Найбільш перспективні мови програмування в Україні

17.03.13 09:08 6821

Експерти впевнені: ринок IT непередбачуваний, але в найближчі 3-5 років істотних змін на ньому не відбудеться. Такі результати експертного опитування, проведеного hh.ua спеціально для DOU.

Найбільш перспективні мови програмування в Україні

Найбільш перспективними напрямками однозначно визнані Mobile і Scala. Серед інших перспективних, але поки мало популярних мов: Haskell, Erlang та Dart. При наявності проекту ці мови програмування можуть бути найбільш високооплачуваними вже сьогодні.

За словами Олени Ширінговської, старшого консультанта в HR «Consulting», за наявності проекту, найдорожчими стають дуже затребувані фахівці з Scala, Erlang, Haskell або інших рідкісних мов: «Найдорожчі це, по-перше, рідкісні мови: Scala, Erlang, Haskell. Ті, хто встигли їх вивчити першими і стати професіоналами, заробляють хороші гроші, тому що, з одного боку, їх зараз дуже мало, а з другого – вони будуть потім навчати інших».

Найдорожчою мовою програмування одноголосно визнано Java. На другому місці за дорожнечею називають С#. Трохи дешевше РНР і С++ (але лише на початкових рівнях), а найменше для компанії коштують Delphi-програмісти.

Наталія Зуб, керівник відділів HR та рекрутинга в компанії «Innovecs»: «З «незвичайних» мов набирає популярності Scala. Scala-програми багато в чому схожі на Java-програми та можуть вільно взаємодіяти з Java-кодом. Це відносно нова технологія - мало хто володіє цими навичками, хоча на них є певний попит».

Серед неперспективних мов програмування та технологій називають Delphi та Symbian.

Тетяна Лисенко, HR-директор, «Cogniance, Inc»: «Вимирають (чи вже вимерли)такі технології, як BREW, Symbian. Також не багато перспектив у Flash».

Впевнено кажуть тільки про зміни тенденцій в межах вже існуючих та популярних технологій. Проте, точно прогнозувати розвиток ринку не береться жоден з експертів. Втім, необхідність підтримувати вже розроблене програмне забезпечення надасть на найближчі роки роботу фахівцям, які володіють усіма актуальними технологіями.

Тетяна Лисенко, HR-директор, «Cogniance, Inc»: «Я сумніваюся, що з'являться нові мови, які стануть масовими у використанні, але якісь нові фреймворки, додаткові бібліотеки та більш оптимальні рішення-звичайно, так, вони з`являються постійно».

Ольга Горчинська, провідний спеціаліст з персоналу, департамент по роботі з персоналом, «ІНКОМ»: «Я не впевнена, що щось зникне, тому що все одно залишаються системи, які потребують підтримки. Розробок не буде, а підтримка буде завжди».

HR-менеджери прогнозують стабільну популярність для Java, .NET, Mobile та PHP. Експерти впевнені: і через 2-3 роки на ринку праці актуально буде володіти тими ж мовами програмування, які популярні і затребувані сьогодні. З поправкою на поліпшення й оновлення, які з ними відбудуться.

Євген Кагановський, HR-менеджер в «IT Innovations Ukraine Ltd.»: «У найближчі 3-5 років нічого не зміниться, тому що у нас зараз бум аутсорсингу. Багато проектів великі компанії зараз починають перевозити: з індійських центрів, з малазійських центрів, - дуже активно перевозять якраз до нас».

Наталя Півень, старший HR-менеджер компанії «Infopulse Ukraine»: «Думаю, в найближчі декілька років збережеться тенденція популярності Java-технологій, оскільки зараз цей напрямок активно розвивається, з'являється багато нових, цікавих і зручних у використанні програм, як для розробників, так і для кінцевих користувачів. Крім того, будуть з'являтися замовлення на підтримку розроблених систем на Java, доробку та поліпшенню їх функціоналу».

"Моя Вінниця"
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)