Перший заступник голови облдержадміністрації Іван Мовчан проінспектував Немирівський, Тульчинський та Тиврівський райони

13.10.10 09:01 4164

Обласне керівництво продовжує комплексну перевірку АПК Вінниччини

Перший заступник голови облдержадміністрації Іван Мовчан проінспектував Немирівський, Тульчинський та Тиврівський райони

Перший заступник голови облдержадміністрації продовжує комплексну перевірку АПК Вінниччини. Цього разу Іван Мовчан побував у Немирівському, Тульчинському та Тиврівському районах. А в обласному центрі заслухав звіти керівників Вінницького району. На порядку денному – все ті ж наболілі питання: недостатня ефективність використання земельних угідь сільськогосподарського призначення, проблеми розрахунків з орендодавцями, низький рівень заробітної плати працівників аграрного сектора.

У Немирівському районі є агрофірми, на яких виплачують зарплату нижчу мінімальної, при цьому працюючих у сільському господарстві – замало: усього півтори тисячі робітників.

Керівництво району отримало чіткі завдання – виправити ситуацію із заробітною платою на кожному з проблемних підприємств, привернути увагу інвесторів до такого перспективного, але недостатньо розвинутого на Немирівщині напряму як тваринництво, переукласти застарілі угоди оренди та вжити відповідних заходів до недобросовісних орендарів.

У Тульчинському районі серед назрілих проблем – низький рівень орендної плати за використання земельних угідь, що у деяких господарствах складає лише 1% від їхньої грошової оцінки, та питання зайнятості населення в сільському господарстві. Біля землі тут працює 1200 осіб з розрахунку на 70 тисяч гектарів. Середня зарплата в аграрному секторі становить 1200 гривень, строкатості виплат не спостерігається, однак, окремі агрофірми мають на сьогодні борг перед робітниками.

На Тиврівщині також проблем вистачає. На дванадцяти з тридцяти чотирьох сільгосппідприємств району працівники отримують зарплату нижчу мінімальної. До того ж з 15-ти молокоприймальних пунктів на сьогодні працює лише дев’ять. Проаналізувавши ситуацію, що склалася, представники обласної влади наголосили на необхідності активно працювати з метою якнайшвидшої ліквідації «вузьких місць» в аграрному секторі та відбудови села.

У Вінницькому районі створено спеціальну комісію з моніторингу стану використання земель – про це доповів голова райдержадміністрації Павло Векліч. Середня заробітна плата аграрія становить 1600 грн., та при цьому в 13-ти з 58-ми господарств – показники заробітної плати нижчі мінімальної. Недостатньо розвинуте в районі тваринництво та фермерське господарство. Обласна влада сприятиме вирішенню проблемних питань, допомагатиме вчасно і оперативно вживати відповідні заходи. Несумлінні господарники Вінниччині не потрібні.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Вінницька обласна державна телерадіокомпанія
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)