Що буде з Вінницькою “Росією” завтра?

31.08.11 10:15 9268 20

Наразі у колишньому кінотеатрі "Росія" перукарня, фотостудія... і тенета павутиння

Що буде з Вінницькою “Росією” завтра?

Колишній славетний кінотеатр “Росія” наразі чекає кращих часів. Адже сьогодні його приміщення, точніше частина площі, здається у оренду. Там розмістились невеликі бізнес-структури. Самі вінничани вже звикли до такого його пасивного функціонування. Бо ж не перший рік простоює велетень. А ось у гостя-європейця, який приїде оглянути не тільки нову набережну і фонтан, інший берег Бугу (серце Вінниці) з сірим величезним “кінотеатром” викличе багато запитань. Бо навряд чи хтось з пересічних жителів надасть йому аргументовану відповідь — чому саме такий великий кінотеатр не працює.

Проте колись він був досить популярним місцем відпочинку для вінничан та гостей міста. Бо за радянських часів квитки на сеанси, особливо вечірні, купували за декілька днів. Побудований у 60-ті роки кінотеатр став візитівкою міста. Вечірні ліхтарі освітлювали довгі сходи, а скляний фасад освітлювали величезні люстри в фойє кінотеатру. Кипариси вздовж сходів створювали романтичний і спокійний настрій. Вхід до кінотеатру здійснювався через фойє, а вихід — через бокові сходи. У фойє працював буфет. Прекрасна зала стала найбільшою у Вінниці.

Сучасна молодь пам’ятає його після 90-их вже не як кінотеатр “Росія”, а як дискотеку, яка працювала кілька років на першому поверсі. В цей же період скляний фасад першого поверху заклали цеглою. Наразі околиці колишнього кінотеатру слугують туалетом для перехожих. А колишніми монументальними сходами страшно підніматись.

Виникає запитання: “що буде з цим приміщенням завтра?”. Оскільки не так багато у Вінниці приміщень, які змогли б одночасно вмістити таку кількість людей, тим паче на урочистості. І чи зможе “Росія” повернути собі колишнє обличчя кінотеатру. Хоча за деякими пропозиціями архітекторів, що брали участь у конкурсі проектів облаштування острова Кемпа, поруч з “Росією”, розмістилось би величезне колесо огляду міста.

Та й хто, власне, може повернути колишню візитівку Вінниці? Орендар? Спонсор? Чи просто небайдуже муніципальне керівництво?

(за інформацією сайту www.depo.vn.ua)
 

Фото

Що буде з Вінницькою “Росією” завтра? Що буде з Вінницькою “Росією” завтра? Що буде з Вінницькою “Росією” завтра? Що буде з Вінницькою “Росією” завтра?

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Ольга ОЛЬХОВА
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 20. ua-men
  ua-men
  08-04-12, 12:06 | IP:217.30.206...
  Хозяина этого здания на кол! Высоты потолков хватило бы открыть там аквапарк!
 • 19. Vinnic
  Vinnic
  12-01-12, 03:24 | IP:91.76.69...
  Кинотеатр построен в 1970, как раз тогда был бум на подобную архитектуру, и является лицом города. Пока он стоит, его нужно восстановить под 3D-кинотеатр, и народ будет валить валом, а город зарабатывать деньги. Глупо в таком видном месте простаивать такому сооружению.
  А кому хочется перестраивать, то пусть сперва снесут уродливое здание администрации на пл. Независимости.
 • 18. Семен Семеыіч
  Семен Семеыіч
  01-09-11, 16:52 | IP:109.162.68...
  Да кинотеатр надо спасать, тут вопрос такой!!! Никак нельзя сносить, если вдруг задумают. Мы прсто будем терять уникальность нашего города. Тут некоторые говорят, что "он не нужен". А что нужно?

  Давайте снесем по соборной эти невысокие дома, и построим там 9 этажки - прибыльное дело. С этим сооружением тоже.

  Не обязательно там делать кинотеатр, можно выствочный зал или галеллерею какую нибудь пока сделать. А там время покажет.
  Но в таком виде как сейчас это здание портит вид города.

  Правильно, спасать его надо!!!!!
 • 17. nik
  nik
  31-08-11, 23:20 | IP:82.145.210...
  а я туда на ВВ ходил.....ну ...не считая фильмов!!!!!!круче кинотеатра не было!!!
 • 16. ололо
  ололо
  31-08-11, 22:34 | IP:91.124.36...
  Льовка, харош троля годувати )))

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)