Вінничанин придумав велосипед

07.07.13 23:40 3955 4

Вінничанин їздить на спортивно-туристському велосипеді власної конструкції

Вінничанин придумав велосипед

На Центральному автовокзалі по колу біля перонів проїхав вкрай незвичний велосипед, - чоловік майже лежачи крутив педалями, розташованими у переднього колеса. Люди з інтересом повертали голови у напрямку руху велосипеда. Зробивши майже коло, він зупинився біля майданчику висадки пасажирів.

Василь Панич на власному велосипедіКореспондент вирішив розпитати власника незвичного велосипеда, що до чого, і сфотографувати.

З’ясувалося, що це Вінницький інженер 50-річний Василь Панич, завзятий прихильник розробок велотехніки власної конструкції нестандартного типу. Він охоче погодився відповісти на низку питань.

Отже, це - конструкція двоколесного велосипеду класу «Рікамбент» («Recumbent»), або «Лигерад» «Liegerad»). Тобто педалі знаходяться у переднього колеса і крутити їх можна/треба напівлежачи, або практично лежачи.

В Україні і в Росії їх на заводах не випускають. На Заході виробляють «Рікамбенти»/«Лигеради» і проводять спортивні змагання. Особливо популярні такі моделі велосипедів у Данії, Німеччині.

Зазначимо, раніше, у 20-30 роках минулого століття велосипеди такого класу приймали участь у спортивних змаганнях разом зі звичайними. Проте через суттєву більшу швидкість на довгих дистанціях шосейних гонок у порівнянні зі звичайними конструкціями участь велосипедів класу «Рікамбенти»/«Лигеради» заборонили.

- Василю Васильйовичу, яку максимальну швидкість ви досягли на своїй конструкції?

- Поки що 54км/год (кращий результат у європейської моделі 84км/год; звичайний велоспед має максимальну швидкість меншу за «Рікамбент», - порядка 50км/год - авт.). Проте ми з сином поступово поліпшуємо складові своєї кострукції.

- То ви разом з сином створили свій «Рікамбент»?

Вінничанин їздить на спортивно-туристському велосипеді власної конструкції- Саме так. Він у нас в експлуатації з 2010 року. Я розробляв креслення, до речі, на комп’ютері, виконував розрахунки по міцності і надійності всіх деталей і вузлів. Син Валерій (25 років) втілював все у металі, збирав, як конструктор.

- То в чому саме «формула» переваги такої конструкції велосипеда у порівняння зі звичайною? Чого майже напівлежачи крутите педалі?

- Головне, - суттєво зменшується навантаження на хребет і руки. Тобто, це для того, щоб вони не боліли. До того ж ми зробили регулювання нахилу сидіння. Зазначу, незважаючи на те, що педалі знаходяться у переднього колеса, цепна передача йде на заднє колесо, - звичайний задній привод.

- Хтось ще створює для себе такі нестандартні конструкції?

- По України одиниці, можна порахувати по пальцях. Знаю, що в Черкасах є велосипед аналогічного класу.

- Бажаю вам і сину творчої наснаги і успіхів.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Володимир Баженов
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 4. Панич В.
  Панич В.
  08-07-13, 17:25 | IP:109.108.239...
  п. Олександре якби ж той чоловік якось знайшовся! Хоча я постійно живу у Вінниці з 1981року - не пам'ятаю, що хтось їздив. Може підкажете де найбільше(район) бачили!
 • 3. Панич В.
  Панич В.
  08-07-13, 17:13 | IP:109.108.239...
  А що до швидкостей. Всі рекорди швидкостей серед механізмів, що рухаються силою людини (англ. Human Powered Vehicle - HPV, і до речі сюди відносять і стандартні, традиційні, чи "вертикальні" механізми - велосипеди), установлено лежачими моделями. Наприклад, максимальна в майже 134км\год в дисципліні 200м з попереднього розгону.
 • 2. Панич В.
  Панич В.
  08-07-13, 16:55 | IP:109.108.239...
  Уточнення:
  1. В 30-х заборонили, бо учасник перегонів використав лігерад із "обтікачем" повітря, що стало формальним приводом до заборони... Заборону не знято, не має тієї організації:(( Хоча, якщо хто поцікавиться цьогорічні RAAM-2013 (3000миль через США Захід->Схід) серед жінок виграла Maria Parker на передньоприводному лігераді моделі Vendetta від виробника Cruzbike
  2. Відомі мені саморобники України(що дійсно самі роблять!!!)
  Й. Седлакович,Закарпаття,Виноградів); О. Ганшин, Черкаська обл.(найплодовитіший) і Володимир Аксентійович Мазурчак - м. Полтава - ОДИН із ПЕРШОПРОХІДЦІВ, ще за часів СССР.
 • 1. Олександр
  Олександр
  08-07-13, 07:46 | IP:178.92.147...
  По нашому місту Вінниці, такий велосипед аналогічного класу, їздив майже круглий рік ще років 25 тому назад.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)