Батьки школярів можуть самостійно обрати день та час проходження медичних оглядів дітьми

26.03.13 08:57 2384 4

Третього березня у Вінниці розпочалися профілактичні медогляди школярів. Як і у попередні роки, проходять вони у лікарняних установах і в присутності батьків. Чіткого графіку відвідування не встановлено. Головне – щоб візит до Центру первинної медико-санітарної допомоги відбувся не пізніше, ніж за рік після попереднього огляду, наголошують у Департаменті охорони здоров‘я Вінницької міської ради.

Батьки школярів можуть самостійно обрати день та час проходження медичних оглядів дітьми

«У першу чергу дитина відвідує сімейного лікаря або дільничного педіатра. Якщо немає скарг, а аналізи в нормі, цим медогляд і закінчується. Якщо в ході огляду виявляються проблеми, дитину направляють на консультацію до вузьких спеціалістів. Крім того, діти віком 6, 11 та 14 років в обов‘язковому порядку відвідують ендокринолога, хірурга або ортопеда, а також окуліста. Ті фахівці, які у Центрах первинної медико-санітарної допомоги відсутні, ведуть прийом у Центрі матері і дитини. Батьки самі можуть обрати зручний день і час для проходження медогляду, відповідно для графіку роботи фахівців. Виняток становить лише флюорографія та здача аналізів: Центри первинної медико-санітарної допомоги складають графік відвідування рентген-кабінету та лабораторії учнями шкіл таким чином, щоб у цей час там не було дорослих пацієтів», - каже директор департаменту Людмила Грабович.

За її словами, проведення профілактичного медогляду у лікарняних закладах, а не в школах зумовлено тим, що у загальноосвітніх закладах організувати його належним чином неможливо, а отже – неможливо виявити у дітей наявні патології. «Після того, як профогляди стали проводити в лікарнях, кількість дітей, у яких виявлені ті чи інші захворювання, збільшилася, адже зросла якість оглядів», - зазначає Людмила Грабович.

Доцільність проведення профілактичних оглядів у медичних установах розуміють і батьки учнів. За даними Департаменту освіти Вінницької міської ради, у лютому у всіх школах пройшло обговорення з батьками питання щодо того, де саме проводити медичні огляди. За результатами обговорення майже 70 % батьків висловились «за» проведення оглядів у спеціалізованих закладах, а не у школах.

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 4. Оксана
  Оксана
  27-03-13, 20:15 | IP:91.124.245...
  А я п"ятий раз уважно перечитую статтю і не можу зрозуміти:якщо батьки можуть самостійно обирати день та час проходження дітьми мед.оглядів,головне,щоб цей огляд проводився не пізніше,ніж через рік попереднього,то чому керівництво школи моєї дитини встановило батькам учнів і день,ічас,і навіть лікарню,де дитина в обов"язковій присутності когось з батьків має пройти медогляд,незалежно від того,скільки часу пройшло від попереднього огляду.
 • 3. Макар
  Макар
  27-03-13, 07:02 | IP:77.121.119...
  Зовсім незрозуміло,чому влада проводе таке нововедення і ніхто не радиться з нами-батьками цих дітей.А біда в тому,що в Вінниці керують медичною галуззю ділетанти,типу педагога Реви та стоматолого Грабович(в міру Фотопломба),які поняття не мають як воно краще і для батьків і для дітей.Невже Вашу газету не читае Гройсман і небаче як Він має падіння рейтингу,за того що тримає дилетантів в керівницьтві медичній галузі міста,яких треба негайно позбутися......
 • 2. Поліна Осипенко
  Поліна Осипенко
  26-03-13, 10:25 | IP:95.135.28...
  Сначала разрушили систему профилактики и медосмотров в садиках и школах, созданную в советское время, и которая продолжала существовать до 2000-х, а теперь родители должны отпрашиваться с работы и простаивать в очередях. Ведь по новой реформе количество педиатров (семейных врачей)сократили. Действительно все может написать терапевт или даже медсестра, но зачем тогда такой медосмотр?
 • 1. Наталія
  Наталія
  26-03-13, 09:55 | IP:178.94.140...
  Вот дебилы! Ну почему нельзя провести медосмотр в школах, как это делали раньше? Почему родители должны потратить день, а то и два, стоя в очереди к хирургу? Неужели непонятно, что не все в итоге к этому хирургу попадают и тупо берут у участковых врачей справку о том, что все специалисты пройдены? Кому нужны такие медосмотры?

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)