Громади чотирьох сіл Іллінецького району знайшли спосіб вирішити проблему водопостачання у своїх населених пунктах

07.08.08 10:06 3325

24 липня 2008 року в Іллінцях на засіданні робочої групи у райвиконкомі представники громад сіл Дашів, Яструбинці, Іллінецьке та Слободище презентували власні проекти кооперативних водогонів.

Громади чотирьох сіл Іллінецького району  знайшли спосіб  вирішити проблему водопостачання у своїх населених пунктах

Робоча група у складі представників швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO та районного керівництва гідно оцінила подані проектні заявки з точки зору соціальної, організаційної та економічної ефективності. Це означає, що за умов подальшої самостійної активної роботи громад, їх проекти будівництва нових водогонів отримають суттєву фінансову підтримку з боку місцевої влади та швейцарсько-українського проекту DESPRO.

Розгляду проектів на робочій групі передувала спільна робота громад та швейцарсько-українського проекту DESPRO: сільські активісти пройшли навчання з основ соціальної мобілізації громади, реалізації проектів з надання послуг. Для технічних консультацій до сіл району були направлені відповідні фахівці. Проте, попри суттєву організаційно-методичну підтримку, громади основну частину роботи із налагодження якісного водопостачання ведуть самостійно – створюють органи самоорганізації населення, замовляють розробку проектно-кошторисної документації, пишуть проектні заявки для отримання додаткового фінансування від DESPRO, обирають постачальника послуг з обслуговування майбутнього водогону. Активність громад зрозуміла, адже проблема водопостачання у згаданих населених пунктах стоїть дуже гостро. Об’єкти централізованого водопостачання сіл, збудовані за радянських часів поступово прийшли у жалюгідний стан і подальша їх експлуатація неможлива, рівень води у криницях не завжди достатній для нормального користування та її якість часто не відповідає санітарним вимогам. Отже у людей є лише один вихід – об‘єднувати зусилля, фінанси, шукати підтримку місцевої влади, бізнесу та міжнародних донорів і будувати нові, сучасні комунікаційні мережі.

Лідер Дашівської громади Ніна Володимирівна Нагорна говорить:

«Ми вирішили проаналізувати всі наявні ресурси, що можна використати для розробки проекту водогону – наявні скважини, водонапірну вежу, що належить місцевій лікарні, і навіть свідчення старожилів про залягання грунтових вод і розташування старих криниць в селі. Використавши все це, і залучивши додаткове фінансування від сільради і донорів, ми зможемо забезпечити водою дві вулиці в селі – а це 115 дворів. Причому, до збору внесків на побудову водогону ми вирішили підійти диференційовано – малозабезпечені, пенсіонери та інші категорії людей, що не в змозі здати необхідну суму, платитимуть менше. Люди об’єдналися, стали більше довіряти один одному, навіть назву нашій організації дали «Довіра». Ми тепер відчуваємо впевненість в тому, що зможемо в подальшому і газом себе забезпечити».

За виконання умови соціально-економічної ефективності проектів, гідної організації DESPRO профінансує 75% від кошторисної вартості, ще 15% нададуть зі своїх бюджетів сільські ради, а 10% зберуть самі майбутні користувачі. Таким чином, 360 осіб у Дашеві, 126 – у Яструбинцях, 340 – у Іллінецькому і близько 100 у Слободищі споживатимуть якісну воду у необхідній кількості.

Якщо презентовані проекти будуть вдало реалізовані, селяни не тільки отримають цивілізовану послугу, але й цінний досвід самостійного вирішення важливих для села питань – вивезення сміття, будівництва доріг, постачання газу тощо. Це означає, що, об’єднавши зусилля, люди самі можуть підвищити якість свого життя, створити нові робочі місця, підвищити інвестиційну привабливість своїх населених пунктів.
"Моя Вінниця"
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)