«1 квітня Уряд схвалив Концепцію реформування місцевого самоврядування, якою передбачається повна децентралізація влади і передача повноважень на місця територіальним громадам. Ми напрацювали зміни до Конституції України і направили їх до Конституційної комісії, де також передбачили децентралізацію влади, делегування повноважень, закріплення фінансових основ, тобто податків, для територіальних громад. В розвиток цих рішень Уряд сьогодні ухвалив проект Закону «Про співробітництво територіальних громад», який ми найближчим часом направимо в парламент», – зазначив Віце-прем`єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман, презентуючи законопроект.

Проект Закону України «Про співробітництво територіальних громад» дозволить суттєво розширити зусилля громад для розв’язання ними спільних проблем соціально-економічного розвитку. Це може бути, наприклад, будівництво і утримання лікарень, вирішення проблем вивезення сміття, забезпечення водопостачання тощо.

Новим законом передбачено п’ять можливих форм співпраці – делегування одній з громад виконання певних завдань з передачею ресурсів, реалізація спільних проектів, створення і утримання спільних комунальних підприємств чи установ, і навіть утворення спільного органу управління для виконання певних повноважень. Також проектом Закону визначено механізми такого співробітництва, його фінансування та контролю.

Віце-прем`єр-міністр повідомив про передбачене проектом Закону державне стимулювання співробітництва громад, зокрема, шляхом надання субвенцій місцевим бюджетам у пріоритетних сферах державної політики. Держава таким чином матиме можливість стимулювати посилення спроможності громад до забезпечення реалізації більш широкого кола повноважень, а отже сприяти їх підготовці до впровадження реформи місцевого самоврядування в повному обсязі.

Володимир Гройсман зазначив, що Проект України «Про співробітництво територіальних громад», схвалений Урядом, було попередньо погоджено із 13 обласними радами, 21 обласними державними адміністраціями, Київською міською держадміністрацією, Державним фондом сприяння місцевого самоврядування в Україні, Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», Всеукраїнською асоціацією сільських та селищних рад. Окрім того, за його інформацією, вже сьогодні є ряд громад, які готові одразу після прийняття Закону Верховною Радою довести на практиці ефективність об’єднання зусиль.



Переглядів: 2723
Поширень: 0