Мешканці Вінниці менше скаржаться на хвороби

07.08.12 16:59 1799 5

Початок медичної реформи співпав із зменшенням зареєстрованого рівня захворюваності мешканців Вінниці та області

Мешканці Вінниці менше скаржаться на хвороби

Про це розповіла начальник обласного управління охорони здоров'я та курортів Вінницької облдержадміністрації Лідія Діденко.

- Поки відбувається проект реформування медицини у Вінницькій області рівень захворювань не змінився у бік погіршення, - каже Лідія Діденко. - Зафіксовано зменшення показників усіх видів захворювань на 5,3%. Структура захворюванності теж залишається сталою.

За словами чиновниці, вінничани, як і раніше, найчастіше жаліються лікарям на хвороби системи кровообігу - 32%, хвороби органів дихання - 17,5% і хвороби органів травлення - 11%.

Позитивні тенденції Лідія Діденко спостерігає і стосовно даних щодо інвалідності, травматизму та дитячої смертості. Показники тут теж демонструють позитивну динаміку.

Щоправда, статистика не відповідає на питання, чи справді вінничани почали менше хворіти, чи просто менше звертаються до лікарів, у зв'язку з новаціями тієї самої медичної реформи.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Максим Зотов
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 5. Ігор
  Ігор
  12-08-12, 20:47 | IP:5.1.3...
  Повністю з Вами згоден, Наталія. З одного боку я дуже радий, що хоча б хтось відгукнувся на мій коментар, дякую! Але з іншого - трохи засмучений. Очевидно я не зовсім чітко доніс свою думку. Писав я це все не для органів влади, а якраз для нас із Вами, а також інших цілеспрямованих людей. Бо не вірю (мабуть як і ви), що в цій країні люди при посадах дбають про наше здоровья. Був би радий помилитися. Але справа в іншому. Підозрюю, що ми якраз і дозволили своєю позицією очікування піклування від можновладців маніпулювати населенням через охорону здоров*я. Мені власне байдуже чи важлива моя думка людям при владі. Я точно не прихильник змінювати людей, якщо саме мені не комфортно. Я і тільки я відповідальний за власне здоров*я і спосіб життя. Можна скільки завгодно звертатись та пояснювати політикам, що власне необхідно, щоб люди були здоровіші, але гріш-ціна усьому цьому, якщо я не почну із себе. Так саме кожен з нас має розпочати з себе. Можна продовжувати страждати від реформи, гніватись (хай навіть справедливо) на авторів тих реформ чи порожні обіцянки політичних партій, можна далі сподіватись, що про нас хтось подбає; але натомість я пропоную подбати про себе самим. Повірте, найважче - розпочати, а далі все піде само по собі. Все в наших руках!!))
 • 4. Наталія
  Наталія
  09-08-12, 23:49 | IP:141.138.104...
  Дуже розумно виважено та правильно Ви написали, Ігоре. Тільки от ,нажаль, ніхто в нас не запитує. Влада вважає , що робить правильно і що люди просто не звикли до нового і все йде чудово.Люди виливають своє обурення на лікарів та медперсонал, які , в принципі, теж не винні та страждають від цієї реформи не менш , ніж ми. Я навіть сумніваюсь , чи читають ці коментарі ті, хто може щось змінити , і чи цікаво їм взагалі все це. У нашої влади є план і не важливо як його виконати. Подумаєш, загине пару тисяч людей через реформу , зате можна на всю країну заявляти, що влада не сидить без діла, щось змінює... Для них ми як мурахи в мурашнику. Одним більше, одним менше.
 • 3. Ігор
  Ігор
  09-08-12, 02:21 | IP:5.1.1...
  Останній абзац дійсьно дуже влучний. Насправді, на мою думку, стало гірше усім. Почнемо із хворих: кваліфікована допомога у поліклініці стала менш доступною. Оскільки скоротилась кількість вузьких спеціалістів та недостатньо поки справді кваліфікованих та всебічно \"підкованих\" сімейних лікарів. Це змушує хворих займатись самолікуванням, яка часто є неефективним. Як наслідок - екстрена чи навіть планова, але все ж таки госпіталізація у переповнені стаціонари. Далі - вузькі спеціалісти поліклінік змушені міняти кваліфікацію на сімейну медицину (а це справа не одного дня, та й не безкоштовно), або взагалі покидати медицину. Найбільш досвідчені фахівці, щоправда мають можливість влаштуватись до приватних мед.закладів. Щодо сімейних лікарів... Частина з них - колишні дільничні терапевти, котрі не звикли брати на себе відповідальність за так звані вузькі спеціальності; частина - перевчені вузькі спеціалісти, котрім необхідно звикати до різноманіття та багатопрофільності; частина - молоді спеціалісти, що поки не мають необхідного досвіду. Тож на усіх них збільшується як психологічне, так і трудове навантаження (оскільки, нагадаю, кількість сімейних лікарів поки недостатня). Стаціонари - збільшення бажаючих лікуватись в стаціонарі (а іноді і необхіднісь) збільшує навантаження на лікарів та інший персонал, збільшення кількості ліжкоднів (а це - додаткові витрати з бюджету). ШМД - збільшення відсотку важких та \"запущених\" хворих, що, крім екстреної допомоги, просять, а іноді просто вимагають призначень від лікарів ШМД (чого робити без достатнього обстеження не можна, а іноді і небезпечно), також збільшення кількості екстрених та планових (за направленням сімейного лікаря) госпіталізацій у переповнені стаціонари посилюють фінансове навантаження на організацію вцілому (на виклик авто витрачає пальне)та психологічне навантаження на мед.працівників. Окреме місце займають відмови \"запущених\" хворих (переважно через \"відсутність грошей\"). Як наслідок - збільшення кількості повторних викликів та викликів сімейного лікаря додому. Особисто я бачу один вихід. 1) Громадянам України нарешті зрозуміти, що держава не дбає про здоров*я населення, а шукає (поки невдало) шляхів економити на витратах на охорону здоров*я. 2)Припинити плекати марну надію на лікарів чи медикаменти з аптек, а брати своє здоров*я в свої руки 3) Формувати у себе та рідних звички до здорового харчування, способу життя, фізичної активності, навичок спілкування, загальної, медичної та юридичної грамотності, само- та взаємоповаги. 4) Формувати прошарок суспільства із здорових людей, котрі не будуть залежні від ліків чи державної медицини, що не живуть від виборів до виборів, очікуючи на нові обіцянки від політикуму.
  Таким чином перед політиками постануть нові завдання, котрі не можна буде вирішити лише обіцянками чи подачками. А ті, хто будуть неготові до зміни стилю політичної діяльності, мають поступитись новим із прошарку здорових людей. Тож чим більше зусиль ми прикладемо до нашого оздоровлення через зміну стилю життя, і чим більше буде таких людей, тим більше шансів на позитивну перспективу в нашої держави. Все в наших руках!!!
 • 2. Наталія
  Наталія
  08-08-12, 00:25 | IP:141.138.104...
  При новій реформі дійсно люди рідше звертаються . От тільки відбувається це тому, що краще вже дочекатись до того моменту , коли за тобою приїде швидка . Так дійсно швидше обстежать , ніж за декілька днів митарств у поліклініці. Адже , поки пройдеш всі кабінети та візьмеш всі направлення, то й симптоми можуть зникнути, або ж навпаки прямо можна йти в стаціонар лікувати хворобу, з якою ви прийшли чи нервовий зрив, який отримали від відвідування поліклініки. Цікаво, яка статистика смертності від нової реформи ? МАбуть, перевищує всі показники?
 • 1. сірожа
  сірожа
  07-08-12, 20:59 | IP:5.1.8...
  Відповідь в останньому абзаці.А ще медична статистика також реХвормуеться-як і сама медицина...

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)