Проти реорганізації шкіл у Вінниці не проголосував жоден з депутатів

23.08.13 13:58 4233 10

Питання реорганізації трьох шкіл у Вінниці, яке спричинило невдоволення деяких батьків, сьогодні, 23 серпня, розглядалось на сесії Вінницької міської ради.

Проти реорганізації шкіл у Вінниці не проголосував жоден з депутатів

Як і було обіцяно противниками реорганізації, на площі перед міською пройшов мітинг. Утім, він став не стільки протестним, скільки черговою політичною акцією.

Висловити ж свою незгоду з рішенням на сесію міської ради прийшла голова батьківського комітету школи№25. Раніше про свою допомогу тим батькам, які виступили проти перерозподілу учнів між трьома школами, пообіцяв депутат міської ради від партії «Свобода» Володимир Базелюк. Утім нічого нового повідомити він не зміг.

- Порушуються права дітей, - сказав Володимир Базелюк. – Ніхто нікого не питав.

На сесії перед депутатами позицію міської влади і департаменту освіти ще раз озвучив директор міського департаменту освіти Володимир Буняк.

- Перша школа перевантажена. Результат перерозподілу – це те, що майже тисяча школярів буде навчатись у першу зміну, - пояснив Володимир Буняк і наголосив. – Навантаження вчителів залишається тим самим, вони нічого не втрачають.

Директор вінницької школи №10 і депутат міської ради Світлана Куца розповіла, що вона зустрічалась із учителями школи №25, і вони підтримують рішення про реорганізацію трьох шкіл і перерозподіл учнів.

- Ми віддаємо учням школи №25, які переходять у нашу школу, кращі класи і кабінети, - сказала Світлана Куца.Діти уже приходили, дивились, сказали, що їм класи і школа подобаються. Ви краще подумайте про порушення прав тих дітей, які чекають своєї черги у садочок, - звернулась до незгодних з рішенням Світлана Куца.

Сюрпризом став виступ перед депутатами одного з батьків школи №1. Чоловік сказав, що він теж спочатку був проти рішення про переведення учнів молодших класів у нову молодшу школу, яка має бути створена на базі школи №25.

- Коли ж на сімейній нараді ми обговорювали це питання, то мова зайшла про те, що наша дитина буде ходити у третю зміну, і ми маємо її зустрічати аж о дев’ятій вечора, - пояснював батько. – То нехай краще буде так, хай краще наша дитина ходить у першу зміну.

Зрештою, депутати приступили до голосування. Із 38 присутніх на сесії 34 проголосували «за», ще 4 – не голосували взагалі. Жоден з депутатів проти рішення про реорганізацію шкіл не проголосував. Як пояснюватимуть свою позицію ті депутати, що обіцяли підтримку незгодним батькам, вони не говорять.

Нагадаємо, з першого вересня зміни торкнуться вінницьких шкіл №1, №25 та школу №10. Учнів початкової школи гімназії №1 запропоновано перевести у новий навчальний заклад першого ступеня (1-4-ті класи), який буде створений на базі школи №25. У новоствореному закладі залишаться і початкові класи школи №25. Учнів середніх і старших класів школи №25 запропоновано перевести до школи №10. Разом з учнями на навчання до інших шкіл переходять і їх учителі.

Сьогодні початкова школа гімназії №1 розташована у приміщенні колишнього дитячого садочка, який свого часу через ненаповнення, віддали гімназії. Після створення у місті нової початкової школи і переведення туди дітей - цей садочок вдасться відродити. А там 300 місць для дошколяриків. У новій початковій школі навчатимуться 938 дітей. Школа буде спеціалізованою – з поглибленим вивченням іноземних мов.

Гімназія №1 розрахована на 1116 учнів, сьогодні її відвідують 1813 дітей.

Школа №10 розрахована на 1568 учнів, сьогодні її відвідують 623 дитини.

Школа №25 розрахована на 1176 учнів, сьогодні її відвідують 476 дітей.

"Моя Вінниця"
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 10. Бубела Інна
  Бубела Інна
  26-08-13, 10:51 | IP:91.214.137...
  Что сказать, молодцы. И школы спасли, и рабочие места сохранили, и перегруженность школ ликвидировали. Респект!
 • 9. Марина
  Марина
  25-08-13, 12:26 | IP:130.180.215...
  Проблема з переселенням школярів - це результат неорганізованності нашої влади. Це не робиться за тиждень. Це потрібно було починати рік тому, морально підготувати, а головне - спитати зголи батьків. Хто хоче, нехай йде в 25, а хто - ні, тоді в ішу школу. Але апофеоз цього "свята демократії" - це те, що найближчим школам -4, 7 та 2 заборонили приймати учнів з першої. Таке от примусове покращення.
 • 8. А ВОВА РУЛИТ
  А ВОВА РУЛИТ
  25-08-13, 00:39 | IP:77.121.126...
  ПАРТИИ УДАР НЕ БЫЛО , т.к. на сессии МАМЕ ГЕННАДИЯ ТКАЧУКА ДЕПУТАТЫ ПРОДЛИЛИ НА 49 ЛЕТ ЗЕМЕЛЬКУ. ВОТ ВАМ И ДЕМОКРАТИЯ (на словах и на деле!) ВОВА РУЛИЛ- ВОВА РУЛИТ- ВОВА И БУДЕТ РУЛИТЬ ...пока руль у него не заберут!!!
 • 7. Галина Проців
  Галина Проців
  25-08-13, 00:29 | IP:46.173.161...
  А Ви ніколи не задумувалися про те, чому більшість експериментів за роки незалежності в Україні проведені на дітях? Якщо на даний час на 2912 дітей трьох шкіл чекає "покращення" і примусове "переселення", то за короткий час дорослі повинні (ЗОБОВ'ЯЗАНІ) проаналізувати стан їхнього здоров'я, і особливо психічного. Вдумайтесь, біля 3 тисяч учнів, близько 300 педагогів, вихователів та 60 технічних працівників. Це біля 3,5 тисячі сімей вінничан, близько 7 тисяч виборів, з якими не радилися і не слухали. Є кілька "золотих правил" співпраці громадян із владою, але головне з них "НЕ ВІР, НЕ БІЙСЯ, НЕ МОВЧИ!"

 • 6. Галина Проців
  Галина Проців
  25-08-13, 00:11 | IP:46.173.161...
  Більш "виваженого і мудрого" рішення ніхто придумати в День Державного Прапора і напередодні Дня Незалежності України (за чотири робочі дні до початку навчального року), як депутати Вінницької міської ради для своїх виборців, придумати не міг. Яким чином і в який спосіб були поінформовані усі учасники навчально-виховного процесу про цю "реорганізацію"? Це питання не риторичне і не в повітря, а до прокуратури міста та області.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)