На Вінниччині за матеріалами СБУ засуджено контрабандиста культурно-історичних цінностей

04.12.13 17:45 1676

Набув чинності вирок Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області стосовно громадянина Молдови, який намагався контрабандним шляхом перемістити через митний кордон України до Республіки Молдова культурні цінності, що належать до історичної спадщини нашої держави.

На Вінниччині за матеріалами СБУ засуджено контрабандиста культурно-історичних цінностей

У липні ц.р. у пункті пропуску «Могилів-Подільський-Отач» Вінницької митниці під час проведення догляду легкового автомобіля, у водія - громадянина Молдови, правоохоронці виявили та вилучили у дорожній сумці незадекларований пакунок із старовинними монетами та двома іконами.

За висновками мистецтвознавчої експертизи, вилучені предмети - ікони «Божа матір з дитям», «Святий Василь Великий», датовані кінцем ХIХ століття, а також 41 монета - 30 – «акче» Кримського ханства XVII століття, 7 римських монет IV століття і 4 «чешуйки» доби Петра I, мають культурну та історичну цінність.

Згідно з рішенням суду контрабандиста визнано винним за ч.1. ст.201 Кримінального кодексу України та винесено покарання у вигляді 4 років позбавлення волі з іспитового терміном 2 роки.

Предмети культурно-історичної спадщини конфісковано на користь держави, їх буду передано до музейних установ Вінниччини.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Прес-центр СБ України
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)