У вінницькому костелі зробили вертеп 20-метрової висоти

06.01.12 09:26 6154 1

З правого боку – родина українців, з лівого – поляків. Обидві сім'ї несуть подарунки маленькому Ісусові і радіють його народженню.

У вінницькому костелі зробили вертеп 20-метрової висоти

У вінницькому римо-католицькому храмі Матері Божої Ангельської монахи-капуцини разом з парафіянами поставили українсько-польський вертеп. Монахи кажуть, що часи ворожнечі між Україною та Польщею добре відомі, тому, аби показати примирення двох народів та славне народження Ісуса Христа, вони і вирішили змонтувати такий вертеп.

Ідея створення україно-польської шопки належить настоятелю цього храму бр. Юстину Русіну.

«Як говорить святий Павло, Ісус Христос прийшов зруйнувати будь які поділи, в Ісусі Христі ми є всі одне і це також показує ідею цього створеного вертепу. В Ісусі Христі можна пробачити всі гріхи, в Ісусі Христі можна пробачити всі провини, які навіть були в історії, – розповідає бр.Костянтин Морозов, чернець храму Матері Божої Ангельської, – головна тематика релігійна – народження Ісуса Христа. А потім ми долали іще два села: українське і польське. Жителі цих сіл, почувши звістку, що народився син Божий, йдуть привітати його. Окрім того тут є пастирі, – показує на шопку брат Констянтин, – і ягнята, і ангели, і обов’язково Віфлеємська зірка».

Весь вертеп розміщений на тлі ночі. Фоном темної пори доби слугує темно – синя тканина. Вона розміщена позаду шопки. У нижній частині на ній намалювали фарбами засніжене село, вгорі — зірки. Ввесь вертеп розташований над вівтарем храму.

«Церква не забороняє ставити такі вертепи над вівтарем, – продовжує монах, – адже вівтар – це і є Божий престол, а в цій шопці показано народження Божого Сина».

Висота вертепу становить 20 метрів, ширина понад 10. Ця шопка – ручна робота капуцинів та парафіян. Готували такий вертеп протягом місяця. Спочатку малювали ескіз. Ляльок виготовляли з металу та воску, а одяг для них пошили на замовлення. У вертепі знаходиться майже тридцять персонажів. Монтаж вертепу тривав тиждень.

Краєзнавці розповідають, що традиція ставити такі вертепи в Україну прийшла з Польщі, ще у XVI - XVII стт. Запозичили її студенти Києво–Могилянської академії. Вони були бідні, і аби якимось чином заробити собі на прожиття, запозичили від країни–сусідки такий спосіб відзначення різдвяних свят.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Gredo
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


  • 1. Олександр
    Олександр
    06-01-12, 10:38 | IP:178.95.72...
    Будучи школярем я до цього приміщення ходив як у лекторій навчатись математики, але після того коли це приміщення повернули дійсному власнику, тобто братам Капуцинам, я завжди відвідую цей костел, для того щоб послухати той музичний інструмент, який свого часу викинули, а в цьому храмі його поновили, я ходжу щоб подивитись на ті чудові вертепи, я добре пам'ятаю коли зусиллями братів, на чолі з братом Юстином були організовані ЖИВІ вертепи, я ніколи не забуду монашку польського походження, сестру Ельжбету, яка більше пів року ходила додому до моєї дитини і навчала Катехези. Про цей храм в моїй пам'яті найкращі спогади і побажання.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)