Вінницькі терапевти і педіатри знову сіли за парти в медуніверситеті

10.02.12 17:50 3256 8

Протягом шести місяців їх перенавчають на сімейних лікарів

Вінницькі терапевти і педіатри знову сіли за парти в медуніверситеті

З 3-го січня 45 вінницьких терапевтів і педіатрів проходять перепідготовку на лікарів загальної практики сімейної медицини. Після шести місяців навчання у Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І.Пирогова вони працюватимуть на дільницях, як сімейні лікарі.

- Таке навчання досить зручне, тому що лікарі безкоштовно навчаються безпосередньо у Вінниці, до 15-16 години і при цьому їх заробітна плата зберігається, - розповідає директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Людмила Грабович. - Після того, як лікарі отримають сертифікати, не всі з них одразу прийматимуть маленьких пацієнтів. Дітками, яким більше двох тижнів, займуться колишні педіатри, а колишні терапевти, швидше за все, консультуватимуть дітей з семирічного віку. Лише поступово вікова планка маленьких пацієнтів для терапевтів знижуватиметься. Схожий досвід ми мали не прикладі центру первинної медико-санітарної медицини №1, що у мікрорайоні Тяжилів.

Університету перенавчання компенсують з бюджету. Якщо ж лікар хоче самостійно перекваліфікуватись, то вартість шестимісячних курсів складає 750грн. Для порівняння у Київському, Донецькому, Дніпропетровському медуніверситетах, як повідомила Людмила Грабович, вартість навчання доходить до кількох тисяч.

Наразі у семи новостворених Вінницьких центрах первинної медико-санітарної допомоги сформовано 244 дільниц, кожна з яких повинна мати сімейного лікаря. Наприкінці 2011 року лікарів загальної практики сімейної медицини, які мали відповідні сертифікати, було лише 64. Функції інших 180 поки виконують на дільницях терапевти і педіатри.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Олександра МРУГ
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 8. Півень
  Півень
  15-02-12, 06:59 | IP:80.91.178...
  Хтось може спитав в населення,чи хотять люди лікуватись у багатоверстатного сімейного лікаря,чи ліпше у вузьких спеціалістів по той чи інший хворобі.Для того,щоб продати Украінську землю,треба знищити населення,мабудь цим і переймаеться сьогоднішня влада через медичну реформу.І то що зробили з філією Замостянськоі поліклініки на Тяжилові три новоутворення-це дурість,за яку будуть розраховуватись мешканці Тяжилова своім здоров*ям та життям.
 • 7. Михайло
  Михайло
  13-02-12, 17:19 | IP:80.91.178...
  Це як раз ведмедів вчать за 6 шість місяців іздити на самопері, упродовж арени цирку.Хай живуть наші горереформатори(вчителя Спиридонова та Рева,та статистик Диденко и стоматолог Грабович),бо від іх перлів 95-ий квартал відпочиває.Шкода що тільки ціна цим єкспериментам людське здоров*я та життя.
 • 6. Небайдужий
  Небайдужий
  13-02-12, 05:45 | IP:80.91.178...
  Ще в світі існує і дістанційна форма вищоі освіти,де необов*язково сідати комусь за парти,а це робиться без відриву від виробницьтва і коштує значно дешевше інших форм освіти.І нетреба викидати шалені кошти на цю неєфективну перепідготовку.
 • 5. Петро
  Петро
  12-02-12, 00:13 | IP:80.91.178...
  Як би рехформатори мали тяму в охороні здоров*я,то вони повинні були утворити учбові групи в існуючих полікліниках і без видриву від виробницьтва(лікувальноі роботи) вивчили весь необхідний персонал не тільки теоретичним знанням,но і практичним(маючи вузьких спеціалістів).Хай це було би не 6-ть місяців,а 2-3 роки,але би ми хворі люди, знали що ми йдемо до кваліфікованного сімейного лікаря,а не до полуфабрикату,після якого ми недожевемо до 2-го рівня медичноі допомоги.
 • 4. Микола
  Микола
  11-02-12, 07:14 | IP:80.91.178...
  45 лікарів на курсах,це означає що 90000 населення міста лишились без мінімальноі лікарськоі амбулаторноі допомоги і можуть помирати.Треба щоб правоохороні органи ретельно перевірили:Хто і за які гроші заміщає цих лікарів,бо може бути що люди заміщають,але гроші беруть на карман безголові медичні чиновники,під гаслом реформ.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)