У сільських школах відкриють єврокласи

21.08.13 10:06 2923 1

Народний депутат України Микола Катеринчук презентує проект «Європейська школа»

У сільських школах відкриють єврокласи

У новому навчальному році у більшості сільських шкіл Козятинського, Хмільницького та Калинівського району відкриють єврокласи. Ці райони входять до виборчого округу №13, де обирався народний депутат, лідер Європейської партії України Микола Катеринчук.

- Проект Європейська школа здійснюватиметься за фінансової підтримки Європарламенту, - повідомив керівник соціальної програми Європейська ініціатива Руслан Чорнолуцький. – У кожному єврокласі будуть наочні матеріали про країни Європи: прапори, фотографії, документи. Школярі зможуть краще орієнтуватись у європейській історії, знатимуть про держави, їхні традиції. Завдяки просвітницькій діяльності на прикладі трьох районів ми намагаємось сформувати дух Європи на окрузі №13.

Руслан Васильович нагадав, що у рамках проекту командою Миколи Катеринчука відремонтовано другий поверх Калинівської школи №1, перекрито дах у Гущинецькому училищі, а у Пиківській школі замінено підлогу. Але проект «Єврошкола» реалізовує не тільки практично-ремонтні питання.

– Створення єврокласів – це перший крок, - зауважив Чорнолуцький. - Далі ми пропонуватимемо школам писати міні-гранти, які ми представили своїм європейським партнерам. На основі цього отримуватимемо від них кошти для оснащення наших шкіл комп’ютерами, електронними дошками, меблями. Це будуть незначні гроші: для кожного класу 1000-1500 гривень. Але в такий спосіб протягом першого року планується оснастити сільські школи.

Проект «Європейська школа» став другим у рамках соціальної програми «Європейська ініціатива». Нагадаємо, що у рамках першого проекту «Дороги» за допомогою європейських партнерів у селах Калинівського району Кам‘яногірка та Жигалівка відремонтовано 2 км доріг. У Козятинському районі в селах Залізничне та Пузирки закінчується ремонт 4 км доріг. Вже готуються до ремонту села Сальниця і Лозна у Хмільницькому районі.

А 20 серпня програма знову повернулась у Калинівський район, де відбулися збори жителів сіл Кордилівка та Загребельня. Люди просили передати на баланс сільради місцевий Будинок культури, відремонтувати дах школи, допомогти з ігровим майданчиком у дитячому садочку, встановити автобусні зупинки. Вирішили, що спочатку відремонтують 1200 м дороги по вулиці Партизанській та Кірова.

- Радує, що є співпраця з громадами, - відзначив Руслан Чорнолуцький. - За останні три місяці ми відпрацювали по два села у трьох районах області. Приємно, що у селі Кам‘яногірка відремонтували доріг більше на 1,5 км, ніж планувалось. Підрядник зумів так технологічно закумулювати матеріали, що проклали «білий асфальт» ще на двох вулицях. Приємно працювати з порядним підрядником.

До середини жовтня планують завершити ремонтні роботи доріг у чотирьох селах Калинівського району.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Андрій Соколов
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


  • 1. США
    США
    21-08-13, 16:29 | IP:71.183.183...
    Куди ви ломитесь? Ви хворі "єврохворобою". Всі біди і нещастя приходили з Європи. Мало народу загинуло від "європейців"? Ви українці і ніколи не будете європейцями, тому що не можна бути німцями, французами, італійцями та тощо. Подивіться яке "виховання" в Америці. (Школяр бере зброю і іде в школу, застрелив весь клас разом з вчителями - 32 людини). Будьте самимі собою - дурники...

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)