Уряд України розробив нову систему надання субсидій та пропонує додатково виділити 12,5 мільярда гривень на допомогу малозабезпеченим сім’ям. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду України в суботу, 28 лютого.

Арсеній Яценюк підкреслив, що загалом на фінансування субсидій буде передбачено 24 мільярда гривень. Кабінет Міністрів, за словами Глави Уряду, також пропонує запровадити нову систему надання субсидій малозабезпеченим громадянам. За чинним законодавством у документах, необхідних для отримання субсидії, є анкета із 90 запитань. За новою системою, кількість запитань буде скорочена до 15.

«Будуть на всі сім\'ї розсилати одну сторінку з заявою і з формою декларації, щоб люди могли їх швидко заповнити і відправити назад в соціальні служби, і щоб соціальні служби мали можливість їх опрацювати і тим, кому потрібно, призначити субсидію», - пояснив Арсеній Яценюк.

Міністр соціальної політики України Павло Розенко, який представив на засіданні Уряду проект нової системи надання субсидій, повідомив, що згідно зі статистикою, субсидіями зараз користуються лише близько 1,1 млн сімей. За розрахунками експертів, в країні налічується 2,5-3 млн бідних сімей, тому було вирішено спростити систему надання субсидій.

Коло малозабезпечених громадян, які мають право на субсидії, розширюється: будуть скасовані обмеження щодо наявності у власності кількох житлових приміщень, двох автомобілів, вимога для безробітних про облік в центрі зайнятості. Право на субсидію отримають орендарі у разі укладання офіційного договору про винаймання житла. Призначати субсидії, за словами Розенка, тепер будуть авансом: відразу після отримання документів від громадян, і тільки після цього органи соцзахисту будуть перевіряти достовірність даних. Варто зазначити, що якщо будуть виявлені неправдиві дані, то громадянам, які подали їх, загрожують штрафи.

Згідно з новим порядком, який опублікований на сайті Кабінету Міністрів (Постанова від 25.02.2015 № 64 «Про внесення змін до Порядку перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій»), бажаючі отримати субсидію мають подати два документи - заяву та декларацію (без довідки про доходи). Вимагати інші документи від людей забороняється. При цьому можна їх подати і безконтактно - поштою.

Бланки заяви та декларації для отримання субсидії повинні виготовити і доставити в квітні власникам квартир і будинків підприємства, що постачають газ, електрику та опалення. Субсидії будуть видаватися на 12 місяців, а не на 6, як зараз.Переглядів: 4675
Поширень: 0