На Вінниччини проводиться активне будівництво веж для полювання

07.03.12 15:39 2746

Вінницькі лісівники задіяли всі резерви для кардинального покращення економічної ефективності лісового господарства.

На Вінниччини проводиться активне будівництво веж для полювання

Вінницькі лісівники задіяли всі резерви для виконання завдання Голови Держлісагентства України В.М.Сівця щодо кардинального покращення економічної ефективності лісового господарства, зокрема його важливої складової – мисливського господарства. І на даний час на держпідприємствах лісового господарства Вінниччини проводиться активне будівництво веж для полювання. Тон у цій роботі задають лісівники ДП "Дашівське ДЛМГ", яким керує вмілий організатор виробництва Кавуненко В.В.

Мисливська фауна Вінниччини відтворюється, охороняється та раціонально використовується. Площа мисливських угідь держпідприємств Вінницького ОУЛМГ – 257,1 тис. га. На сьогоднішній день чисельність основних мисливських видів тварин у Вінницькій області становить близько 10,5 тисячі копитних, більше 81 тисячі хутрових та понад 330 тисяч пернатих. Ці показники постійно зростають

Проведення комплексу біотехнічних заходів, заготівля кормів у достатній кількості, боротьба з браконьєрами, штучне розведення тварин в напіввільних умовах з наступним їх випуском в угіддя, проведення якісних обліків чисельності мисливських тварин, роз’яснювальна робота серед населення – основні складові успішної роботи вінницьких лісівників при веденні мисливського господарства.

У 11 держпідприємств нараховується 1099 годівниць, 2073 солонці, 648 підгодівельних майданчиків.

Для підгодівлі диких тварин у 2011 році заготовлено більше 300 тонн сіна, 172 тонни буряків, 124 тисячі штук гіллячкових віників, 160 тонн концентрованих кормів. В умовах цьогорічної, досить холодної і снігової, зими вижити диким тваринам без допомоги людини було просто неможливо. Тому всі єгерські служби працювали в особливому режимі, корми викладалися частіше і в більших об’ємах. Тому і диким тваринам вдалося легше пережити мороз, холодну зиму.

Є і результати такої системної роботи: постійно збільшується поголів’я диких тварин, самоокупність до загальних витрат на ведення мисливського господарства по управлінню в минулому році склала 74,6%. Найвища вона у ДП "Жмеринський лісгосп" (128,3%), "Дашівське ДЛМГ" (100%), "Чечельницький лісгосп" (90.2%), "Гайсинський лісгосп" (83,1%). Надходження від мисливськогосподарської діяльності у 2011 р. склали 1 млн. 531, тис. грн. Все більше любителів мисливства відмовляються від «чорного» полювання, адже усвідомлюють, що їх буде покарано. Склалася позитивна тенденція щодо зменшення кількості порушників правил полювання, що є результатом системної роз’яснювальної роботи Вінницького ОУЛМГ. А кількість зареєстрованих в області мисливців уже склала 25430 чоловік.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)