На Вінниччині самовільно будуються кожні два з п’яти об’єктів містобудування

11.12.08 02:39 2379 4

Фізичні особи за таку самодіяльність оштрафовуються від 85 до 170 гривень, проте інколи самобуди коштують людського життя.

На Вінниччині самовільно будуються кожні два з п’яти об’єктів містобудування

В ОДА відбулось засідання колегії з питань дотримання організаційно-правового порядку здійснення будівництва у Вінницькій області за участі заступника начальника Державної архітектурно-будівельної інспекції України Володимира Папки.

Як зазначив О. Домбровський, затвердження нової містобудівної документації повинно зняти напругу у галузі будівництва та упередити численні випадки самовільних забудов.

З 18 міст області власні генплани мають 13 міст, з 29 селищ – лише 5, усі 1466 сіл потребують повного коригування правил забудови. Деякі документи приймались ще 50 років тому. Голова облдержадміністрації закликає відмовлятися від «шанхайських» підходів у будівництві з погляду виділення землі, розміщення й архітектури споруд. Він вимагає активізації процесів замовлення та затвердження генеральних планів територій. «Це не є проблема міністерства, це не є проблема облдержадміністрації чи обласної ради, це – ваша компетенція , це ваші повноваження і якщо до сьогоднішнього дня вони у вас не затверджені, то це недолік вашої роботи», - наголосив губернатор, звертаючись до керівників органів місцевого самоврядування.

Для довідки:
За результатами моніторингу інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю у Вінницькій області, з початку року перевірено 582 об’єкта будівництва, виявлено 242 порушення у сфері містобудування.
З виявлених 227 самочинних об’єктів: 10% житлових будинків, 37% надбудов та реконструкцій, 40% об’єктів офісно-торговельного, розважального призначення.
"Моя Вінниця"
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 4. Василий
  Василий
  11-12-08, 16:22 | IP:94.178.114...
  Так труженики горисполкома даже этот симфолический штраф, и тот ленятся получить. А говорят что финансовый кризис, представляете сколько в Виннице можно запросто получить по 85 гривен, так можно стать милионером, но гороским властям этого не нужно, у них и так достатки.
 • 3. GROMADIANIN VINNITSA
  GROMADIANIN VINNITSA
  11-12-08, 15:29 | IP:195.34.205...
  Сперва надо точно определить, для тех кто не знает что такое "самочино збудоване" (если строго (100 процентов) придерживаться БУКВЫ закона) то даже замена окон на пластик без разрешения ВЛАСТИ (гор.совета) запрещена ибо врят-ли Вы ставите пластик по тому-же "дизайну" что и старое окно (ну не делают люди форточки сейчас) и соответствено меняеться "дизайн" здания. Замена в ЧАСТНОМ доме 2 маленьких старых окна на одно большое -САМОСТРОЙ, замена дряхлого деревяного штахетного забора на бетонный или любой другой (даже деревяный но другого размера)- САМОСТРОЙ, перенос двери на 20см - САМОВІЛЬНА ПЕРЕБУДОВА, а теперь тем кто сам переставил сан.технику на кухне (встроенная техника как "модно" сейчас), ванне(газ.плиту, унитаз и т.д ) - а согласовали ли Вы свои действия с соответствующей службой (газ.контора-план на кухню есть?- НЕТ, поменялипереставили котел - разрешение газ.конторы надо). А самое главное в дальнейшем ВЫ теряете право собствености на "самовільно перебудоване приміщення", а востановить его возможно через суд (что проблематично, надо судиться с гор.советом) или через "руки которые не крали". (ВСЕ ВЫШЕ ПЕРЕЧИСЛЕННОЕ ИЗ ЛИЧНОГО ОПЫТА)(забор (старый штахетник)заменили на бетоный высотой 1.5м, а гор.совет в лице архитектуры заставил вернуть "в исходное" - поменял на рабицу, а за окна и двери получили штамп БТИ "самовільно перебудоване приміщення"). Т.е. не имеет значение перенос двери, постройка дома 30 кв.м, пристройка тамбуракладовкибалкона, постройка особняка 300 кв.м - это равные нарушения. А попытка получить разрешение гор.совета на "перебудову будинку 1950 р. будівництва"- "длительная процедура" (цитата из официального ответа гор.совета). Если бы гор.совет сам четко указал "правила игры" и их придерживался то ***З виявлених 227 самочинних об’єктів: 10% житлових будинків, 37% надбудов та реконструкцій*** было намного меньше. Во многих городах есть правила т.н "узаканивания" самостроя (ведь это строение можыт быть построено еще 10-20 лет назад).
 • 2. Законопослушник
  Законопослушник
  11-12-08, 14:43 | IP:195.177.237...
  А почему бы и не построить себе что-нибудь там, где мне захочется, раз уж наказание за это всего лишь небольшой, я бы сказал, "символический" штраф - от 85 до 170 грн.?
 • 1. Олександр
  Олександр
  11-12-08, 09:53 | IP:91.124.109...
  Самобуди по Вінниці виникають на тротуарах, цілі управління мають стояти на заваді тому, а що вони роблять, крім констатації фактів? - а заробітна плата не зважаючи на фінансову кризу, велика, а роботи нуль.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)