Проект «Формування енергоефективної громади на прикладі досвіду с. Северинівка Жмеринського району Вінницької області»

02.04.12 16:50 2621

2 квітня о 11.30 год. в приміщенні Вінницького Прес-клубу, відбулась прес-конференція присвячена початку роботи проекту «Формування енергоефективної громади на прикладі досвіду с. Северинівка Жмеринського району Вінницької області» що здійснюється ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» (м.Вінниця), що здійснюється за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду «Відродження».

Проект «Формування енергоефективної громади на прикладі досвіду с. Северинівка Жмеринського району Вінницької області»

Метою даного проекту є передача досвіду пілотної громади с.Северинівка шляхом виготовлення кейсу – історія успіху; відеофільм та електронний каталог по кращим практикам Енергоефективності в с.Северинівка та проведення одноденних навчально-демонстраційних семінарів на основі наявного Навчально-демонстраційного Центру Енергоефективності в сільських територіях. Освітні семінари для громадських організацій та активістів будуть сприяти підвищенню інформованості та знань про енергоефективні технології шляхом розповсюдження інформації (навчально-демонстраційний семінар). Виготовлені кейси (відеофільм та електронний каталог Енергоефективних практик) будуть поширюватись серед учасників семінару, розсилатись по Обласним Радам та на запит Селищним Радам.

Левченко Олег –експерт з інституційного розвитку громад зазначив: «Економічна криза стала серйозним викликом для сільської місцевості в Україну. Мізерні місцеві бюджети використовуються для опалення адміністративних будівель та цього недостатньо для розвитку регіонів і вирішення проблем, які вони мають. Більш того, рівень управління та рівень знань про технології використання поновлюваних джерел дуже низький, люди просто не знають про велику потенційну енергію в сільському господарському секторі.

Також серед проблем, зокрема, низький рівень енергетичної освіти; відсутність впроваджуючих структур; обмежений доступ до фінансів та нестача позитивного прикладу енергоефективних проектів на селі.

"Енергоефективні село» є першим українським проектом, який покликаний вирішувати енергетичні проблеми в сільській місцевості. Проект був успішно запущений в Северинівці, село у Вінницькій області. Проект уже реалізований, і нашою метою є показати реальні можливості для використання поновлюваних джерел енергії, як вітряні млини, біогаз, біодизель, біопаливо в сільських районах по всій Україні».

Крижанівських Олександр – експерт з енергоефективних технологій зазначив: «Ідея створення енергонезалежного села виникла в процесі тісної співпраці Северинівської громади та ГО «Подільська агенція регіонального розвитку». З того часу спільними зусиллями нам вдалося реалізувати чимало проектів повязаних з енергоефективними технологіями. В рамках проекту заплановані навчально-демонстраційні поїздки до Северинівки і ми запрошуємо до участі представників громадськості та місцевих органів врядування до участі. Учасникам буде продемонстровано такі енергоощадні об’єкти:

  • Центр енергоефективності;
  • сільська рада (піролізний котел);
  • дитячий садок (піролізний котел);
  • паливний двір (біодизельна установка, щиподробильна машина);
  • вітроводопідйомна установка.
  • лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини (тепловий насос із горизонтальним зовнішнім теплообмінником і системою теплої підлоги всередині);
  • комунальний спортивний комплекс (піролізний котел, вітрогенератор, вакуумний сонячний колектор)».

Детально про програму “Громадянське суспільство та належне врядування”
http://www.irf.ua

"Моя Вінниця"
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)