Вінницькі школярі першими в Україні навчаються фінансовій грамотності

09.11.12 17:39 3069 2

З вересня у вінницьких школах почала впроваджуватися програма, яка сприятиме соціальній адаптації дітей та формуватиме у них навички правильного використання та економії коштів. Міжнародна програма соціальної та фінансової освіти дітей «Афлатун» розроблена у Нідерландах та вже використовується у 85 країнах світу. Вінниця є першим містом України, де учнів навчатимуть фінансової грамотності.

Вінницькі школярі першими в Україні навчаються фінансовій грамотності

Програму «Афлотун» у різних країнах світу реалізовують, як правило, некомерційні громадські організації. У Вінниці ж її впровадженням займається молодіжна громадська організація «Школа рівних можливостей» за сприяння Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді міської ради. За допомогою таких занять діти оволодівають навичками, які допомагають соціальній інтеграції в суспільстві та фінансовій грамотності.

Заходи по програмі «Афлотун» у місті розраховані на дітей віком 6-14 років і проходять у формі ігор, співів, опитувань. Однак, у багатьох країнах у ній задіяні і дошкільнята. Її можна використовувати як в системі загальноосвітніх шкіл, так і в системі неформальної освіти. Програма розроблена так, щоб зацікавити дітей. У ній використовуються методи, які роблять дитину активним учасником навчального процесу. Направлена вона на навчання дитини опиратися на себе, щоб стати відповідальним, активним громадянином, ініціатором змін в своєму власному житті і житті суспільства. Довгострокова ж мета програми «Соціальної і фінансової освіти для дітей» полягає в тому, щоб вона була включена в систему національної освіти на державному рівні.

У 15 навчальних закладах обласного центру школярі різного віку навчаються правильно заробляти, заощаджувати та витрачати кошти. Заняття проходять у нестандартній формі. «Діти, наприклад, можуть робити різні вироби, які потім продають і на виручені кошти колектив за допомогою учителя вирішує, як цими коштами розпорядитися, - розповідає член правління громадської організації «Школа рівних можливостей» Вікторія Коломійчук. – Діти можуть закупити подарунки для дитячого будинку, витратити їх на потреби гуртка або ж поїхати відпочивати. Тобто вони реалізовують свої маленькі бізнес-плани».

Навчають дітей вчителі вінницьких шкіл, які виявили бажання займатися цікавою справою. В середині вересня в рамках «Школи рівних можливостей» вчителі відвідували тренінги, на яких вчились, як забезпечити фінансове виховання та які форми роботи можливо застосовувати у роботі з дітьми.​

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 2. Сергій
  Сергій
  12-11-12, 08:50 | IP:37.72.43...
  Думаю, багатьом відомо, що наразі абсолютно в усі сфери нашого життя намагаються впровадити електронну систему розрахунків, і в перспективі кожен громадянин зобов'язаний буде використовувати по кілька кредитних карток. На Заході така система вже багато років працює, і вона влаштовує всіх, і іншого виходу (чи то вибору) в них немає, кожному заводиться кредитна історія, причому на сьогодні в деяких країнах кредити вже можна отримувати, починаючи з 15 років!!! Хоча багато їхніх громадян протестують проти такої системи. А, як відомо, якщо грошова сума взята у кредит, то хоч і невеликий, та сплачується відсоток. Уявіть собі, що кожен громадянин використовує кредитку, кожного дня, при кожній купівлі. Так чи інакше, а це шлях розвитку банківської системи. В нас же намазаються "нахрапом" впровадити те, що на Заході, розвивалося природним шляхом, і найшвидший метод - починати зі школи. А так як Приват є найуспішнішим банком України, то звідки ще має йти ініціатива? Система є зручною, але шкода, що насамперед батьків тих дітей залишають без вибору, так як впевнений, що кожен батько або мати розповідають дітям про дорослий світ грошей тоді, коли вважають за необхідне для своєї дитини!
 • 1. Doctor House
  Doctor House
  11-11-12, 18:16 | IP:130.185.12...
  Это позитив, но то, что в городе кто-то толкает интересы Привата, что в приказном порядке детей заставляют получать карточки, якобы тоже для обучения финансовой грамотности, по которым отоваривают в школьном буфете и планируют запустить пропускную систему через эти карты - это негатив. Кто-то взял "на лапу" за внедрение этого!

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)