Єврорегіону "Дністер" на кордоні Вінниччини-бути

03.02.12 11:27 3202 1

Єврорегіон об'єднує Могилів-Подільський і Ямпільський райони Вінницької області, шість районів Молдови і два - Придністровської Молдавської республіки.

Єврорегіону "Дністер" на кордоні Вінниччини-бути

За підсумками переговорів прем'єр-міністра Молдови Володимира Філата з українським прем'єром Миколою Азаровим було підписано договір про створення єврорегіону "Дністер". Про це повідомляє "Комерсант-Україна".

Єврорегіон об'єднує Могилів-Подільський і Ямпільський райони Вінницької області, шість районів Молдови і два - Придністровської Молдавської республіки. Вчора документ підписали представники молдовської та української місцевої влади.

Головною метою створення єврорегіону є інвестиційні та грантові проекти Євросоюзу, зізнався співрозмовник видання в українському МЗС. У бюджеті ЄС передбачено кошти на фінансування міждержавних проектів, об'єднаних єврорегіонів, і Україна спільно з Молдовою могла б поборотися з країнами Євросоюзу за виділення цих грошей. Сьогодні в європейських столицях приділяють підвищену увагу як допомозі Кишиневу, так і придністровському врегулюванню. Враховуючи це, у "Дністра" є хороші перспективи отримання європейського фінансування.

Ще одним важливим результатом роботи єврорегіону може стати поступове залучення Придністров'я до співпраці з Євросоюзом. До недавнього часу Тирасполь був орієнтований лише на Росію, фінансувавши життєдіяльність республіки. Зі зміною президента ПМР почала демонструвати ознаки багатовекторності, і саме це дозволило отримати згоду на створення єврорегіону. "Тепер важливо показати звичайним людям у Придністров'ї, що співпраця з Європою може приносити їм користь", - пояснив співрозмовник видання.

Раніше Президент України Віктор Янукович назвав важливою складовою відносин України та Молдови питання торговельно-економічного співробітництва. А прем'єр-міністр М.Азаров заявив про те, що Україна і Молдова мають хороші перспективи для збільшення товарообігу. При цьому він підкреслив, що в 2011 році взаємний товарообіг перевищив 1 млрд дол, проте ще не досяг докризового рівня.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Минпром
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 1. vano
  vano
  05-02-12, 14:46 | IP:77.121.125...
  Приднестрвью достаточно тяжело сотрудничать с Украиной, если учесть , что Украина не признает Приднестровскую таможню и, соответсвенно не выпускает приднестровские товары, если на них нет документов, оформленных Молдовскими таможенниками.
  Полагаю об этой экономической блокаде Приднестровья со стороны Украины почти никто из украинцев и не знает.

  Трудно Приднестровью в таких блокадных условиях не только развиваться,но и просто жить.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)