На Вінниччин засуджено «монетного» контрабандиста, який намагався вивезти з України рідкісні монети

08.01.13 10:54 4936

Про це повідомляє пресс-центр СБУ

На Вінниччин засуджено «монетного» контрабандиста, який намагався вивезти з України рідкісні монети

Набув чинності вирок Могилів-Подільського суду Вінницької області у кримінальній справі, порушеній та розслідуваній УСБУ стосовно громадянина Молдови, який намагався вивезти з України рідкісні монети, визнані культурно-історичною цінністю.

На початку квітня 2012 року, у відділі митного оформлення «Автомобільний» митного поста «Дністер» Вінницької митниці, в багажному відділенні автомобіля 60-річного іноземця правоохоронці вилучили два незадекларовані альбоми зі старовинними монетами.

монети

Контрабандист, учасник Кишинівського клубу колекціонерів, заперечував цінність монет, однак згідно з висновком комплексної мистецтвознавчої та хімічної експертизи, проведеною Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз, встановлено, що 42 з наявних в альбомах монет мають історичне значення та культурну цінність. Усі вони належать до часів Російської імперії, серед них: московський полуполтинник (1707р.), рубль (1811р.), золота монета 917 проби (1877р.).

Суд визнав колекціонера винним у скоєнні злочину, передбаченого ст.15 і ч.1 ст.201 (замах на контрабанду) Кримінального кодексу України та призначив покарання у вигляді 3 років шести місяців позбавлення волі з іспитовим строком 2 роки.

Суд також виніс рішення конфіскувати рідкісні монети на користь держави.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Служба Безпеки України
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)