Вінницька облдержадміністрація ініціюватиме внесення змін до постанови уряду, яка обмежила націнки на лікарські засоби

27.11.08 10:49 2801

Подальше забезпечення галузі охорони здоров’я медикаментами – під загрозою, тому обласна адміністрація планує просити уряд переглянути затверджені націнки на ліки.

Вінницька облдержадміністрація ініціюватиме внесення змін до постанови уряду, яка обмежила націнки на лікарські засоби

Своє звернення облдержадміністрація мотивує тим, що встановлена гранична 10%-ва надбавка на лікарські засоби, які купують за державні кошти медичні заклади, змушує фармацевтів відмовлятися від виграних тендерів.

Постановою від 17 жовтня № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і вироби медичного призначення» Кабмін обмежив граничні торговельні надбавки не вище 15% на оптову та не вище 35% на роздрібну реалізацію медикаментів з Національного переліку та встановив межу у 10 відсотків від оптової ціни виробника на лікарські засоби, що придбаваються державними та комунальними закладами охорони здоров’я за бюджетні кошти.

Раніше ці повноваження мали обласні адміністрації. Так, згідно з розпорядженням голови Вінницької облдержадміністрації, ліки першочергового переліку реалізували через аптечну мережу з націнками не вище ніж 35 відсотків оптової ціни виробника.

Сьогодні ж фармацевти скаржаться на неприбутковість свого бізнесу та відмовляються працювати з бюджетними закладами. До кінця року система охорони здоров’я області медикаментами забезпечена. Втім, ситуація вимагає коректив на рівні центральної влади, переконані в облдержадміністрації. Втручання уряду може попередити можливі проблеми на фармацевтичному ринку, зокрема, й дефіцит ліків, вважає керівник області. Тому листи відповідного змісту будуть надіслані на ім’я Прем’єр-міністра та міністра охорони здоров’я.
"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)