Чи буде у Вінниці російська мова регіональною?

20.08.12 09:04 6085 11

Нині кожний обласний центр намагається визначитися із регіональною мовою.

Чи буде у Вінниці російська мова регіональною?

Після прийняття «мовного» закону, Україна перейшла до наступного етапу. Нині кожний обласний центр намагається визначитися із регіональною мовою. Відповідний статус російській мові вже надали Севастопольська та Одеська міськради, Запорізька, Луганська, Донецька, Дніпропетровська та Херсонська обласні ради. До речі, дві останніх рекомендують це зробити і місцевим радам.

Крим же може стати тримовним. Після впровадження в автономії "мовного" закону статус регіональної, крім російської, отримає і кримськотатарська, адже там проживає понад 10% її носіїв.

Не підпустили російську мову до свого регіону депутати Тернопільської ради. Вагаються з вибором нині Суми. У Вінниці з цього приводу поки ще тихо, проте городяни вже озброїлись українським словом. Яким саме, дивіться у відеосюжеті.

"Моя Вінниця"
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 11. Андрей
  Андрей
  01-09-12, 23:11 | IP:176.241.145...
  Иван, не вижу проблемы в том, на каком языке с кем разговаривать. Если человеку так удобнее, то пусть переходит на русский. Я сам когда разговариваю с украино-язычным, часто перехожу на украинский. Не вижу ничего ужасного и в обратном процессе)
 • 10. Іван
  Іван
  31-08-12, 13:54 | IP:194.37.248...
  Андрій! Не можу с тобою погодитися. Розмовляти не навчиться той, хто НЕ ХОЧЕ! Я народився і виріс в "Совецькому Союзі", вчився у виші в Одесі, де на людей, що розмовляють українською, взагалі дивляться косо. Розмовляв суржиком чого гріха таїти. А зараз мене вчить рідної мови мій син. Соромно признатись але так воно і є. Як я можу себе почувати коли дитина питає: "Тату? А чому ти кажеж "спасиба" коли треба казати "дякую"." Так завдяки своїй дитині я почав краще слідкувати за своєю мовою і вживати менше російських слів. Бажання потрібно і все. А ще подолати комплекс "молодшого брата". Це коли у розмові з "рускоязичними" більшість наших громадян переходить на російську. Як сказав російський класик потрібно по крупинці "вичавлювати із себе раба". Чого і Вам всім бажаю!
 • 9. Андрей
  Андрей
  30-08-12, 22:44 | IP:176.241.145...
  Ха, а кто разговаривает у нас на чистом украинском языке. В ФМГ №17 все учителя на русском говорят)) Даже наша классная, учитель украинского языка, на русском говорила вне уроков. В политехе тоже половина преподов по-русски говорит вне занятий. А вообще большинство говорит на СУРЖИКЕ. Так что хуже уже не будет. Більшість все одно по-українськи правильно розмовляти НЕ НАВЧИТЬСЯ. Село воно і є село!
 • 8. Лариса
  Лариса
  26-08-12, 16:05 | IP:91.124.217...
  ПРОТИ рИгіональних змін!!!
 • 7. Лариса
  Лариса
  26-08-12, 16:03 | IP:91.124.217...
  Світлано! Це та сама Світлана, яка виступала за відміну автобусів?! А тепер за москальську мову?

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)