Кубок України з хокею на траві серед чоловічих команд на минулих вихідних розігрувався у Вінниці. На змагання заявилися 8 найсильніших команд країни. Особливих сюрпризів у попередньої частини турніру не було. Можна виділити лише запеклий опір, який справили віце-чемпіону країни «Динамо-ШВСМ-ВДПУ» (Вінниця) хокеїсти Черкас у півфіналі (1:3).

За традицією, що склалася, найбільш цікавим і видовищним матчем став фінал між вінницькими командами «Олімпія-Колос-Секвоя» і «Динамо-ШВСМ-ВДПУ». У чемпіонаті України «динамівці» в останні роки не можуть змагатися з більш фінансово і кадрово заможними «олімпійцями». Але на один фінальний кубковий матч вони завжди збираються і б\'ються, не шкодуючи «живота свого». Так було і цього разу. Атаки і контратаки змінювали одна одну, на полі була справжня силова чоловіча боротьба. Перший тайм (у цьому чемпіонаті вперше в Україні матчі складалися з 4-х таймів, кожен по 17,5 хвилин) закінчився без голів.

Розгромний фінал хокейного Кубка

На старті другого тайму вперед вийшла «Олімпія». На 23-ій хвилині класну передачу замкнув Сергій Дячук, а на 28-й хвилині після розіграшу штрафного кутового удару забив кращий бомбардир «Олімпії» і національної збірної України Артем Озерський. Домігшись комфортної переваги в два м\'ячі, підопічні Павла Мазура дозволили собі трохи розслабитися. Цим не забарилися скористатися суперники: на 60-й хвилині Артем Поповченко скоротив розрив в рахунку. Здавалося, що після цього на полі розіграється справжня буря. Проте через декілька хвилин інтрига в матчі практично зникла. І «винен» у цьому невгамовний Артем Озерський. На 61-й хвилині воротар «Динамо» Юрій Перепелиця відбив м\'яч перед собою, де якраз опинився Озерський. На 64-й хвилині, в одній з наступних затяжних атак «Олімпії», Артем знову відзначився - 4:1. Відчайдушні спроби «Динамо» змінити рахунок на фініші поєдинку ні до чого не привели. А під завісу гри «олімпієць» Володимир Бурятинський, вдало підставивши ключку, встановив остаточний рахунок в матчі - 5:1.

Після фіналу відбулося урочисте закриття змагань. Нагородження проводив віце-президент Всеукраїнської федерації хокею на траві Федір Новік. «Олімпія-Колос-Секвоя» отримала гарний Кубок України, а нападаючий цього клубу Артем Озерський - спеціальний приз «найкращому бомбардирові змагання».

Потім представники клубів і організатори змагання відповіли на питання кореспондента «СПОРТглавред».

Головний тренер «Олімпії-Колос-Секвойя» і чоловічої національної збірної України з хокею на траві Павло Мазур.

Павло Мазур - Розгромний фінал хокейного Кубка

Павло Михайлович, прокоментуйте результати Кубка України.

Результати турніру вважаю закономірними. Рахунок у фіналі говорить сам за себе. Команда виконала всі мої вказівки.

Але після того, як «Динамо» скоротило розрив в рахунку до мінімуму, не було впевненості в результаті поєдинку ...

Наші гравці, маючи перевагу в 2 м\'ячі, розслабилися і поплатилися за це. До речі, саме це нас згубило в останньому програному матчі в рамках розіграшу Кубка СНД - з ХК «Мінськ».

Як змінилася тактика і стратегія ведення гри після введення 4-х таймів замість 2-х?

Це нововведення оцінюю позитивно. В інших ігрових видах спорту є тренерські тайм-аути, а у нас їх раніше не було. Тепер під час 2-хвилинних перерв між таймами тренер може дати корисні вказівки, підказки. Не менш важливо, що гравці можуть відпочити, заспокоїтися, попити воду.

Якась з команд піднесла сюрприз у Кубку країни?

Команда Черкас зіграла гідно, особливо в півфіналі проти «Динамо».

У цьому турнірі у складі «Олімпії» на полі виходило багато молоді ...

Ми готуємо гідну зміну. Адже ветерани поступово йдуть з клубу. Зокрема, нещодавно колись наші провідні гравці Віталій Кусяк і Володимир Будяк перейшли до Бердичева. У Будяка - проблеми зі спиною, а Кусяк знизив свій рівень гри.

В останні роки Кубок володарів Кубків європейських країн не проводиться. Так в чому ж сенс проведення Кубка України?

Причин кілька: підтримка ігрових традицій, престижність трофея, завоювання чималої кількості очок у скарбничку області в рамках конкурсу Вищої спортивної майстерності.

Хет-трик Артема Озерського допоміг «Олімпії» вирвати перемогу у фіналі. Оцініть його гру.

Озерський - бомбардир від Бога. Таких гравців - одиниці.

Засновник вінницького хокею на траві, професор Віктор Костюкевич.

Розгромний фінал хокейного Кубка- Віктор Костюкевич

Віктор Митрофанович, ви вважаєте розгромний рахунок у фіналі закономірністю?

Такий рахунок - не по грі. У вінницькому дербі була сильна гра, гідна фіналу. «Олімпія» була сильнішою, але не наскільки, як це показує рахунок.

Чому ж «динамівці» «посипалися» у другій половині матчу?

Нас зламав другий гол, який забив Озерський. Тоді рахунок став 3:1 на користь «Олімпії». Хоча й після цього ми гідно боролися, створили чимало голових ситуацій, а от їх реалізація шкутильгала.

Секретар Кубка України Сергій Бакум:

Розгромний фінал хокейного Кубка - Сергій Бакум

- Під час проведення Кубка великих конфліктів не було. Адже вже в перших матчах «неозброєним оком» було помітно перевагу найсильніших команд з Вінниці.

Як ви вважаєте, розведення по сітці найсильніших команд в цьому розіграші Кубка додало турніру велику інтригу?

Безумовно. Але навіть за такої системи розіграшу черкащани могли вибити вінницьке «Динамо» в півфіналі.

Голи у турнірі забивали в основному після розіграшу штрафних кутових ударів або з гри?

В основному голи забивали з гри, після розіграшу цікавих комбінацій. До речі, володар Кубка забивав після штрафних кутових значно частіше, ніж інші команди.

Віце-президент Всеукраїнської федерації хокею на траві Федір Новік:

Розгромний фінал хокейного Кубка - Федір Новік

- «Олімпія-Колос-Секвоя» восени стартує в хокейній європейській Лізі чемпіонів. А в 2011 році у Вінниці пройде чемпіонат Європи серед збірних команд у групі «Трофі» (другий за значущістю), який буде мати статус відбору на Олімпіаду 2012 року в Лондоні. Саме до цих змагань у першу чергу ведуть підготовку вінницькі хокеїсти. А зовсім скоро, в середині вересня в місті над Бугом пройде 4-й, завершальний тур Кубка СНД серед клубних команд, де «Олімпії» будуть протистояти клуби з Росії та Білорусі.