На Вінниччині відбулись перші кінні перегони

15.10.12 15:01 8051

У перших кінних перегонах, що проходили у селі Степанівка на Вінниччині, змагались на швидкість дванадцять вершників, які подолали 12 кілометрів. Перемогу здобув Олексій Шляховий та його кобила Актриса.

На Вінниччині відбулись перші кінні перегони

"П'ять років тому ми розпочали розводити коней - в нас їх було до 40. Але, на жаль, мало кому зараз до вподоби верхова їзда - "Мерседес", вважають, кращий. Відтак, вирішили розвивати кінний спорт в області - у Києві 50 клубів, у Харкові 60 клубів, а Вінниця "пасе задніх". Отже, відкрили школу верхової ізди "Максікон" і організували перші кінні перегони. Участь брали 12 вершників, змагались на швидкість у подоланні дистанції 12 кілометрів. Першим прийшов вершник Олексій Шляховий та його кобила Актриса із школи верхової їзди "Зачароване озеро", - розповів організатор змагань Олександр Білан.

У Школі на «Зачарованому озері», де є власником В’ячеслав Шляховий, працюють досвідчені тренери. Певне, саме тому результати змагань стали гідною оцінкою праці тренерів та молодого жокея.

Найменшому учаснику перегонів - вінниччанину Сашку Білану - 6 років. Кінь Візир слухався малого, який вправно тримався у сідлі. "Верхи я з трьох років. Влітку катаюсь на коні щодня, зараз - на вихідні, бо у садочок треба ходити", - розповідає маленький козак. Проте, суворий суддя Володимир Аккерман не допустив його до змагань, переживаючи за здоров"я дитини. Глядачі все ж отримали свою порцію естетичної насолоди та адреналіну - нарівні із чоловіками-учасниками галопом по Степанівським полям промчали три дівчини.

Загалом, 17-ро вінниччан, які "хворіють" кінним спортом - мають своїх коней, які беруть участь у змаганнях. Так, вінниччанин Сергій Шевчук працює у місті, а у селі тримає два коня. Тренується на вихідні та у вільний від роботи час. Він, як і інші учасники змагань, певен, що кінні перегони матимуть популярність та стануть щорічними. Адже незважаючи на холодний вітер та несприятливу погоду, глядачів було чимало - помилуватись видовищем прийшли і місцеві мешканці Степанівки, приїхали автівками і гості із Вінниці. Організаторів кінних перегонів пригощали хлібом-сіллю, за козацькою традицією благословили іконою Святої Богородиці, а гостей частували смачними стравами та розважали козацькими піснями.

Як запевняють організатори, цьогорічні змагання "пробні" - запрошені були лише місцеві, а вже наступного року вони очікують учасників із інших областей.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Укрінформ
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)