За суботу на Майдані Незалежності виросли дерева

05.09.11 09:31 8564

Закупали їх на Західній Україні з кількох розсадників

За суботу на Майдані Незалежності виросли дерева

За один день 18 робітників КП «Вінницязеленбуд» справились з майже усіма рослинами, які повинні бути на площі перед міською радою. Вони висадили майже 80% рослин, які зазначені на дендроплані. Залишилось лише посіяти газон, з яким, за словами заступника директора КП «Вінницязеленбуд» Миколи Залецького, колектив справиться за день. До п’ятниці він обіцяє, що на Майдані Незалежності буде святковий вигляд.

- Підбір рослин робили у кількох розсадниках, бо у одному всіх в наявності не було. Нині міжсезоння. А нам висаджувати потрібно зараз. І завчасно їх привезли, щоб не було затримки під час посадки, - ділиться Микола Залецький. – Проте, деякі довелось замінити, як от, наприклад, замість шаровидних кленів з бордовим листям висадили бордові сливи пісарди. Бо їх пересаджувати зараз – ризиковано. Наразі ми їх знайшли не у контейнерах, а у ґрунті. Тому, щоб надати площі гарного завершеного вигляду – ми вирішили поки посадити сливи. А клени висадять у листопаді.

оновлений Майдан Незалежності

Або ж кольорову заміну рослин робили на ходу, чи точніше «на підйомі» до п’ятого поверху. Бо, щоб вирішити, які ж усе-таки хризантеми висаджувати у центральній клумбі, довелось підніматись на … поверхи міської ради. З вікон і «приміряли» кольори: вирішували жовті чи вишневі садити. Перевагу надали вишневим. У 2012 році на їх місці висаджуватимуть однорічні квітучі рослини, які цілий рік будуть періодично міняти.

Таке ж рішення пішло й на користь червонолистих барбарисів тумбергів, які у центрі двох круглих клумб. Вони й дешевші за шаровидні туї із золотим відтінком, й гармонійніше вписуються до кольорової висипки.

оновлений Майдан Незалежності

А от чи вдалось зекономити міськраді Микола Залецький каже так: «Судіть самі. Якщо найдорожчими рослинами є ялиця у 1400 гривень і клен шаровидний штамбовий – 1100 гривень. А ряд туй, які висаджені вздовж паркувального майданчика закупались по 300 гривень. В той час як у вінницьких магазинах вони коштують від 900 гривень і більше. А деякі, як, наприклад, самшити ми маємо власні – по 35 гривень.»

оновлений Майдан Незалежності

оновлений Майдан НезалежностіЯкщо ж говорити про урни, то, як поділився генеральний директор проектно-будівельного підприємства «Мур» Ігор Козловський, вартість однієї складає близько тисячі гривень.

- Їх виготовляли за індивідуальним комбінованим ескізом у вінницького коваля. Тому що те, що нам пропонували на ринку було вдвічі дорожче й терміни виконання досить пізні, - пояснює Ігор Козловський.

Не обійшлось і без солідних змін у генплані під час роботи, - облаштування зони відпочинку по вулиці Пушкіна і розширення вулиці Козицького, до якої забрали старі сходи. Бо ті непридатні. А ось щодо зеленої зони напроти художнього салону, то спочатку її не планували оновлювати. Але зараз на ній і лави, і ліхтарі з’явились. Останні виготовляли у Львові. І на них, і на люках спеціально замовляли герб міста Вінниця.

- Єдине, що бентежить розробників проекту, це одна зі скульптур. Через те, що її частини постійно розмальовує молодь, - зазначає Ігор Козловський. - І ще – можливо замінять лампи у вмонтованих у плитку ліхтарях – занадто яскраво світять.

Проте Ігор Олексійович запевняє, що все буде готово до Дня міста.

оновлений Майдан Незалежності

Довідка:
Для площі використано 1800 кубометрів ґрунту. У деяких місцях навіть перевищили норму, там де допускається 30-40 см ґрунту ми засипали по 50 і більше. Середня ціна лавки – біля двох тисяч грн., урни - біля тисячі. Найдорожчі ліхтарі – по п’ять тисяч грн..

Фото

За суботу на Майдані Незалежності виросли дерева За суботу на Майдані Незалежності виросли дерева За суботу на Майдані Незалежності виросли дерева За суботу на Майдані Незалежності виросли дерева За суботу на Майдані Незалежності виросли дерева За суботу на Майдані Незалежності виросли дерева За суботу на Майдані Незалежності виросли дерева За суботу на Майдані Незалежності виросли дерева За суботу на Майдані Незалежності виросли дерева

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Ольга Ольхова
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)