З 1 червня митники втрачають „Ельдорадо” на пропуску фур з товаром

29.05.12 09:10 2874

А рядові українці-туристи зможуть завозити безмитно товарів на 1000 євро.

З 1 червня  митники втрачають „Ельдорадо” на пропуску фур з товаром

Новий Митний кодекс, що набуде чинності з 1 червня, передбачає, що українці, які повертаються з-за кордону, зможуть безмитно завозити товарів на суму до 1000 євро.

Тепер 10% від його вартості стягуватись не буде. Як пояснив один з авторів кодексу нардеп Євген Царьков (КПУ), в ньому об'єднані 65 законів, з'явився принцип пост-аудиту - можливості перевірити реальну вартість товару після його ввезення в Україну, і введена персональна відповідальність митника за порушення, пише "Сегодня".

"Митник перестав бути всемогутнім, його права обмежені перевіркою правильності оформлення документів на вантаж (документів стало вдвічі менше - 14 замість 28) для бізнесменів, а для громадян - контролем за ввезенням і вивезенням заборонених товарів (зброя, дорогоцінні метали, антикваріат) без належного оформлення", - розповів нардеп.

За його словами, це дозволить очистити митницю від корупції, адже немає сенсу, наприклад, давати хабар за пропуск фури з квітами, якщо документи в порядку, але інспектор вважає, що ціна занижена - все одно максимум через 4 години він зобов'язаний дозволити в'їзд.

Як розповіла екс-співробітниця митниці Ірина, багато інспектори, які котнролювали проїзд вантажівок з товаром, звільняться, адже місця перестануть бути "хлібними", або, якщо не буде жорсткого контролю зверху, почнуть активніше кришувати "сірих" імпортерів (ввезення за заниженою вартістю), побори з яких виростуть. Їм вигідніше відкупитися, ніж підпасти під пост-аудит.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:ТСН
Теги: митниця
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)