Сьогодні у міській раді обговорювали долю «хрущівок», використання Південного Бугу та розвиток міської території

24.07.13 16:23 3605 9

Використання Південного Бугу, доля «хрущівок» та розвиток міської території є складовими пріоритету «Збалансований просторовий розвиток» Стратегії «Вінниця-2020». Цей пріоритет проекту обговорювали сьогодні, 24 липня, міські архітектори. Презентував його директор департаменту містобудування, архітектури та кадастру Вінницької міської ради Максим Мартинюк.

Сьогодні у міській раді обговорювали долю «хрущівок», використання Південного Бугу та розвиток міської території

Максим Мартинюк презентує пріорітет Стратегії 2020 "Збалансований просторовий розвиток"П’ятий пріоритет Стратегії розвитку міста «Вінниця-2020» носить назву «Збалансований просторовий розвиток» і має на меті розвиток ефективної та дієвої транспортної інфраструктури та забезпечення населення міста простором для життя.

Як зазначив Максим Мартинюк, стратегічний пріоритет має шість цілей.

Перша – це документально зафіксований цілісний підхід до міського середовища. Він, зокрема, включає у себе розробку містобудівної документації та генерального плану.

Друга ціль – це розвиток Вінниці як компактної території. «Місто Вінниця в стратегічній перспективи бачиться як компактне місто, яке має прагнути до певного самообмеження у межах свого розвитку. У попередній концепції розвитку міста це звучало як недопущення перетворення Вінниці на мегаполіс. Усе це зводиться до пошуків оптимальних меж міста. При цьому мають бути скоординовані землекористування та транспортне планування: забудови вже існуючих кварталів мають забезпечуватись відповідною транспортною інфраструктурою. Мається на увазі вся вулично-дорожня мережа, яка дозволяє уникнути заторів у русі транспорту і забезпечує оптимальні під’їзди й транспортне забезпечення території», - зазначив Максим Мартинюк.

Третя ціль Стратегії розвитку «Вінниця-2020» носить назву «Місто над Бугом». За словами Максима Мартинюка, сьогодні можна констатувати факт, що річка недостатньо інтегрована у міський простір і з точки зору містобудування Південний Буг більше розглядається як перешкода, ніж як можливість. Саме тому питання ріки було винесено в окрему ціль. «Необхідно окремо розробити концепцію розвитку річки як складової міського простору, розглянути її більш сильну інтеграцію в структуру міста. Це допоможе збільшити і кількість зелених зон, що розташовані вздовж ріки та можуть використовуватися громадянами. Сьогодні такі зони існують також, але в багатьох випадках вони не впорядковані належним чином», - каже Максим Мартинюк.

Четверта ціль - «Якісне житло з різними можливостями» - передбачає активніше впровадження сучасних стандартів житлової забудови, зокрема, приділення більшої уваги при проектуванні житлових будинків питанню екологічності та енергозбереження. Досягненню цієї цілі має сприяти розвиток об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Крім того, надалі розвиватимуться і програми із забезпечення городян доступним житлом. «У стратегічній перспективі хотілося б позначити стимуляцію реконструкції вже існуючих житлових будівель, у першу чергу багатоквартирних будинків перших масових серій, тобто «хрущівок». На сьогоднішній день поки відсутнє чітке бачення того, як вирішувати це питання, але є однозначне розуміння того, що з цими будинками потрібно щось робити. Адже їхній нормативний ресурс фактично вичерпався, а якість життя в цих будинках залишає бажати кращого», - зазначив директор архітектурного департаменту.

Однією із самих дискусійних позицій щодо цілі «Якісне житло з різними можливостями» була пропозиція щодо обмеження поверховості у житловій забудові. Пропонувалося, аби максимальна кількість поверхів становила шість. Стосується це центральної частини Вінниці та нових кварталів.

П’ята ціль«Формування креативного міського середовища» - присвячена розвитку відповідної інфраструктури: сервісної, туристичної і культурної , а також впровадження яскравих елементів дизайну міського середовища.

І ціль №6 носить назву «Місто, що керується знаннями та успіхом». Нею передбачається, що у Вінниці мають створюватися умови для розвитку промислових майданчиків. «Очевидно,що основне зусилля має бути зосереджено відновленні тих промислових зон, які вже були створені. Все це в решті решт створить передумови для тісної взаємодії виробництва, промисловості, бізнесу і освіти», - каже директор департаменту містобудування, архітектури та кадастру Вінницької міської ради.

Пріоритет «Збалансований просторовий розвиток» є останнім, який входить до Стратегії «Вінниця-2020». Все ще збираються пропозиції від мешканців міста. Їх можна надіслати на електронну адресу strategy@vmr.gov.ua. А ознайомитися із проектом Стратегії на сайті міської ради.

У серпні стратегічна рада опрацює всі пропозиції, які надійдуть на той час. Остаточний варіант проекту Стратегії розвитку міста «Вінниця-2020» буде винесено на розгляд депутатів міськради.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 9. Ваня
  Ваня
  30-07-13, 15:42 | IP:62.80.168...
  Слабо заставить перестроить площадь Гагарина на то что обещалось винничанам в проекте, вместо того "мавзолея"? А вообще о чем говорить, какие планы, если лепят что попало кто где захочет.
 • 8. Максим
  Максим
  29-07-13, 10:25 | IP:80.91.187...
  Макару: во дворе стоял засохший тополь. 5 лет просили срезать жек, горисполком. В 2 часа ночи (случайно стал свидетелем - пошел балкон открыть) тополь рухнул сам. Не достал до дома 1,5 м, возле машины на расстоянии 1 м (на удивление не побил), грохот на всю ивановскую. Письмо из горисполкома на мой запрос: "Ликвидацию дерева по Вашей заявке исполнено". Какой-то цинизм просто.
  3 года ждал, как в пословице и еще больше.
 • 7. Макар
  Макар
  25-07-13, 17:00 | IP:93.77.42...
  Якщо ближчим часом в місті не будуть перейматись траспортними розв*язками,парковками та пішоходними переходами,то по місту прийдеться пересуватись пішки,а нам дихати вихлопами транспорту.Як що комунальне господарство буде дивитись за квітами,то старі дерева в дворах та вулицях будуть падати нам на голови.Треба кінчати фонтано-фестивальну єпопею і починати працювати на комфорт для населення.
 • 6. Ответ АNNE
  Ответ АNNE
  25-07-13, 16:08 | IP:178.92.147...
  Однозначно Вы знаете где в нашем городе фонтан Рошен, но не все знают что улица Кармелюка, берёт начоло у готэля Южный буг, и кончается у улицы Б.Хмельницкого. Когда построили фонтан, 3/4 улицы Кармелюка заасфальтировали, а 1/4 , т.е. 200 метров, городские власти оставили на потом, а сейчас ТРЕБУЮТ ОТ ЖИТЕЛЕЙ СОФИНАНСИРОВАНИЕ, для устройства дороги к Европескому фонтану за счёт жителей оставшеся части улицы неблагоустроеной.
 • 5. Вадим
  Вадим
  25-07-13, 13:13 | IP:92.112.146...
  То Anna: Есть очевидные факты, которые подтверждают мои слова. То же разрешение на строительство по ул. Свердлова - такое можно было протянуть только немалые деньги. В своем интервью начальник архитектуры делал морду кирпичом вроде как все в порядке.
  Почти все объекты строительства не соответствуют проектам, которые выносились на общественные слушания. Из самых громких - площадь перед универмагом. Мало? Вам нужно чтоб в вашей прихожей поставили торговый ларек, тогда заметите как уродуется город?

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)