Дітям-інвалідам у школах Вінниці – допомога і особливе ставлення

21.06.12 08:47 2859 1

У мерії визначили соціально-культурні проекти, на реалізацію яких громадські організації отримають грант

Дітям-інвалідам у школах Вінниці – допомога і особливе ставлення

20 червня конкурсна комісія визначила 15 проектів від громадських організацій міста, які отримають фінансову підтримку від мерії для втілення соціально-культурних ідей у життя. Проведення такого конкурсу стало новим напрямком співпраці громадських організацій та Вінницької міської ради.

Упродовж майже трьох місяців у місті серед громадських організацій тривав конкурс фінансової підтримки на реалізацію соціально-культурних проектів. Загалом надійшло майже три десятки проектів від громадських організацій обласного центру. Після попереднього розгляду проектів конкурсне журі відібрало 16 найкращих ідей.

Переважна більшість запропонованих проектів будуть впроваджуватися у сфері соціального захисту населення. Втім, було обрано і авторів найкращих ідей щодо роботи з дітьми та молоддю, культурного життя міста та спортивного розвитку.

Відтак, грантову підтримку отримає ГО «Гармонія», яка запропонувала одразу декілька цікавих та гідних уваги проектів «Кожна дитина - особлива» (проект щодо інклюзивної освіти) та проект спрямований на підтримку родин, в яких знаходяться діти з обмеженими фізичними можливостями «З родини йде життя людини».

В цілому, чи не найбільша кількість соціальнозначимих проектів надійшла саме відносно інклюзивної освіти. Так наприклад, асоціація захисту та допомоги інвалідам «Відкриті серця» запропонувала проект «Шкільне самоврядування як ресурс на підтримку інклюзивного руху в освіті міста Вінниці по створенню моделі «Школа для всіх». Автори проекту запропонували створення сприятливого середовища у закладах освіти для діток з інвалідністю не лише за допомогою пандусів та спеціально обладнаних кімнат, а, в першу чергу, через сприйняття шкільною громадою таких дітей як рівних своїм одноліткам.

Міський голова Вінниці Володимир Гройсман зазначив, що незважаючи на те, що реалізація грантових програм спільно із громадськими організаціями міста проводиться вперше, їх з кожним роком повинно ставати все більше.

«Важливо, коли громадські організації та міська рада об'єднують свої зусилля на реалізацію різних питань для вирішення тих чи інших проблем, які турбують нашу громаду. Для нас важливо те, що саме громадські організації включаються в цей процес і презентують свої ідеї, бачення, вирішення тих чи інших питань, - говорить Володимир Гройсман. - Хочу вас запевнити у тому, що ми будемо продовжувати ці програми і надалі, адже ми зацікавлені у тому, щоб суспільне життя було активним».

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 1.
  21-06-12, 09:40 | IP:81.30.173...
  Краще б Гройсман вiддав кошти у школи для закупiвлi необхiдних засобiв та всьго того,що створюе для дiтей-iнвалiдiв кращi можливостi для вивчення матерiалу!

  Маю таку дитину,яка вже пiде у 3-й класс загальноосвiтньоi школи i мае певнi проблеми сприйняття Iнформацii та через те й у майбутньому можуть виникати проблеми з навчанням. Менi та моiй дитинi дуже поталанило потрапити на навчання у загальноосвiтню школу,де дiти (однокласники) вже звикли до того,що мiй син трохи "не такий,як усi" i це не заважае йому навчатися та сприймати свiт i людей,соцiалiзовуватися змалечку.
  Серед дiтей-iнвалiдiв е розумово збереженнi i для них проблемою е лише вiдсутнiсть певного приладдя чи то меблiв,зручностей пiд час пересування.
  Але ж е дIтки i з вадами зору та слуху(для яких е спецпрограмми та спецшколи), а е й рiзною мiрою з вадами розуму(для них також е спецшколи).А от для дiтей з вадами мови немае нi программ,нi классIв чи то спецматерiалiв,навiть спецiалiстiв ,якi б працювали з ними немае!!!!!!
  Таких дiтей комiссii намагаються спровадити у школи для розумово вiдсталих.
  Краще б мiська рада та управлiння освiти видiлило кошти на придбання необхiдних программ коррекцii проблем цих дiтей у звичайних школах(хоча б по 2 школи на ройон)та надала роботу спецiалiстам прямо у школах(дефектологам,логопедам чи коррекцiйним педагогам),забезпечила необхiдними матерiалами та пiдручниками. Це був би реальний шанс довести,що iнклюзiя у Вiнницi впроваджуеться для всiх дiтей-iнвалiдiв, а не лише колясочникiв,
  А так,це лише профанацiя. Все як було,так i залишиться. I батьки тих дiток-iнвалiдiв,якi хотять влаштувати свою дитину у звичайну школу,отримають знову вiдмовки вiд адмiнiстрацiй з тих чи iнших причин......

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)