Колекція краєзнавчого музею поповнилась дев’ятьма масками язичницьких богів

12.03.13 09:14 2191 0

Колекція Вінницького краєзнавчого музею поповнилась дев’ятьма зразками різьбярського мистецтва ХХ століття, які виконані подільським майстром Аліком Поріцковим. Маски ідолів та язичницьких богів музею подарував старший сержант міліції Віктор Старченко.

Колекція краєзнавчого музею поповнилась дев’ятьма  масками язичницьких богів

Переїжджаючи в інше місто знайома подарувала хлопцеві дерев’яні маски та розповіла, що це подарунки Поріцкова її матері.

Віктор Старченко

Ще з дитинства молодий чоловік часто бував у музеї та милувався його експонатами. Коли в руках Віктора опинились предмети, які могли представляти культурно-історичну цінність, хлопець не вагався у своєму рішенні - він відніс їх до музею.

Зберігати такі речі необхідно лише в спеціальних умовах - каже Віктор Старченко – через декілька десятиліть, при дбайливому ставленні, ці маски стануть культурною спадщиною для наших нащадків. Саме для того, аби вберегти цінності від руйнації та донести мистецтво автора до людей і вирішив старший сержант міліції поповнити музейну скарбницю Вінниччини.

Віктор Старченко іТетяна Журунова

Для працівників музею стало приємною несподіванкою бажання хлопця подарувати маски. Якщо раніше музею дарували величезну кількість цінностей, то для теперішнього часу - це надзвичайна рідкість. Зараз люди все частіше пропонують купити вироби мистецтва, які мають історичну цінність.

Як розповіла мистецтвознавець Тетяна Журунова, подаровані зразки різьбярського мистецтва відображають смаки покоління 70-80-х років минулого століття. Вражає саме кількість збережених експонатів – це ціла колекція робіт одного майстра.

Директор музею Катерина Висоцька каже : - хотілось, щоб всі люди так дбайливо ставились до культурно-історичної спадщини Подільського краю та брали активну участь у збагаченні музейного фонду.

 Маски ідолів та язичницьких богів

Мистецтвознавці відзначили Віктора Старченка «Подякою» музею та побажали успіхів у нелегкій міліцейській службі.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:СЗГ УМВС України у Вінницькій області
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


Ваш коментар буде першим. Заповніть будь ласка форму...

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)