На Вінниччині продовжується реалізація державної політики щодо запобігання корупції

25.01.10 19:30 2320 5

З 1 квітня 2010 року вступить в силу новий Закон України «Про боротьбу з корупцією».

На Вінниччині продовжується реалізація державної політики щодо запобігання корупції

За Україною закріпилася репутація держави з високим рівнем корупції. Адже наша держава в питанні міжнародної прозорості знаходиться на 146-му місці за рівнем корупції і, на жаль, не можна констатувати, що ситуація поліпшується. А діючий закон «Про боротьбу з корупцією» затверджений ще 1995 року.

Проте навіть у цих умовах на Вінниччині органами виконавчої влади продовжується реалізація державної політики національної безпеки у сфері запобігання корупції. Про ці та інші питання 25 січня розповів під час прес-конференції начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи облдержадміністрації Юрій Мельник.

Він повідомив про комплекс організаційних та практичних заходів проведений органами виконавчої влади області в 2009 році, який був спрямований на виконання вимог законодавства України у сфері запобігання та протидії корупції серед державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

За словами Юрія Мельника станом на 1 січня 2010 року в області не має жодного державного службовця місцевих державних адміністрацій, які в 2009 році були притягнуті до адміністративної відповідальності за скоєння корупційних діяньта які б продовжували перебувати на державній службі.

Як свідчить статистика не дивлячись на наявні недоліки, завдяки комплексу проведених організаційних та практичних заходів, кількість державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування, на яких складено адміністративні матеріали та оштрафованих за скоєння корупційних діянь в 2009 році зменшилась у порівнянні з 2008 роком з 183 до 137 осіб. До відповідальності (судами першої інстанції) притягнуто 93 посадових особи органів місцевого самоврядування та 27 державних службовців райдержадміністрацій і територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади.

До адміністративної відповідальності за скоєння корупційних діянь в 2009 році притягнуто два держслужбовці 4 категорії, 26 – 5-7 категорії. За порушення вимог Закону України «Про боротьбу з корупцією» було звільнено з державної служби 8 осіб. Проте мала місце і робота щодо захисту законних прав держслужбовців, корумпованість яких викликала сумніви. Через суди було скасовано постанови про притягнення до відповідальності 15 державних службовців» - зазначив Юрій Мельник.

«Основними ж суб’єктами корупції в області, як і в минулі роки, залишаються сільські та селищні голови, секретарі та землевпорядники сільських (селищних) рад. Влада стала самим вигідним бізнесом у державі. І цьому активно допомагають недосконала виборча система та депутатська недоторканість. Ми наче Дон-Кіхот боремося з вітряками. Але не може бути корупції там, де не має корисного мотиву і вини» - стверджує начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи облдержадміністрації.

В цілому, реалізація у 2009 році запланованих заходів із запобігання та протидії корупції позитивно вплинула на стан роботи з реалізації в області державної політики національної безпеки у сфері запобігання та протидії корупції. А передбачене уведення в дію з 1 квітня нового антикорупційного законодавства, вимагає від керівників усіх рівнів більш відповідального ставлення до протидії корупції.

Також Юрій Мельник запропонував запровадити Єдиний реєстр корупціонерів та список корупціонерів Вінниччини та по можливості переймати досвід у іноземних колег, скажімо таких як Польща, проте уважно все аналізуючи та вносячи відповідні корективи. Він відмітив, що наразі завершується обласна програма протидії корупції, а моральне і відкрите осудження злочинів у цій сфері в ЗМІ принесе значні результати у боротьбі з цією хворобою суспільства. Адже за його словами, корупція, як явище, є проблемою не тільки органів влади, а всього суспільства в цілому.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 5. Александр
  Александр
  27-01-10, 11:33 | IP:93.183.235...
  Вы издеваетесь? (к авторам статьи)
 • 4. І ще один громадянин
  І ще один громадянин
  27-01-10, 11:11 | IP:95.134.19...
  В нас же ж не влада, а цирк, тому й смішать людей!))
 • 3. Ще один громадян
  Ще один громадян
  26-01-10, 16:16 | IP:85.159.0...
  Насмішили ... Корупціонери борються з корупціонерами )))
 • 2. пересічна громадянка
  пересічна громадянка
  26-01-10, 08:23 | IP:178.92.50...
  Риба гниє з голови.Пропоную:почніть боротьбу з основного суб"єкта корупції в області-губернатора.І т.д.-донизу.Оприлюдніть у пресі,а тоді всі разом проаналізуємо.Добре?
 • 1. Пересічний громадянин
  Пересічний громадянин
  26-01-10, 02:34 | IP:95.132.196...
  Основними суб’єктами корупції в області є не сільські та селищні голови, а чиновники найвищих категорій, продажні правоохоронці, судді та прокурори. І щоб в цьому переконатися, потрібно небагато – проїхатися Вінницею та її околицями і подивитися на бункера – маєтки, які вони понабудовували на свої „кровно зароблені кошти”, не кажучи вже про інші, менш очевидні речі. Не треба видавати бажане за дійсне, бо ніякого зрушення на краще не відбувається, а всілякі „реалізації запланованих заходів” по боротьбі з корупцією будуть кінчатися нічим доти, доки у влади стоять самі корупціонери. Не треба дурити народ.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)