Школярі Вінниці навчатимуться соціальній толерантності, займаючись разом з дітьми-інвалідами

15.12.11 21:41 2138 3

Наразі у місті 280 дітей навчаються вдома

Школярі Вінниці навчатимуться соціальній толерантності, займаючись разом з дітьми-інвалідами

Донедавна діти-інваліди, які мали проблеми із опорно-руховим апаратом, зором, слухом та іншими фізичними обмеженнями, не відвідували загальноосвітні заклади. Ті дітки, які не мали протипоказань, навчалися вдома. Тепер за погодженням лікарів діти зможуть відвідувати навчальні заклади Вінниці. На сьогоднішній день у вінницьких школах вже навчається троє дітей, які донедавна здобували знання, не виходячи з дому.

В серпні поточного року Кабінет Міністрів України своєю Постановою №872 затвердив Порядок організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах. Порядок визначає вимоги до організації інклюзивної освіти в загальноосвітніх школах з метою реалізації права дітей з особливими освітніми потребами на освіту за місцем проживання, їх соціалізації та інтеграції в суспільство, залучення батьків до участі у навчально-виховному процесі. Згідно цього документу, діти з розумовою відсталістю або вадами опорно-рухового апарату, зниженим зором чи слухом, або ті дітки, які пересуваються на візках - за відповідним рішенням лікарської комісії зможуть відвідувати заклади освіти та навчатися за загальною шкільною програмою.

За словами директора департаменту освіти Вінницької міської ради Володимира Буняка, перебування дітей з особливими потребами разом зі своїми однолітками в одному загальноосвітньому закладі дозволить їм більш гармонійно інтегруватися у соціум. «Ідея інклюзії полягає в тому, щоби діти могли навчатися, спілкуватися, розвивати свої комунікативні якості, вміли себе обходити безпосередньо в соціумі, - говорить Володимир Буняк. - В шкільному середовищі, спілкуючись з однолітками, в діток з'явиться можливість у дорослому житті бути більш самодостатніми. Головне, має бути розуміння як з боку дітей, так і з боку дорослих, що дітки з інвалідністю мають знаходитись в одному середовищі з їхніми ровесниками».

Як повідомив головний освітянин міста, з батьками, дітьми та педколективами шкіл зараз проводиться просвітницька підготовча робота стосовно інклюзивної освіти. «Проводяться вечірні зустрічі із батьками, семінари за участю психологів, потім працюватимуть із вчителями стосовно того, як потрібно адекватно поводитися в тій чи іншій ситуації. - зазначає Володимир Буняк. - До кінця грудня ми проведемо загальний семінар стосовно інклюзії за участю представників громадських організацій молоді з обмеженими фізичними можливостями, які власним прикладом активної життєвої позиції зможуть довести батькам дітей з інвалідністю, що не все втрачено і в малечі є майбутнє».

На сьогоднішній день у власних домівках навчається 280 вінницьких дітей. На даний час проводиться робота по опрацюванню списків дітей та підлітків, які не мають медичних протипоказань щодо навчання у загальному освітньому закладі.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 3.
  17-12-11, 10:37 | IP:81.30.173...
  Я сама була на такому семiнарi. Пан Буняк там говорив про те,що дiти тi,якi можуть висижувати хоч якiсь спiльнi уроки(стосуеться дiтей,якi знаходяться на iндивiдуальному навчаннi дома чи то в школi)саме для того,аби звикати до коллективу i соцiуму.В мене саме така дитина i ми так i робимо!.Звичайно,найбiльш важко дiткам на вiзочках,бо в школах окрiм пандусiв для них умов майже немае.Та й для тих дiток,що вчаться iндивiдуально в силу тих чи iнших причин навiть у межах школи,не завжди е умови для навчання(немае кабiнету,де з такими дiтьми могли б займатися вчителi),не зрозумiло,чи можуть батьки супроводжувати свою дитину в школi пiд час навчання(хоч багато хто з них може i навiть змушений це робити-враховуючи стан та проблеми дитини).Прикро було лише те,що на семiнар не запросили батькiв дiтей зi спецшкiл(для розумововiдсталих),нiби то такi дiтки не мають права на соцiалiзацiю i подальше життя в суспiльствi.Хоча багато з тих дiтей не е "важкими" i можуть досить успiшно бути iнтегрованими у суспiльство.Було наголошено! нiхто не вiдмiняе iндивiдуального навчання у дiтей!.Дуже сподiваюся на те,що проблеми,якi батьки вiдкрито наголосили на цьому семiнарi,будуть успiшно розв"язуватися данним департаментом.
 • 2. реалист №2
  реалист №2
  16-12-11, 21:34 | IP:92.112.113...
  Под вывеской инклюзивного обучения собираются экономить бюджетные деньги! А как себе представляет уважаемый начальник департамента образования передвижение детей "опорников" в стенах школы по лестницам??? Кто их будет поднимать на этажи, кто их будет водить в не приспособленные туалеты? Мамы с работы уволятся??? А готовы ли сегодня здоровые дети принять рядом с собой детей с инвалидностью? НЕТ!!! А учителя с медперсоналом школы готовы оказывать

  в случае необходимости медицинскую помощь??? Всегда у нас так: сначала принимаются решения, а потом только думают как выйти из сложившейся ситуации.....
 • 1. реалист
  реалист
  16-12-11, 16:04 | IP:178.95.116...
  Всё проще. Просто нет денег на обучени5е детей на дому.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)