Вінницьким ОСББ ставати енергоощадними допомагатиме міський бюджет

05.09.12 15:21 2093 1

У Вінниці на черговій сесії міської ради, 31 серпня, затверджено Програму стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів у будинках ОСББ «Енергоефективний будинок. Крок за кроком» на 2012 – 2020 роки. Ця Програма пропонує два варіанти запровадження енергоефективних та енергозберігаючих заходів, у реалізації яких допомагатиме міський бюджет. Таким чином об’єднання співвласників матимуть додатковий фінансовий ресурс для утеплення своїх будинків.

Вінницьким ОСББ ставати енергоощадними допомагатиме міський бюджет

Вже декілька років у місті триває ефективна робота у напрямку впровадження заходів з енергозбереження. У квітні минулого року між Міжнародною Фінансовою Корпорацією (IFC) та Вінницьким муніципалітетом було підписано відповідний договір про співпрацю, головна ідея якого полягала у тому, щоб стимулювати мешканців багатоповерхівок утеплювати будинки, і таким чином економити на оплаті за теплопостачання. Крім того, завдяки співпраці із Міжнародною Фінансовою Корпорацією, з допомогою якої у Вінниці рік тому було створено Ресурсний центр по підтримці та розвитку ОСББ, на сьогоднішній день вже проведено близько 50 енергоаудитів багатоповерхівок та сформовано більш ніж 20 бізнес-планів щодо модернізації житлових будинків.

Затверджена на нещодавній сесії міської ради Програма «Енергоефективний будинок. Крок за кроком» – це ще один етап на шляху до енергозбереження у місті. Основна мета цього документу полягає у зменшенні споживання паливно-енергетичних ресурсів за допомогою стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів. Зокрема утеплення зовнішніх фасадів будинків; ремонт стиків в панельних багатоповерхівках; теплоізоляція покрівель та підвалів; заміна трубопроводів з їх теплоізоляцією; влаштування індивідуальних теплових пунктів; заміна вхідних дверей та віконних блоків на сходових клітках та впровадження енергозберігаючого освітлення на сходових клітках та місцях загального користування.

Усі ці заходи можна реалізувати двома способами. Перший механізм фінансування заходів з енергозбереження в будинках ОСББ – це лізинг. Тобто керівники ОСББ можуть придбати необхідне обладнання (терморегулятори, прилади обліку, блокові теплові пункти тощо) у лізинг, сплативши перший внесок, та надалі щомісяця виплачувати решту вартості обладнання. Міська влада в свою чергу виступить партнером, взявши на себе витрати по встановленню обладнання.

Другий варіант реалізації Програми – кредитування. У цьому випадку фінансування розподіляється між чотирма сторонами – ОСББ, МКП «Вінницький фонд муніципальних інвестицій», банківською установою та міським бюджетом. «Йдеться про те, що ОСББ фінансує перший внесок у розмірі не менш ніж 10 відсотків від вартості проекту з енергозбереження будинку. Іще 10 відсотків фінансування надається з міського бюджету, - говорить заступник директора департаменту житлового господарства Вінницької міської ради Роман Фурман. - Окрім того, місто кредитує на пільгових умовах ще 20% від вартості проекту через Фонд муніципальних інвестицій. Решта – це вже банківський кредит на 60 % від загального кошторису проекту».

У перспективі усі ці кроки дозволять зменшити споживання теплової енергії та природного газу на опалення багатоповерхівок до 40 відсотків, покращуватиметься технічний стан будинків та комфортність проживання у них для мешканців.

Крім того, Програма «Енергоефективний будинок. Крок за кроком» робить акцент саме на об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, оскільки саме керівники ОСББ ефективно та швидко приймають рішення та можуть здійснювати реконструкцію своїх багатоповерхівок.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


  • 1.
    06-09-12, 08:46 | IP:81.30.173...
    У розрахунках по квартплатi е стiльки непрозорих включень,що мене ,як жительку приватного сектору,це вводить просто у ступор. I якесь прибирання сходiв та клiток(якi або ж зовсiм не прибираються,або ж дуууууже рiдко),i прибирання бiлябудинковоi теттиторii(яка також не щоденно прибираеться),I рiзнi профiлактики димарIв та такого iншого(якi взагалi,робляться не частiше разу на рiк,а оплачуються постiйно).В результатi я за будинок у 100 м2 оплачую лiтом 70 грн(в середньому,бувае i мнеше),а взимку,при економii газу та досить холоднiй(18*-16*)хатi 450 грн.Сюди не входить викачка ями тричi на рiк по прибл.150 грн.
    Якби ОСББ могли самi розраховувати платiжки на оплату послуг(мае бути спiльний лIчильник на входi на тепло,воду,газ та свiтло),а на Iншi послуги брати людей за оплату(переважно,якщо е такаможливiсть,жильцiв свого будинку)та в обов\"язковому порядку контролювати виконання необхiдних послуг ,це б значно удешевило оплату.
    Але ж у будинках,особливо у старих,проживае купа одиноких пенсiонерiв,якi навряд чи погодяться зi своiх мiзерних пенсiй сплачувати дуже конкретнi ремонтнi роботи(замiну спiльних вiкон i дверей,утеплення стiн та дахiв i т.д).Грошi мають лишатися в ОСББ i голова зобов\"язаний постiйно вIдчитуватися-на що I як потраченi.Тодi,можливо,щось i змiниться.А поки люди не вiдчувають себе господарями власного дому(бо не контролюють витрат на його утримання), цьоь не буде...

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)