11 вересня вінничанам не можна різати та їсти круглі овочі та фрукти

11.09.12 07:30 4641 3

Сьогодні, 11 вересня — Усікновення голови Іоанна Хрестителя Господнього, тобто день смерті Іоанна, або, як кажуть у народі, Головосіка.

11 вересня вінничанам не можна різати та їсти круглі овочі та фрукти

У Євангелії від Марка детально розповідається про страшну мученицьку смерть Іоана Предтечі – попередника Ісуса Христа.

Цар Ірод, у часи якого жили Іоан Хреститель та Ісус Христос, покохав дружину свого брата Пилипа і одружився з нею. Ірод боявся Іоана, бо бачив у ньому людину праведну і святу, у багатьох випадках він його слухався. Іоан відверто говорив йому, що він здійснив ганебний вчинок, пов’язавши своє життя з дружиною брата. Ці докори не дуже подобалися Іроду. Такі відверті і сміливі слова не подобалися і Іродіаді, колишній дружині Пилипа, яка хотіла вбити Іоана. І ось врешті така нагода з’явилася. У день народження Ірода запросили багато гостей, вони співали й танцювали. Особливо захопив царя танець дочки Іродіаді, захопив настільки, що за насолоду, яку вона йому подарувала, він пообіцяв їй все, що вона попросить. Дівчина, порадившись з матір’ю, попросила у царя голову Іоана Хрестителя на блюді. Ірод не відмовив, і голова Іоана була принесена.

Так розповідається у біблійному переказі. Отож, цього дня дотримуються суворого посту. Не можна нічого різати, що нагадує собою голову. Взагалі вважається, що цього дня не варто брати у руки гострі речі: ніж, сокиру. Тобто все, що нагадує мученицьку смерть святого.

У народі кажуть: "Якщо зрізати головку капусти в цей день, то може потекти кров". На Усічення не можна їсти круглі фрукти та овочі: яблука, капусту, картоплю (їхня форма нагадує відрубану голову Предтечі), а також червоні помідори, кавуни, бо вони нагадують кров святого. Відтак, не можна їсти й будь-що на блюді – на ньому лежала голова Іоана Предтечі.

Це свято більш відоме серед віруючих під назвою "Іван Пісний", бо церква встановила в цей день одноденний піст. Звідси і його народна назва.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:ogo.ua
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 3. I
  I
  11-09-12, 15:25 | IP:46.164.148...
  @II
  "моськовсько-російські попи" - это тут причем?
  "можна подумати що вони сьогодні нвічого не будуть різати, і жерти" - в этом есть что-то хороше или плохое? и пост разве только в еде заключается?
 • 2. ІІ
  ІІ
  11-09-12, 11:43 | IP:92.112.123...
  Ну ось, заговорили моськовсько-російські попи, можна подумати що вони сьогодні нвічого не будуть різати, і жерти. Брехуни товстоморді.
 • 1. I
  I
  11-09-12, 10:59 | IP:46.164.148...
  И зачем же нужно вот так смешивать народное творчество с христианством? А ведь кто незнает, подумают что это действительно христианское учение...

  "Можно ли в день Усекновения главы Иоанна Предтечи использовать режущие инструменты?" отсюда: http://www.pravoslavie.ru/answers/6715.htm
  В день Усекновения главы Предтечи Церковью установлен пост, чтобы достойно почтить память великого постника и пустынника. Одновременно этот однодневный пост имеет цель – напомнить о пагубных последствиях страсти невоздержания. Нет никаких запретов на вкушение пищи, имеющей круглую форму, и на использование рубящих и режущих средств. Это народное поверье не являются языческим, а родились из наивно-символических представлений.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)