Після медреформи у Вінниці з'явились перші палати інтенсивної терапії та хоспісні

06.03.12 09:11 2421 5

Володимир Гройсман наполягає на можливості органів місцевого самоврядування контролювати якість медичних послуг і мати важелі впливу на ситуацію.

Після медреформи у Вінниці з'явились перші палати інтенсивної терапії та хоспісні

На підсумковій медичній колегії у Вінниці було підведено підсумки діяльності сфери охорони здоров'я за минулий рік та обговорено плани на поточний. Мова йшла про усі напрямки діяльності медичних закладів міста, про реформування галузі та про ті проблемні ділянки, на які потрібно звернути особливу увагу керівників усіх закладів охорони здоров'я.

Реформування медичної галузі потребує послідовних і виважених кроків. Розуміючи це у Вінницькій міській раді вже кілька років відпрацьовувалась своя модель реформування галузі охорони здоров'я. Паралельно підсилювались окремі напрямки медицини (створено лікарню швидкої допомоги, кардіоцентр, відділення для ветеранів ВВв, гастроцентр, міський центр патології шийки матки тощо).

«Наша точка зору, яку ми відстоювали у різних кабінетах в Києві, полягала в тому, що на сьогодні на рівні великих міст, міст обласного значення, кроки, передбачені реформою, дещо передчасні. Ми були за те, щоб принаймні у перехідний період місто залишалось самостійним госпітальним округом, у якому три складові (первинна і вторинна ланка та швидка допомога) працювали б у тісному взаємозв'язку. А також, щоб на рівні міст спочатку відпрацювати оптимальний маршрут пацієнта, здійснити профілізацію лікарень, оптимізацію ліжкового фонду там, де необхідно, забезпечити перепідготовку сімейних лікарів, запровадити електронну медичну картку, елементи страхової медицини. А вже потім, підтягнувши одночасно рівень сільської медицини, вводити і міську, і сільську медицину в єдину систему. Разом з тим, закон ухвалено і ми маємо діяти у відповідності до того, що ним передбачено», - говорить міський голова Володимир Гройсман.

Закон України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві» в рамках першого етапу передбачає створення центрів первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД). Відповідно до цього з початку 2012 року у місті розпочались перші зміни в рамках реформування: у Вінниці створено сім центрів первинної медико-санітарної допомоги. Для зручності пацієнтів у цих центрах планується реєстратури перетворити в сучасні рецепшни. Перший незабаром з'явиться у ЦПМСД №5 (колишня дитяча поліклініка №2).

Крім того, в рамках реформування проведено ліквідацію інсультного відділення МКЛ №1, натомість відкрито 20 ліжок для лікування хворих в гострій стадії інсультів та створені 2 палати інтенсивної терапії в нейрохірургічному відділенні у лікарні швидкої медичної допомоги. Створені 2 хоспісні палати по 4 ліжка в МКЛ №3.

При переході на засади сімейної медицини загальна кількість дільниць та дільничних лікарів відповідно до затверджених МОЗ нормативів зменшилась на 15. Поки що більшість посад дільничних лікарів укомплектована терапевтами та педіатрами, які ще мають проходити навчання з сімейної медицини. Міський голова Володимир Гройсман поставив завдання протягом року забезпечити перенавчанням сотню лікарів. На сьогоднішній день штатним розкладом передбачено 244 сімейних лікаря. Підготовлених лікарів сімейної медицини є 64.

Досить гостро стояло питання про кількість вузькопрофільних лікарів. «Ми мусили зберегти в ЦПМСД посади вузьких спеціалістів. І зробили це в більшому обсязі, ніж передбачалось примірними штатами МОЗ, які не враховують специфіку охорони здоров'я міст, - говорить директор департаменту охорони здоров'я міської ради Людмила Грабович. - Чи правильно ми зробили - оцінять вінничани». Проте стабільно залишаються вакантними посади лікарів невідкладних станів, анестезіологів-реаніматологів, рентгенологів.

"Те, що реформування галузі охорони здоров'я необхідне - немає жодних сумнівів, - зазначив Володимир Гройсман на завершення медичної ради. - Але наша принципова позиція полягає у тому, що органи місцевого самоврядування не повинні бути відсторонені від цього процесу. Це питання контролю якості медичних послуг і ми повинні мати важелі впливу на цю ситуацію. Таку позицію я відстоював і буду відстоювати на усіх рівнях. Виконуючи вимоги закону, ми одночасно зі свого боку докладаємо і будемо докладати на місцевому рівні значних зусиль з метою підвищення якості обслуговування вінничан".

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 5. Для Надіі
  Для Надіі
  10-03-12, 05:08 | IP:80.91.178...
  В Вінниці чудові лікарі які успішно працюють в багатьох краінах світу,а то що Ви пишите:"То в сім*і не без уроду"А реформа в Вінниці почалась з відправки на пенсію медиків-пенсіонерів(300 чол),яки мали навчати молодих медиків діагностувати і лікувати нас, хворих людей.За час так званоі перебудови і реформ ліквідували міську дитячу лікарню №1 по вул.Козицького,та міську дорослу лікарню №1 по вул.Першотравневій,потім лишили дорослу і дитячу поліклініки,а вже сьогодні зробили хто зна що і таким чином населення центру міста зовсім лишили без комунальних медзакладів.Таким чином усе робилось і робиться навпаки:"медичну допомогу-подальше від людей"І дуже дивно,що в бюджеті на утримання меріі,будівницьтва фонтанів та площь - гроші є,а на утримання медзакладів грошів немає.А ініціатори такоі вакїаналіі в місті є:Черешнюк,Рева,Грабович і єдинне що ми(мешканці міста) можем зробити-це не обирати ні мера,ні партіі,які знищують нас,через недолугі реформи в медицині.
 • 4. Надія
  Надія
  07-03-12, 08:51 | IP:80.91.174...
  Медичну реформу проводити необхідно.Але не з того почали.З самого початку необхідно перевірити знання у наших так званих лікарів.Складається таке враження, що в наших лікарнях ворожі засланці, у яких одна ціль винищити все населення своїми неправильними діагнозами,ну і відповідним лікуванням. Наші лікарі, не мають абсолютно знать для виявлення хвороби та встановлення діагнозу.Вони як зомбі, лікують всіх по одній схемі: з першого дня захворювання -антибіотики- не допомогло- значить ще сильніші антибіотики- не допогло- ще сильніші - і т.д., аж поки хворий не зрозуміє, що треба швидко звідти втікати, якщо,ж звісно хочеш ще трішки прожити. А зохворювання є різні, і до виявлення тої чи іншої хвороби необхідно вживати різні методи діагностики, аж потім лікувати.АЛЕ ЦЕ РОЗУМІЮТЬ ВСІ.КРІМ НАШИХ СЛАВНИХ ЛІКАРІВ. Тому не з того почали медичну реформу.
 • 3. Олександр
  Олександр
  06-03-12, 11:46 | IP:178.95.54...
  Я не люблю співати оди міському голові, хоча його поважаю, бо є за що, але можу сказати що до цієї так званної медичної реформи, в нашому місті медицина була більш-менш краща ніж де інде. Але Закони потрібно виконувати, навіть якщо вони тупі, подивимось що з цього буде, адже це експеримент над непокірними.
 • 2. Кирило
  Кирило
  06-03-12, 11:12 | IP:80.91.178...
  Як зайти на сайт МОЗу і подивитись на списки головний позаштатних вахівців,то можно дуже добре побачити,що там в основному науковці,та медичні чиновники,багато іх яких в очі не бачили хвороі людини.Та хіба можно іти на поводу у цього контингенту людей,які пишуть Закони,поняття не маючи в лікувальній справі.І в м.Вінниці такаж сама картина,тому і ідуть на знишення медичних закладів,а також перехід,зовсім недоцільний для міст сімейноі медицини.Подивились на Тяжилівський дурдом,тепер треба до цього не йти в других закладах міста,даби не зруйнувати існуючу єфективну систему первиноі полікліничноі допомоги дитячому та дорослому населенню міста.
 • 1. Олександр
  Олександр
  06-03-12, 10:13 | IP:178.95.54...
  Виконувати вимоги реформаційного Закону потрібно, але треба враховувати історично- традиційну специфіку і розташування медичних закладів кожного міста, взагалі, а Вінниці особливо.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)