Володимир Гройсман просить вінницьких медиків надати пропозиції щодо внесення змін в медичну реформу

04.03.14 17:58 2324 5

Департамент охорони здоров’я міської ради розпочинає збір пропозицій від фахівців медичної галузі щодо внесення змін до ухваленого 2011-го року Верховною Радою України Закону «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві». Зібрані вінницькими медиками напрацювання і пропозиції після обговорення та узагальнення будуть передані ще донедавна міським головою, а нині Віце-прем’єр-міністром з регіонального розвитку Володимиром Гройсманом до Кабінету Міністрів України, і, зокрема, у Міністерство охорони здоров’я. Про це сьогодні повідомив під час розширеного засідання медичної колегії міста в. о. міського голови, секретар міської ради Сергій Моргунов.

Володимир Гройсман просить вінницьких медиків надати пропозиції щодо внесення змін в медичну реформу

Минулого тижня новопризначений Міністр охорони здоров'я України Олег Мусій повідомив, що реформу охорони здоров'я, попри заяви політиків, ніхто зупиняти не буде. «Реформа триватиме після того, як буде проведено аналіз щодо методів її впровадження», – зазначив урядовець. На його думку, МОЗ України необхідно зайнятись з’ясовуванням того, чим незадоволене населення. «Міністерство буде працювати за запитом людей і реагувати на запит людей, а не на запит чиновництва чи Кабінету Міністрів», – наголосив Олег Мусій. Про це повідомляється на сайті відомства  http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20140227_h.html.

Вінниччина і зокрема місто Вінниця, яке потрапило у перелік міст та регіонів, де впроваджувалася медреформа, ще до ухвалення парламентарями цього закону намагалось переконати столичних чиновників усіх рівнів в тому, що реформування необхідне, але в інший спосіб і не так стрімко. Були напрацьовані і передані пропозиції та бачення того, як це потрібно робити, спираючись на досвід Вінниці. Однак вони так і залишились поза увагою органів державної влади. «Ми завжди були досить критично налаштовані до медичної реформи, і в нас постійно були суперечки з урядом, Адміністрацією Президента та іншими відомствами, які відповідали за цей напрямок, - зазначив в. о. міського голови, секретар міської ради Сергій Моргунов під час сьогоднішнього засідання медколегії. - Я думаю, що ні в кого немає сумніву в тому, що і до, і під час впровадження реформи, у медичній галузі завжди були проблеми, і необхідність змін є. Але міняти потрібно правильно. А про те, як це необхідно робити, можете сказати тільки ви – професіонали».

Сергій Моргунов повідомив, що вчора мав зустріч з Віце-прем’єр-міністром з регіонального розвитку Володимиром Гройсманом, в тому числі і з цього питання. Володимир Гройсман наголосив, що потрібно оперативно, не затягуючи, зібрати конкретні пропозиції працівників медичної галузі, які мають бути узагальнені та систематизовані міським департаментом охорони здоров’я. І Віце-прем’єр-міністр, який з власного досвіду, ще працюючи міським головою, чудово знав проблематику міської медицини – буде вносити пропозиції щодо необхідності змін у медичну реформу. «Найближчим часом Володимир Гройсман буде ініціювати проведення відповідної наради з медицини, проводити консультації з Міністром охорони здоров’я, і всі зібрані Вами пропозиції будуть доведені і передані», - сказав Сергій Моргунов.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 5. Макар
  Макар
  06-03-14, 07:21 | IP:77.121.109...
  Треба негайно повернути місту швидку допомогу з поверненням попередніх функцій.Зовсім недоречно,коли виізди швидкоі замінили семейними лікарями з медсестрами-звичайно це єкономія бюджету,але на нашому здоров*і та житті.Хтось собі замки будує за бюджетний кошт,а хтось помирає за відсутністю своєчасноі і кваліфікованій медичній допомоги.
 • 4.
  05-03-14, 08:10 | IP:78.154.162...
  olga,певно,медик,коли дякує за те,що до нас ніби то хтось прислухався.А як же слово простих людей не від медицини,це ж саме вони є споживачами медичних послуг? І саме вони оцінюють та вирішують,що добре для них,а що ні.
  Я б також повернула все в дореформенний час і дала змогу людям іти до вузьких спеціалістів.Кожна нормальна,адекватна ,повносправна людина розуміє сама,що у неї болить і до якого лікаря їй звертатися.А сімейний лікар що може їй дати,окрім втраченого у черзі до нього часу і констатації факту-що потрібна консультація вузького спеціаліста .Правильно було б платити лікарям від кількості звернених до них пацієнтів та наданої допомоги(первинне звернення,повторне звернення- як обов"язковість пересвідчитись у лікувальному ефекті).Безкоштовні ліки взагалі мають видаватися по спискам тим,хто лікується ними постійно і в профільних аптеках.Люди самі мають стежити і відповідати за своє здоров"я.Ну і обов"язково має бути книга скарг та пропозицій,де б люди публічно могли залишати свої відгуки про фаховість того чи іншого лікаря(якщо медицина- це послуги,то вони так само мають керуватися законом про права споживачів).Потрібно повернути назад лабораторіі і зробити їх акредитацію(бо лабораторія на 50 річчя перемоги не мені одній робить невірні аналвізи і люди потім ходять переробляти,втрачаючи час,гроші і нерви- є докази не у мене однієї).
  Картки у людей мають бути на руках,так як у разі лікарської помилки саме з тих записів можна судити про надавану допомогу.А в лікарнях родичам мають давати ксерокопіі записів з історіі хвороби(для все того ж захисту від некомпетентних лікарів).
 • 3. olga
  olga
  04-03-14, 22:24 | IP:93.77.32...
  не потрібно робити з професійних педіатрів та терапевтів - лікарів загальної практики!!!!! неможливо осягнути неосяжне! це призведе до каліцтва багатьох неповинних людей. дякуємо, що вирішили прислухатись до нас.
 • 2. Олександр
  Олександр
  04-03-14, 21:19 | IP:37.54.221...
  У нашому місті Вінниці, до цієї так званної реХформи, було дуже добре налагоджено, роботу поліклінік, обслуговування лікарями, та швидкими допомогами. Було-б дуже добре повернути все на дореХформений час, щоб дрослі лікувались у поліклініках для дорослих, а дітям і підліткам повернути те що їм належало. Нам не потрібно санітарної авіації, у час відсутності літаків.
 • 1. Макар
  Макар
  04-03-14, 19:23 | IP:77.121.109...
  Предложениями должны заниматься практические врачи,но не Черешнюк,Рева,Грабович и прочие дилетанты от медицины.Самое главное в городе Виннице-это прекратить уничтожать поликлиники,путем переделки под амбулатории семейного врача актунальные на селе.В городе должные работать мощные территориальные поликлиники с врачами всех медицинских специальностей.Человек должен прийти территориально в амбулаторное лечебное заведение и получить полный комплекс диагностики и лечения.Это аксиома.....

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)