Студенти-депутати побували у Польщі

19.12.12 18:27 5021 1

Близько п’ятдесяти студентів вінницьких вузів відвідали Польщу у середині грудня.

Студенти-депутати побували у Польщі

Вінницькі студенти відвідали Польщу

Група студентів із різних вінницьких вузів відвідала польські вузи та ознайомилася із організацією місцевого самоврядування на рівні гміни. Програма, що включала дві складові – освітню діяльність та роботу органів місцевого самоврядування – була складена з огляду на те, що учасники делегації були депутатами Студентського парламенту, який функціонує при Вінницькій обласній державній адміністрації та обласній Раді.

Вінницькі студенти відвідали Польщу

Під час візиту до Польщі відбулися зустрічі в маршалківській управі Лодзького воєводства, де студенти мали можливість поговорити із співробітниками Міністерства Освіти та Міністерства Закордонних справ Республіки Польщі. Розмова точилася навколо розвитку програми Східного партнерства і питань нострифікації (визнання рівнозначності) дипломів отриманих в Польщі та Україні. Особливою увагою користувався договір, що підписали у 2005 році керівники наших держав, про взаємовизнання дипломів і наукових ступенів. Тобто, з дипломами про вищу освіту (бакалавра і магістра), отриманими в Польщі, можна працювати в Україні і навпаки. Бентежить тільки рівень молодшого спеціаліста. Про нього нічого не йдеться в тексті договорі і, таким чином, молодші спеціалісти опинилися «поза законом».

Вінницькі студенти відвідали Польщу

Далі були дві чудові зустрічі в Лодзькому університеті та Лодзькій політехніці. Студенти мали можливість ознайомитися із роботою бібліотеки, де читач самостійно ходить по книгосховищу, бере літературу, кладе на спеціальний пристрій – розмагнічує чіп, і виносить книгу з бібліотеки. А щоб повернути книгу назад, достатньо просто просунути її в щілину шафи, на якій написано «Повернення книг». Також студенти побачили роботу дослідницьких лабораторій в Лодзькій політехніці. І зустрілися зі своїми колегами – представниками студентського самоврядування Лодзького університету. Відбувся конструктивний діалог, наслідком якого має стати встановлення довготривалих контактів між представниками студентського самоврядування двох країн.

Вінницькі студенти відвідали Польщу

Варшавська частина поїздки була не менш цікавою та насиченою. Учасники відвідали Вищу Психологічну Школу. Це приватний навчальний заклад, що займає другу сходинку серед подібних навчальних закладів за рейтингом найсоліднішої польської агенції «Перспективи». Студентам розповіли про діяльність вузу, можливості вступу та навчання, організацію практик і студентське дозвілля.

І на завершення поїздки вінницькі студенти відвідали села столичного Мазовецького воєводства: Лешноволя і Гроджіск Мазовецький, де побачили кращі зразки управління адміністративно-територіальною одиницею.

Поїздка тривала лише три дні (10-12 грудня 2012 року), але вражень було стільки, наче побули кілька тижнів у Польщі. Тепер потрібно увесь набутий досвід у сфері вузівської роботи та місцевого самоврядування втілити у себе в області.

Фото

Студенти-депутати побували у Польщі Студенти-депутати побували у Польщі Студенти-депутати побували у Польщі Студенти-депутати побували у Польщі Студенти-депутати побували у Польщі Студенти-депутати побували у Польщі Студенти-депутати побували у Польщі Студенти-депутати побували у Польщі Студенти-депутати побували у Польщі

"Моя Вінниця"
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 1. Герасько Світлана
  Герасько Світлана
  24-12-12, 18:05 | IP:178.74.207...
  Пусті витрати, для пустих людей! Знаючи, хто поїхав можна зробити висновок - про одне.
  Совок - кількість заради галочки, і в висновку, дійсно цінна молодь, яка має уяву про цінність поїздки, яка має уявлення про важливість наданих можливостей, яка розуміє, що це варте уваги не тільки як туристична поїздка, а й основа для старту в майбутнє, складала занадто малий відсотко, щоб цим можна було так помпезно хизуватись!
  Нажаль, молодь деградує, і справжні цінні карди не помічаються, через не далекі та амбіційних менеджерів середньої ланки, необдуманість рішень, так дефіциту інформації про претендентів на поїздку від дійсних керівників проектів та людей, що лобіюють їхні інтереси! Заздалегіть провальна акція, тому що результат недалекоглядний, накшталт вже гучних проектів для молоді в нашому місці - що залишились пустими словами, або існують аби існувати!
  На мою думку - потрібні жорсткі відбірні критерії, не тільки на особистістному рівні а й в професійному, проектування чітких перспектив по кожному кандидату, чіткі ротації та скорочення численності людей, відсіюючи плебеїв та "холявщиків"...дійсно відбираючи людей, в яких можна виховувати фанатичне ставлення до головних цілей організацій, проектів, фондів - що надають їм можливість рости в професійному, інтелектуальному рівні, а значить ставати цінними в перспективі для серйозних дій! На будь-якому полі, чи то політика, бізнес,чи соціальна сфера!

  Думайте, а не робіть заради фото бідного!

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)