Вінниця поїхала. Наступні - Суми та Луганськ…

22.02.12 16:10 4209 13

Європейська логіка обудови системи міського транспорту в тому, що з основних пересадочних вузлів можна доїхати без пересадок у будь-яку точку міста, а не в тому, що від свого будинку можна дістатись будь-куди без пересадок.

Вінниця поїхала. Наступні - Суми та Луганськ…

„Все счастливые семьи похожи друг на друга, каждая несчастливая семья несчастлива по-своему”. Так починається роман «Анна Каренина», і так трактуються всі суперечки останнім часом навколо транспортних новацій в місті.

Вінниця їздити по-новому розпочинає з 23 лютого, коли вступає в дію нова транспортна система, за якою найбільших змін зазнали автобусні маршрути. Але стосується це не тільки Вінниці, і не тільки Львова, де нову транспортну мережу запровадили з 1 січня.

Транспортний мандраж з боку городян буяє сьогодні і в Сумах та Луганську. Так, Суми теж впроваджують нову транспортну схему, роблячи ставку на великі автобуси (не менше 40 місць), і забороняють буси, переобладнані з вантажних. Тому що навіть для мерседесів зіткнення стають фатальними: дірок в кузові нарізали, вікна вклеїли, а жорсткість залишилась на рівні вантажного фургону, тобто під вікна не розрахована.

В Луганську взагалі справжня «транспортна війна», - куди братись вінницьким перепалкам в інеті.

Коли місцеві маршрутники зажадали підвищення вартості проїзду до 5 гривень (монополія тому що), міська влада створила комунальне підприємство „Міськтранс” і почала розрулювати «тіньовий» ринок пасажироперевезень. Власники якого, - називатимемо речі своїми іменами, зажрались. Скаржитись стали вже самі водії та власники бусів, з яких хазяї автофірм-„криш” знімають не тільки 2500 гривень з кожної машини щомісяця плюс 500 гривень з кожного водія «в уплату налогов», 3-5 тисяч доларів разових за виділення маршруту, а й навіть „оргвитрати” за перемогу в конкурсі та «вирішування» інших питань.

Загалом в Луганську посередники знімають собі в кишеню з маршруток біля 82 неоподатковуваних мільйонів гривень.

Не дивно, що в боротьбі за ці мільйони маршруточні „пахани” організовують гнівні публікації, виганяють до мерії водіїв у пікети з транспарантами, погрожують не випустити мікроавтобуси на маршрути, „домовляються” з депутатами і контролюючими органами.

Втім, тамтешній мер Кравченко тримається: міському бюджету тіньові транспортні мільйони стануть дуже в нагоді, а на придбання сітібусів кошти вже закладені. Та й Київ наразі на стороні муніципалітетів. Установку очільники 50 найбільших міст країни отримали в грудні 2011 року зрозумілу: комунальний транспорт необхідно зберегти і розвивати, але на державну допомогу не розраховуйте.

Тож все доволі очевидно. В півмільйонному місті 500-600 маршруток заробляють за день в середньому до тисячі. Перемноживши на кількість маршруток, отримуємо 500-600 тисяч в день. Перемножуємо на 30 днів – до 18 мільйонів. Перемножуємо на 12 місяців – під 216 мільйонів. Якщо хоча б частина цих коштів потрапить до міського бюджету і спрямовуватиметься на розвиток муніципального транспорту, закупівлю тих же нових тролейбусів, тільки тоді й можливо говорити про розвиток і взагалі саме збереження соціального комунального транспорту. Ще раніше таким шляхом пішов Донецьк, де місто поставило на всі центральні маршрути свій транспорт, а приватники пішли обслуговувати масиви на околицях.

Що втішає, у Вінниці і стартові умови кращі, і входить Вінниця в реформу більш підготовленою. Принаймі, свого електротранспорту в нас вистачає на відміну від того ж Львова, який намагається закрити свої пробоїни на маршрутах позиченими саме у Вінниці трамваями. А де можливо, Вінниця пішла на компроміси. Не відмовилась від маршрутників взагалі, як деінде, а запропонувала їм співпрацю в рамках спільного графіку та підстраховки. Знайшла можливості проїздних, за якими для тих же студентів середня вартість поїздки виходить лише на 50 коп. Так, не обійдеться без пересадки. Але це європейська логіка і досвід побудови системи міського транспорту. А саме, - що з основних пересадочних вузлів можна доїхати без пересадок у будь-яку точку міста, а не в тому, що від свого будинку можна дістатись будь-куди без пересадок.

Як швидко ми оцінимо цю логіку та нову систему, - покаже час. Принаймі, три найближчих місяці, коли цю систему підганятимуть під раціональні пропозиції самих городян. А Вінницю, до речі, вже цього літа чекатимуть дуже приємні „фішки” на маршрутах електротранспорту. Втім, побачите самі.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Місто
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 13. 000
  000
  23-02-12, 16:21 | IP:81.30.164...
  На уличе московской в 8.15 было невозможно сеть в что-либо.
  с учетом того, что попрошаек с жезлом не было. стоячих брали. а когда попрошайки появятся,что тогда?
 • 12. Ольга
  Ольга
  23-02-12, 14:58 | IP:95.81.51...
  Сьогодні "випробувала" на собі транспортну реформу, треба сказати, що громадського транспорту значно побільшало, ходить частіше і трішечки швидше, ніж завжди. Автомобільні дороги, порівняно із тим кошмаром, що був, сьогодні не загружені, якось навіть легше дихається. Такі дороги були тільки у вихідні дні. Хоч є багато зауважень, але мені сьогодні сподобалось. Можливо перше враження оманливе, час покаже! Транспортна реформа тестова, тому будемо тестувати :)
 • 11. альтернатива
  альтернатива
  23-02-12, 13:08 | IP:91.202.128...
  народ, новий рух транспорту тільки ввели, а ви хочете щоб він уже налагоджено працював?? Звичайно перший місяць буде важко як і городянам, так і водіям ( не забуваймо що їм також потрібно вивчити нову схему руху транспорту). Давайте краще подивимось як буде через два місяці і будемо робити висновки, щодо нового руху транспорту. Задовольняє він потреби міста чи ні?
 • 10. Юля
  Юля
  23-02-12, 11:03 | IP:176.32.10...
  Сегодня от "Жовтня" до к/т "МИР" доехала в троллейбусе без ожидания в пробках, посадочных мест хватало, сам троллейбус ждала приблизительно 2 минуты. Сама дорога заняла около 30 мин. В маршрутке по-утрам за такое же время доезжала по пробкам и в толкучке.
  Новая схема для центральных улиц - супер!

  НО...ложечка дегтя! Категорически против коротких подъездных маршрутов из отдаленных р-нов города. Мамочки утром с детьми в садик (школу) с сумками, пакетами.... для пересадок рук не хватит и нервов.

  ПРОДЛИТЕ маршруты эти по нецентральным улицам, что хоть и добавит чуть-чуть пешего ходу, но зато без пересадок. Первомайская, Киевская, Г.Успенского, Порика, Юнности не на столько загружены, что прям катастрофа если оставят длинные маршруты.
 • 9. Оксана
  Оксана
  23-02-12, 08:46 | IP:91.124.87...
  Транспортний ранок сьогодні веселенький. Я давно не пам"ятаю стільки народу на зупинках. Цікаво, що десь третина народу нать не знає в чому справа! Вперто чекають вже неіснуючої маршрутки і здивовано розглядають нові таблички на машинах.

  Одразу питання: чому рух маршруток контролюється, записується час відправки, кількість машин, а трамваї не контролює ніхто? Йдуть трамваї часто, але в якому порядку: 6,6,1,4,1,1,4. Боюсь, що й з тролейбусами щось подібне твориться.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)