. і ми точно знаємо, що ці люди отримають робоче місце по закінченню ВУЗа». Необхідно також створювати умови для того, аби розвивати творчі здібності талановитої молоді, що в подальшому може стати способом заробітку та відкриття власної справи.

Наступною ціллю є «Здорове місто». Усі учасники обговорення погодилися, що пріоритетом подальшого розвитку медичної галузі має бути пропагування здорового способу життя та профілактика й завчасна діагностика хвороб. «Людей необхідно вчити бути здоровими, вкладати в свідомість, що профілактичні огляди необхідні саме їм, а не лікарям», - переконана директор департаменту соціальної політики Лариса Попова. А сама медична галузь передусім повинна бути доступною та якісною.

Ще однією ціллю реалізації цього стратегічного пріоритету є «Місто культури». За словами директора департаменту культури Ірини Френкель, необхідно розвивати наступні напрямки: конкурентоспроможний сильний мистецький професійний ринок; культура, яка сприймає нове і пропагує нові тенденції та досягнення; життя, яке культура наповнює змістом; культура, як спосіб життя, а саме місто творчого самовиявлення і культура, як душа нашого міста. Міські свята та різні мистецькі заходи, якими останнім часом славиться Вінниця, будуть проводитися і надалі. Учасники обговорення особливо відзначили розвиток бібліотечної справи у місті, адже спектр послуг бібліотек розширюється, а на базі них у багатьох віддалених мікрорайонах міста проводяться цікаві програми. «Ми знаходимо нові форми роботи, які дають можливість мешканцям реалізовуватися, - каже депутат міської ради Володимир Малінін. – Змінено підходи до бібліотечної галузі, зараз бібліотеки - це передусім місця спілкування».

І останньою у цьому пріоритеті проекту Стратегії міста є «Місто соціальної згуртованості», в яку входить: соціальне забезпечення, послуги соціальної допомоги, розвиток міжвікової інтеграції, соціальна інтеграція і соціальне та доступне житло. «Прикладом роботи над соціальною згуртованістю міста є наші «Прозорі офіси», - каже Лариса Попова. – В подальшому ми хочемо створити трьохрівневу систему – департамент соціальної політики, Пенсійний фонд і Центри зайнятості, щоб в одному приміщенні людина могла отримати повний соціальний пакет». Включає він в себе і розвиток послуг соціальної допомоги, таких як довгостроковий догляд за людьми при залученні волонтерів, благодійних фондів, громадських організацій. Створюватимуться та розвиватимуться умови для активної участі літніх громадян через різні адресні заходи – навчання комп’ютерній грамотності та ін. Начальник управління Пенсійного фонду України у Вінниці Олена Корчака зауважує, що кількість звернень до управління зростає, і залежить це не від збільшення проблем, а від того, що літні люди потребують спілкування і щоб їх вислухали та поспівчували приходять на прийом до працівників Пенсійного фонду. І близько 30 % часу працівника іде саме на таке спілкування. Тому запропонувала в холі розміщувати буклети, куди саме можна звернутися літнім громадянам, у яких місцях діють клуби по інтересах.

Пропозиції учасників круглих столів будуть враховані при доопрацюванні проекту Стратегії розвитку міста «Вінниця-2020». До обговорення також може долучитися кожний вінничанин. З проектом Стратегії розвитку міста можна ознайомитися на офіційному сайті міської ради . Власні коментарі та пропозиції можна надіслати на електронну адресу strategy@vmr.gov.ua.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 12. Макар
  Макар
  12-07-13, 11:18 | IP:93.77.42...
  У цієі міськоі влади дебілізм на кожному кроці і ніхто іх не спинить,бо немає опозиціі.Це треба мати таку думку,що комунальні ЖЕКи об*єднати в приватне ЖЕО і збирати з мешканців 36% на утримання цього приватного закладу.Дозволити в центрі міста на вулиці Грушевського,коло вічного вогня визволителям Вінниці,видкрити дві пивних точки ім.Д.Дворкиса і щоб алкаши опорожнялись на могили нашим визволителям.
 • 11.
  10-07-13, 15:36 | IP:81.30.173...
  Обурює те,що написано у 1 пункті "стратегії"- місто,дружнє до дітей. Автор,певно,забув написати,до яких чи чиїх саме дітей. Бо наші діти з мого мікрорайону не можуть їздити нормально громадським транспортом(авт.№2),бо ходить він раз на годину та ще й має дві перерви по 1,5 і 2 години зранку та ввечері. Проїздний не візьмеш,так як автобусу не дочекаєшся, а у маршрутках недвузначно висить оголошення,що дітей до 12 років возять за 1,25(пів ціни від 2,50)тільки зі школи та назад і ніякі гуртки не враховуються. При намаганні різних громадян владнати питання з проїздом на 1,75 на підвезення нічого не робиться ,пишуться лише тупі відписки і рекомендують скористатися "дешевшою" маршруткою за 1,75(на підвезення до електротранспорту),до якої для більшості населення кварталу іти приблизно 20 хвилин.І це при тому,що у кварталі немає ні школи,ні садочка ,ні мед закладу на 5000 населення.
  Яка ж може бути тут дружність до дітей? Якби чиновники ходили пішки до свого транспорту приблизно як від "книжки" до міськради,то,певно,більше б думали про проблеми незалученності дітей чи літніх людей.
  По 2 -му пункту: хіба молодь хоч у якісь часи мала нормальне працевлаштування? Навіть за моїх 90 років після закінчення престижого ВУЗу знайти нормальну роботу було великою проблемою ,яка вирішувалася лише через "знайомих,кумів,родичів,хабарі". Поки немае державної коміссії,яка б контролювала всі конкурси на вакансії для підприемств та організацій усіх форм власності,доти сидітимуть на посадах Бог знае хто з липовими "корочками" і влада відкрито захищатиме своїх підлеглих. На жаль,гарна освіта ніколи не гарантувала справедливого та надійного працевлаштування(що було можливе при Союзі).
  Ну і по 3-му пункту. Про те,як людина дбає за власне здоров"я, залежить все від самої людини: хтось постійно слідкує за своїм здоров"ям,хтось-ні. Але тим,хто все ж намагається це робити,це стеє все важче і важче через повне зруйнування медичної галузі, некомпетентність та повну безвідповідальність лікарів, через зростання все більшої кількості платних послуг,які не гарантують якісного результату. Хіба в місті мало приватних лікарень,що треба було ще й таким робити муніципальний діагностичний центр? А зарплатня у вінничан чи не найнижча серед зарплат по обласним центрам. Ну і останній камінь в город ціеї "стратегії".
  Вінниця- чи не найближче до столиці місто.І дуже велика кількість наших вінничан через неможливість працевлаштування їдуть до столиці на заробітки і постійно там працюють. Але Вінниця чи не єдине місто обласний центр,який не мае нормального зв"язку залізницею до столиці! Люди банально не можуть виїхати увечері(після18-00) зі столиці у п"ятницю та в неділю з Вінниці,щоб дістатися вчасно на навчання чи то роботу. І це недавня проблема, бо їзжу постійно з 1986 року і раніше ні з квитками,ні з ії вартістю чи взагалі- придбанням,проблем ніколи не було. То чому ж любий мер з депутатами не можуть вирішити таку глобальну проблему наших місцян? Адже нормальне сполучення залізницею мають всі без вийнятку обласні центри,окрім нашого.А більша половина з них мае значно менше населення і більші доходи. Нам же доводиться задовільнятися дорогущими та не дуже безпечними і комфортними маршрутками,або ж брати квитки у СВ чи Люкси(які через дорожнечу ніхто не купує)через те,що ми не маемо статуса кінцевого пункту призначення(транзитні) і квитки до Вінниці можемо взяти лише ті,що залишилися взагалі(тобто,найдорожчі,якщо,звісно,залишилися..),або ж їхати занюханою електричкою 4 години 3-м класом з дуже сумнівними і антисанітарними "зручностями",пропускаючи всі інші потіги у самий незручний час раз на добу.
  То чи ж справедливо це для нас,вінничан і нашого немаленького міста?
  Депутатам аби поговорити та під виглядом "вирішення глобальних проблем міста" придумати чергові можливості,як з громадян здерти побільше грошей на транспорті чи то борючись за екологію,а реального покращення життя щось не особливо помічається.
 • 10. Ще раз Віті - Олександр
  Ще раз Віті - Олександр
  10-07-13, 12:01 | IP:178.92.147...
  Вітю, коли мені було стільки років скільки тобі, то названа тобою вулиця Грушевського, носиля імя Котовського, я і розраховував на те що ти того не знаєш тому навмисно написав Котовського, а ти підтвердив що Грушевського, тож хай знають і інші що це одне і те саме!
  Як там обстоять справи з моїми рекомендаціями???
 • 9. д.Федор
  д.Федор
  10-07-13, 11:37 | IP:159.160.78...
  Народу потрещать много' а самим что сделать впадлу
 • 8. Вітя
  Вітя
  10-07-13, 10:18 | IP:46.227.139...
  Я нікого не захищаю. В мене просто відкриті очі та нормальне світосприйняття. А у Вас воно зіпсоване, чи то минулим, чи то сьогоденням. Ви ж розумна людина, і на відміну від коментаторів з милом та Макарів, розумієте, що як працює в цьому житті. Розумієте, що одразу все зробити не можливо. Все робиться поступово. Відносно того, що спочатку кладуть асфальт, а потім вирішують труби міняти - ПОВНІСТЮ З ВАМИ ЗГОДНИЙ! ЦЕ ДЕБІЛІЗМ! Аналогічний приклад зараз по вулиці Грушевського. Лише місяць тому заасфальтували чорновим і чистовим шаром, і от - все перерили!

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)