Чи є у молодих педагогів надія на роботу?

16.10.13 15:41 2592 3

Майже 70 % опитаних у ході аудиту випускників визнають проблему працевлаштування

Чи є у молодих педагогів надія на роботу?

Колегія Рахункової палати розглянула результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету на підготовку педагогічних кадрів навчальними закладами ІІІ-ІV рівнів акредитації Вінницької, Житомирської та Хмельницької областей, який засвідчив відсутність системного підходу до формування державного замовлення на підготовку таких фахівців. Потреби перевірених регіонів визначалися без урахування щорічного зменшення кількості загальноосвітніх навчальних закладів та учнів шкіл.

Як наслідок, запропонований трьома університетами обсяг державного замовлення на підготовку педагогічних кадрів суттєво перевищував прогнозовану обласними управліннями освіти потребу в них, що призвело до навантаження на одне вільне робоче місце у сфері педагогічних кадрів від 2 до 4 осіб.

Зазначене, а також недосконалість чинного порядку працевлаштування випускників, який не враховує ступеневості вищої освіти, відсутність моніторингу як державного замовлення з підготовки педагогічних кадрів, так і їхнього закріплення на робочих місцях стали причиною невидачі випускникам направлень на роботу, неприбуття їх за місцем направлення, відмови у надані першого робочого місця, оскільки відсутні вакансії, звільнення молодих спеціалістів без поважних причин до завершення трирічного терміну. Таким чином, на підготовку 1545 таких кадрів з державного бюджету неефективно використано 38,5 млн. гривень.

Майже 70 % опитаних у ході аудиту випускників визнають проблему працевлаштування. Фактично у Вінницькій та Хмельницькій областях кожен другий зарахований на роботу молодий фахівець працює не на повну ставку.

Оскільки керівники ВНЗ та роботодавці не відповідають за виконання угод про працевлаштування, а студенти не хочуть працювати за направленнями в сільській місцевості, тільки половина випускників, що отримала цільові направлення, працевлаштовуються до сільських закладів освіти. Це свідчить про неефективність такого механізму забезпечення кадрами соцсфери села.

Недостатня укомплектованість вишів науково-педагогічними працівниками, що мають наукові ступені або вчені звання, створює ризики підготовки кадрів, які не відповідають вимогам роботодавців.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Прес-служба Рахункової палати
Теги: робота
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 3. Маня
  Маня
  17-10-13, 09:34 | IP:91.124.138...
  Вікторіє,я з Вами згодна щодо рівня сьогоднішніх студентів, та все ж... Здібні і нездари були завжди, хабарі теж були завжди. Я сама закінчила наш педуніверситет, факультет ін.мов, працюю за професією, але не в школі і ніколи й не хотіла працювати саме в школі. З мого випуску в школах працює менше половини випускників, і жоден з них не був хорошим студентом. Що парадоксально, що чим гірший був студент, тим престижніша школа, в якій він працює. Я знаю, що сьогодні працевлаштування молодого вчителя у школі коштує 800 доларів і знання самого вчителя ролі не грають.
  Але є й інший бік медалі. Сучасні методики викладання ефективніші, ніж методики 50 літньої давності, старі вчителі проходять навчання цим методикам, але не використовують їх на практиці, а молоді хоч якось ними користуються, що дає хоча б мінімальний результат. А саме головне, це те, що робота вчителя дуже важка психологічно і більшість вчителів, які пропрацювали в школі 30 і більше років вже просто психічно неадекватні. В результаті ми маємо шлолярів без знань і ще й з психологічними проблемами.
  Я щодня спілкуюсь з дітьми і сама маю дитину шкільного віку і не перестаю дивуватись жахам, які діти розказують про те, як вчителі до них відносяться (і верещать до дзвону в вухах, і обзивають, і навіть руки простягають). І дозволяють собі таку поведінку переважно старі вчителі, тож питання досвіду тут ще під великим сумнівом.
 • 2.
  17-10-13, 08:00 | IP:81.30.173...
  А хіба якість навчання молодих педагогів висока чи хоч адекватна? У старшого покоління хоч досвід є(зате й деякий пофігізм присутній). А чого навчилися молоді у ВУЗі не першої навіть сотні рейтингів? Раніше ті,хто постійно вчився,не вилазив з бібліотек, і то не з 1 разу вступали на омріяну спеціальність і вже тоді не було особливо роботи в школі і без хабара влаштуватися туди було нереально(з власного досвіду та досвіду близьких людей- педагогів). А тепер навіть у Політех вступають випускники,які посередньо вчилися весь час у школі і лише трохи походили на підготовку за перу місяців до вступу. Мій друг і бувший 25 років назад студентом- викладач у КПІ та деяких факультетах Університету Шевченка каже,що розумних(хоч трохи розбираючихся) студентів- одиниці.А вступ у ці ВУЗи лише для тих,у кого по спецпредметам ЗНО було не менше 180 балів.Про що можна тоді говорити?
  Дипломи Пед... не варті нічого,як і знання,там отримані....бо вчаться там ті,хто не поступив у кращий,престижніший ВУЗі вчаться е ради знань,а заради "корочки". Але ж зараз і при владі люди з липовими дипломами сидять,так що про розвиток науки(справжній,а не для показухи),Україні треба забути на декілька десятків років...
 • 1. Маня
  Маня
  16-10-13, 22:40 | IP:91.124.138...
  Чи є у молодих педагогів надія на роботу? Тільки надія і є. Те, що система направлень з села давним-давно не працює, це ясно. Але ж є й інша проблема. Скільки в наших школах працює вчителів давно пенсійного віку? Відсотків 40, не менше. В них вже повна професійна деградація, але поступатись місцем молодим вони не збираються. Це теж впливає на якість нашої й без того корявої освіти.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)