По диплом – за кордон

29.07.11 16:23 3599 6

Місцями навчання вінницьких студентів стають університети Німеччини, Голландії, Великої Британії, Канади і Сполучених Штатів Америки, але найбільшою популярністю користуються вузи сусідньої Польщі.

По диплом – за кордон

В Україні продовжується, як сказав один автор каламбурів, перереформування недореформованої системи освіти. Студенти нарікають, що ціни на навчання високі, а якість – низька. Тому, нічого дивного, що випускники наших шкіл все частіше поглядають на Захід, думаючи про вузівські дипломи.

Спочатку тенденція виїжджати по вищу освіту за кордон намітилася у великих містах та у західних регіонах нашої країни. А тепер охопила і Вінницьку область. При чому, ставлять візи у закордонні паспорти не тільки вінничани, але й діти з Брацлава, Ладижина, Калинівки, Мурованих Курилівців та інших міст і сіл.

Місцями навчання вінницьких студентів стають університети Німеччини, Голландії, Великої Британії, навіть далекої Канади і Сполучених Штатів Америки. Але найбільшою популярністю користуються вузи сусідньої Польщі. По-перше, близько. По-друге, непогане транспортне сполучення. По-третє, споріднена мова, яку легко вивчити. По-четверте, широкі можливості отримання різних стипендій (наукових, мистецьких, спортивних, соціальних), що часто перекривають витрати на навчання. І, нарешті, ціна. Вартість навчання у польських вузах стартує від шести з половиною сотень євро за рік, а диплом отримується європейський.

Про зростання інтересу серед вінницької молоді до навчання за кордоном каже заступник голови вінницького осередку міжнародного товариства «Україна-Польща-Німеччина» Олександр Неприцький: «Якщо минулого року за програмою «Європейська освіта» до Польщі поїхали на навчання сім студентів із Вінниці, то цього року оформили документи вже двадцять сім. Хоча, у цьому році найменша, порівняно із попередніми, кількість випускників шкіл (далася взнаки криза народжуваності 90-х)». І це тільки цифри по одній програмі!

Врахуємо, що після закінчення вступної кампанії в українські вузи, виявиться певна кількість абітурієнтів, що не пройшли за конкурсом у той вуз, у який хотіли і вирішили поїхати за кордон. Ще цілий ряд випускників наших вузів не зможуть знайти роботу та помандрують здобувати другу вищу освіту до магістратури західних вузів. Тож можемо з впевненістю говорити, що сотня, а то й півтори сотні вінничан цього року поїдуть здобувати закордонні вузівські дипломи, сподіваючись, що саме це дасть їм шанс знайти своє місце у житті.
 

"Моя Вінниця"
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 6. Ali
  Ali
  09-08-11, 16:01 | IP:178.94.49...
  Лично я так учился еще в 90-х. Закончил в Польше университет (Варшавский), выучил нормально язык, сейчас живу и работаю в Украине. Веду дела с польскими компаниями и ни разу не пожалел о содеянном.

  Может быть наши вузы, рано или поздно, поймут, что кроме дипломов об образовании надо давать еще и образование :(
 • 5. Поляк
  Поляк
  01-08-11, 12:57 | IP:178.74.192...
  ё народ!
  Кто поехал на учебу заграницу зачастую не возвращается работать сюда, даже скажу больше кто учился тут, едет за бугор в поисках лучшей жизни. и несмотря на то что им платят копейки, эти копейки по заграничным меркам гораздо лучше среднестатистической ЗП по стране
  Ыыы
 • 4. Из США
  Из США
  30-07-11, 18:24 | IP:71.183.181...
  Молодец "Антон". Это самый правильный выбор. Получить образование за бугром если есть возможность - (оплата Гарварда - $100 тысяч в год) и вернутся в свою страну работать. P.S. Я будучи в США за 16 лет "достиг" только инвалидность от рабского труда за копейки. Сейчас на пенсии по инвалидности.
 • 3. Anton
  Anton
  30-07-11, 16:17 | IP:77.255.230...
  А как по мне, так пускай едут и учатся. Тем более что, международные компании, работающие в Украине и платащие нормальные зарплаты, предпочитают нанимать наших граждан, но выпускников ихних вузов.

  А закрыться в своей скорлупе - это не выход.
 • 2. Из США
  Из США
  30-07-11, 01:48 | IP:96.224.21...
  Причина одна, вы судите по жизни за границей только по американским примитивным фильмам, которые являются бизнес ширпотребом. В США - неприкрытое рабство. Здесь вы ничего не достигнете и не верьте никаким сказкам. Любите свою Украину - Мать вашу...

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)