Дістатись універмагу: місія (не)виконувана?

17.10.11 10:47 11806 27

На площі біля універмагу вже протестували фонтани.

Дістатись універмагу: місія (не)виконувана?

На площі біля універмагу вже протестували фонтани, але з датою відкриття ясності ще немає. Також невідомо наразі, як вирішиться транспортне питання навколо новозбудованого центру.

Ще навесні вінничани порушували питання необхідності облаштування безпечного переходу до універмагу хоча б з боку парку. Зважаючи на підготовлені заїзди в підземний паркінг, проблеми безпечного пересування відчують саме пішоходи. І позаяк будівництво тут підземного переходу неможливе технічно через підземну річечку Калічу, а встановлення світлофору спричинить пробки, більшість читачів сайту голосувала за побудову надземного переходу у вигляді арочного мостику.

Проблема в тому, що архітектори проекту таких деталей не враховували. Між тим площа з універмагом стає рік за роком все менш доступною для пішоходів. Хоча європейське місто – це місто саме для пішоходів. А забудовник площі Гагаріна – власник українського «Мостобуду». Йому, здавалося б, і карти в руки. Адже можна кинути не лише простенький місток під захисним полікарбонатним навісом. Можна зробити такий місток витвором архітектурного мистецтва, наочною рекламою можливостей «Мостобуду» та ще однією візитівкою Вінниці, як фонтан.

Один з таких прикладів – місток "Аргансуела" в Мадриді в стилі еко-тек. Це труба з двох паралельних спіралей. В нашому випадку перший «конус» з'єднував би парк з новою площею, а другий, як продовження, спускався б на інший бік вул. Пирогова до аерокас. А на їх куті був би чудовий оглядовий майданчик з видом на парк.

Ще один зразок творчої інженерної думки, справжній витвір мистецтва – це пішохідний міст-«черв'як» в канадському Калгарі.

Зрештою, варіантів та прикладів чимало. І якщо забудовнику не байдуже, наскільки популярною та доступною буде площа з підземним ТЦ, - в проект гарантовано прийдеться вносити поправки. Ну, і авторів фонтану «взути», звісно…

Фото

Дістатись універмагу: місія (не)виконувана? Дістатись універмагу: місія (не)виконувана? Дістатись універмагу: місія (не)виконувана? Дістатись універмагу: місія (не)виконувана? Дістатись універмагу: місія (не)виконувана? Дістатись універмагу: місія (не)виконувана? Дістатись універмагу: місія (не)виконувана? Дістатись універмагу: місія (не)виконувана? Дістатись універмагу: місія (не)виконувана? Дістатись універмагу: місія (не)виконувана? Дістатись універмагу: місія (не)виконувана?

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Юрій Пархомчук
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 27. Олександр
  Олександр
  25-10-11, 11:35 | IP:178.95.133...
  Звичайно після бійки, руками не махають. Але виникає логічне питання хто це проектував, хто це погоджував, хто це затверджував??? Читаючи коментарі видно хто винен в цьому, як кажуть на злодії шапка горить, шкода що все це пройде як завжди безкарно.
 • 26. Narod
  Narod
  22-10-11, 13:27 | IP:178.95.120...
  To Сергій Царенко:
  Уважаемый сказочник! Зачем вешать лапшу на уши людям о том как "бедный градостроительный совет" пытался отстоять интересы горожан? Пишите, как будто бы никаких рычагов влияния на ситуацию с застройкой города у этого органа вообще нет. Напишите правду - либо продались с потрохами, либо кто-то сверху посоветовал не вмешиваться в ситуацию. В общем, в любом случае Вы обоср@лись по полной! А про вид на башню вообще улыбнуло. Не благодаря вам ли возле башни появилось уродство в виде магицентра? И не это ли стало вашей платой за новое мето работы?;)
 • 25. Скептик
  Скептик
  21-10-11, 09:37 | IP:193.243.158...
  В общем, ситуация (перефразируя) - "достроить нельзя разрушить"
 • 24. Стас
  Стас
  20-10-11, 00:08 | IP:46.247.219...
  А як таке могло статись, що автор цьоо художества невідомий?
 • 23. Сергій Царенко
  Сергій Царенко
  19-10-11, 20:19 | IP:92.49.218...
  Запропонований пішохідний місток не вирішить повною мірою проблеми, що виникла через невиконання авторами (до речі, архітектори остаточного рішення невідомі) вимог міської архітектурно-містобудівної ради, яка свого часу тричі розглядала проект реконструкції площі. Початково пішохідні містки-еспланади мали бути вздовж тротуарів над в'їздами до паркінгу, і в'їзди із тротуарними переходами варто було вирішувати дещо складніше. Саме у такому варіанті стали б у нагоді металеві або інші конструкції. До того ж, з боку перехрестя додали поверх, якого не мало бути. Стосовно містка над Хмельницьким шосе є також обставина, яка його цілком унеможливлює: такий "місток" повністю перекриє вид на історичну домінанту - водонапірну вежу з боку шосе під час в'їзду машини або виходу пішохода від скверу до площі ім. Гагаріна. Ця дільниця Хмельницького шосе офіційно - частина зони регулювання забудови навколо вежі-домінанти. Фантазувати, панове, не заборонено, але треба краще знати ситуацію. Щодо площі ім. Гагаріна в її торгівельній частині перед універмагом, яка реконструйована (разом із ним), можна зауважити, що цей "форум Гагаріна" можна естетично "спасти" коректним дизайном і вертикальними живими насадженнями по стінових площинах, особливо біля перехрестя. Як у пісні Висоцького: "Хоть бы склон увить плющом..."

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)