На Вінниччині у 70% криниць вода бактеріологічно забруднена

13.10.08 02:35 3797 3

"І у вашого голови аналізи погані!"

На Вінниччині у 70% криниць вода бактеріологічно забруднена

Сказала начальник обласної санепідемстанції Валентина Зайцева про результати лабораторних досліджень води в криницях жителів села Стадниці, в тому числі і криниці сільського голови.

Уранці сьомого жовтня до приміщення сільради села Стадниці Вінницького району почали підтягуватися люди, дізнавшись про те, що в село приїхало обласне та районне начальство. Голова облдержадміністрації Олександр Домбровський, голова райдержадміністрації Юрій Щетинін, керівники медичної, екологічної, санітарної, земельної служб приїхали, аби з вуст сільського голови Владислава Яклюшина та місцевих депутатів почути правду. Їх цікавило те, як виконується розпорядження губернатора  від 10 липня цього року щодо Стадницького сміттєзвалища та попередження надзвичайних ситуацій у навколишніх селах Вінницького та Липовецького районів. Отже, що було зроблено за три місяці, які минули? 

Сільський голова Стадниці відзначив, що мер Вінниці Володимир Гройсман організував пересипку звалища грунтом,  ремонт і належний стан під"їзних шляхів до нього, складування відходів тільки в межах існуючого звалища.   

Сільські депутати та стадничани, котрим вдалося втиснутися в кабінет сільського голови, підтвердили, що звалище вже не димить, охороняється і утримується в належному стані.
Для жителів Стадниці провели виїзні медичні обстеження спеціалістами з обласного ендокринологічного диспансеру, обласної лікарні ім. М.Пирогова, районної лікарні, працював і пересувний флюорограф.  Лікарі обстежили 709 людей, з них у 22-х виявлено різні патології, один - хворий на туберкульоз. Усіх дітей шкільного віку оздоровлено, але потребують оздоровлення і малюки - Олександр Домбровський пообіцяв зробити і це. 

Присутні стадничани почали вимагати, аби до них привезли апарат УЗД.
Медики пообіцяли, але сільський голова зауважив:
- Люди не хотіли обстежуватися, тому  медики тричі приїжджали!
Зрештою, за пропозицією головного лікаря Вінницької ЦРЛ Станіслава Щербатого, було вирішено на перспективу відкрити у Стадниці амбулаторію сімейної медицини.

Особливу тривогу медиків і санітарної служби області викликав стан води у криницях не лише Стадниці та навколишніх сіл, а й сіл усієї області. Начальник обласної СЕС Валентина Зайцева сказала:

- В області у 60-70%  криниць  вода бактеріологічно забруднена. Практично у всіх районах є перевищення нормативів за вмістом важких металів - кадмію, свинцю, міді і марганцю. Вплинути на воду в криницях по бактеріологічних показниках можна: чистити криниці,  хлорувати і так далі. По хімічних показниках змінити це практично неможливо - як і в Стадниці, так і в усіх районах. Одне з правильних рішень - будувати свердловини і добувати воду.  Погана вода в Стадниці, але в 60% криниць вона погана і у всій області - не відповідає санітарно-гігієнічним вимогам. Найбільша причина забруднення по бактеріологічних показниках у селах у тому, що гноєсховища, вигрібні, жомові  ями розташовані ближче, ніж за 25 метрів до криниць. Ми будемо проводити очистку криниць, але якщо господар  не утримує криницю в належному санітарно-технічному стані, то ніяка очистка не допоможе.

Отож у Стадниці почистять і безкоштовно  прохлорують всі криниці, а в перспективі збудують водогін - уже зроблено дві артезіанські свердловини. Як і обіцяв Володимир Гройсман, за кошти з міського бюджету у Стадниці встановлено 222 ліхтарі - тепер це село найбільш освітлене у всій області. 

Головна проблема - закриття Стадницького полігону  поки що не вирішена. Олександр Домбровський відзначив, що до закриття залишилося півтора року, максимум - два.  Але де розмістять новий полігон, він не розсекретив:
- Щоб не створювати ажіотажу, я не буду вказувати на місця, але уже знайдені земельні ділянки, ми по них працюємо.
"Моя Вінниця"
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 3. Роман
  Роман
  01-12-08, 06:23 | IP:89.21.79...
  Згоден з тим,що санітарних лікарів треба розганяти,бо там корупція і хабарницьтво процвітає.
 • 2. Іван
  Іван
  09-11-08, 03:19 | IP:89.21.79...
  Головна причина цих питань,що г-жа Зайцева вже пере сиділа на посаді начальника СЕС.Санітарних лікарів треба змінювати 1 раз в 2 роки,даби вони працювали і не брали хабарів.Треба оновлювати керівний склад санітарних закладів,бо санітарний стан-це наше здоров*я,здоров*я нашіх дітей,та онуків.
 • 1. Олександр
  Олександр
  13-10-08, 09:12 | IP:92.112.17...
  Стосовно Стадниці, влада свої обіцянки ВИКОНУЄ!

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)