30 шкіл на Вінниччині перейшли цьорогоріч з газу на дрова

23.08.13 21:12 3545 8

Енергозбереження у школах Вінниччини

30 шкіл на Вінниччині перейшли цьорогоріч з газу на дрова

Вінниччина чи не найкраще в Україні справляється з ініціативами Президента стосовно впровадження енергоощадних технологій у бюджетних закладах. Про це заявив голова облдержадміністарції Іван Мовчан, побувавши у Калинівській загальноосвітній школі №2 – гімназії, де цього року встановлено котел, що працюватиме на дровах. Загалом, на заходи з енергозбереження область за півроку використала понад 45 мільйонів гривень бюджетних коштів та майже 100 мільйонів – позабюджетних ресурсів.

– Це цілий комплекс вирішених проблем, починаючи від ремонту, заміни котлів, закінчуючи заміною вікон. Більше 600 вікон ми замінили в школах, більше 300 вікон замінили в ДНЗ, не рахуючи утеплення шкіл, – зазначив губернатор.

У Калинівській загальноосвітній школі №2, де навчається понад 900 дітей, цього літа теж встановлено нові вікна, полагоджено дах та здійснено поточний ремонт класів. А додатковий котел дозволить майже на третину здешевити опалення закладу, – каже начальник відділу освіти райдержадміністрації Леонід Мацера.

котел

– Такий же котел поставлений у першій школі, в Дружелюбівській, у Гущинецькій школі. При чому у Гущинцях котельня має бути цікава тим, що там завершується ще монтаж електроакумуляційної котельні, де біля 50 тонн води буде нагріватися вночі, коли тариф електроенергії низький, до 95 градусів, а вдень – перекачуватись насосами по класах і віддавати своє тепло, – говорить Леонід Мацера.

Так звані “альтернативні” котли вже встановлено у 24-х із 38 шкіл Калинівського району, – зазначив голова місцевої райжадміністрації Василь Поліщук.

– Зараз працюємо ще по 4-х школах і плануємо до кінця наступного року всі котли перевести на енергозберігаючі. Плюс лікарня у нас переведена, багато ФАПів, будинки культури і в Новій Греблі “Затишок”. На дровах виходить дешевше, а ще використовуємо відходи, які збираємо, коли чистимо посадки, проводимо благоустрій Ми багато заготовляємо самі дров: три парки почистили – десь 300 кубів маємо, в лікарні заготовили 100 кубів своїх дров. А це – копійка до копієчки – для району це великі кошти.

Загалом, цьогоріч на Вінниччині, за словами директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігоря Івасюка, 30 навчальних закладів обладнано альтернативним котельнями, в 54-х школах і в 14-ти дитсадках замінено вікна на енергозберігаючі, а в 4-х освітніх закладах котельні винесені з підвальних приміщень, як того вимагають правила безпеки.

"Моя Вінниця"
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 8. я
  я
  26-08-13, 10:33 | IP:91.124.2...
  мда....приплыли(((
 • 7. Alex
  Alex
  25-08-13, 23:51 | IP:37.19.171...
  Vladimir, солнечные батареи с ветрогенераторами не только слышал, но и видел. На сегодняшний день невыгодно. Прикинь на калькуляторе: потребление (кВт/ч), стоимость (КПД и ресурс) солнечных модулей со всеми "прибамбасами" - тогда увидишь "экономию". Ветрогенераторы - это отдельная тема.

 • 6. Vladimir
  Vladimir
  25-08-13, 15:55 | IP:178.74.233...
  Солнечные батареи? Энергия ветра? Не, не слышал.
 • 5. Alex
  Alex
  25-08-13, 13:39 | IP:95.111.160...
  Дрова как вариант, однако лучше гибридная система отопления (твердотоплиливный котел + электрокотел). Работает стабильно, проверено.
 • 4. Алексей
  Алексей
  24-08-13, 17:16 | IP:94.179.190...
  ДА КАЖЕТСЯ ЧТО ИДЁМ К КАМЕННОМУ ВЕКУ .НО ТУТ ЕСТЬ ПРОТИВОРЕЧИЯ В ИМПОРТНЫХ КОТЛАХ ОЧЕНЬ ВЫСОКИЙ КПД.ГАЗ ДОРОГОЙ. ПОЧЕМУ БЫ И НЕ ДРОВА МАТЬ ЕГО)) КОНЦЕ КОНЦОВ ЕЛЕКТРО ОТОПЛЕНИЕ ТОЖЕ ДОРОГОЕ .НО ПРОДАЁТСЯ ЗАГРАНИЦУ ДЕШЕВЛЕ ЧЕМ СВОИМ ПОТРЕБИТЕЛЯМ Е....БАТЬ

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)