За тиждень по місту їздитимуть мобільні групи, які слідкуватимуть за тим, щоб люди не палили сміття

02.04.13 14:20 2862 7

За спалювання опалого листя можуть оштрафувати від 340 до 1360 грн. Протягом місяця, з 8 квітня по 4 травня, ситуацію з паління багать після весняного прибирання будуть контролювати мобільні групи, які не тільки проводитимуть роз’яснювальну роботу, а й складатимуть протоколи на порушників правил благоустрою.

За тиждень по місту їздитимуть мобільні групи, які слідкуватимуть за тим, щоб люди не палили сміття

Весна – час оновлення та час прибирання території міста. Але для вінничан приватного сектору це ще й період густої димової паволоки, яка утворюється через спалювання згорнутого листя та гілля. У ті ж вогнища потрапляють пластикові пляшки, поліетиленові пакети та інший непотріб, які під час горіння створюють дим з величезною кількістю токсичних речовин.

Вже протягом кількох років щовесни та щоосені відбувається постійне інформування населення щодо шкідливості спалювання листя для здоров’я оточуючих. Однак все ще є вінничани, на котрих роз’яснення не діють. Тому цієї весни містом знову будуть їздити мобільні групи, які слідкуватимуть за тим, щоб люди не палили відходи. Якщо після роз'яснювальної роботи вінничани будуть продовжувати порушувати правила благоустрою міста, на них будуть скласти протокол, що тягне засобою сплату штрафу.

Такі мобільні групи розпочинають курсувати по місту вже за тиждень. До їх складу входитимуть працівники інспекції по контролю за благоустроєм та санітарним станом Вінниці, санстанції, виконавчих органів міської ради, екологічної інспекції, квартальних комітетів та дільничних інспекторів. Допомогти мобільній групі ефективно працювати можуть самі вінничани, набравши номер телефону відділу «Цілодобова варта» 15-60 і повідомивши про місце, де горить багаття. Оператори цієї служби негайно передадуть інформацію відповідному підрозділу.

Спалювання листя і сміття є прямим порушенням Закону України "Про охорону атмосферного повітря", статті 77–1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Громадяни та посадові особи, котрі його порушили, повинні сплатити штраф. Мобільна група складає протокол порушення, а розмір штрафу в подальшому призначає адміністративна комісія. Розмір штрафу може коливатись від 340 до 1360 грн. для фізичних осіб, а для юридичних – від 850 до 1700 грн. Начальник інспекції по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста Василь Гайовик зауважує, що в разі несплати порушниками штрафу протягом 15 наступних днів після призначення його адміністративною комісією – розмір штрафу подвоюється.

Для інформації:

Спалювання опалого листя спричиняє набряки дихальних шляхів, адже кожен другий українець має алергічну реакцію на дим. Зелені рослини, як біологічний фільтр, вбирають токсичні речовини з навколишнього середовища. Під час згорання ці хімічні сполуки вивільняються в повітря, а людина мимоволі вдихає отруйні, подразнюючі і канцерогенні речовини. Комплекс токсичних хімічних сполук, які, потрапляючи в організм людини через дихальні шляхи, викликають загострення хронічних захворювань, роздратування, безсоння. Найбільше страждають діти, люди, що хворіють бронхіальною астмою, серцево-судинними захворюваннями, гіпертонічною хворобою. Вдихання диму може призвести до виникнення респіраторних захворювань і спричинити приступи астми.

Найкращою альтернативою спалюванню листя є компостування. Власники присадибних ділянок у своєму дворі можуть зробити компостну яму і зберігати у ній рослинні залишки. В результаті не буде забруднюватись повітря, а за півроку кожен господар матиме власне безкоштовне добриво. Якщо створити компостну яму не має можливості – рослинні залишки необхідно упакувати в сміттєві пакети, які весною і восени вивозять разом із побутовими відходами спецмашини. Причому жодної додаткової оплати при цьому здійснювати не потрібно – опале листя та гілля вивозять безкоштовно.​

"Моя Вінниця"За iнформацiєю:Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 7. Александр
  Александр
  20-08-13, 22:28 | IP:92.49.255...
  Виктория - речь идёт о дымовых кострах в которых спаливаются листья, мусор, пластик, подушки с перьями, и прочее барахло - запалив которое слышно на полтора - два километра от места сжигания.
  Если вы будете жечь сухие ветки с дерева, не важно какой толщины - никто вас за это не оштрафует! Так как костёр из обычных веток не создаёт дымовой завесы. Можете смело жарить шашлык, спаливая при этом только сухие ветки. Такой костёр обычно на час-два полностью сгорает, а не тлеет как листья по 12-15 часов, и слышно на запах его максимум на 100 метров.
 • 6.
  03-04-13, 07:43 | IP:81.30.173...
  Леха! сами-Вы- гундите,если еще хуже не сказать. Повезло вашей семье,что у них есть Вы, а те,у кого нету мужчин в дворе? Посмотрела бы я,как старушки по дкревьях скачут да ветки обрезают ножовкой а потом еще и рубят их для того,что бы вывезли. Забыли,какв прошлом году жгли ветви на заброшеном пустыре на можайке и властям было огромное "п...ть"на людей-там проживающих!.А ведь никто штрафов из них не платил,хотя должны были из собственного кармана и в 5-10 раз больший,так как они- служебные лица. Такое впечатление-что штрафы эти-только для простых смертных,что именно ними городские власти будут пытаться наполнить бюджет а всякие экоинспекции вкупе с избранными(поддержаными властями а не людьми-потому что ни у кого нету необходимых тысяч подписей и все собрания-давно формальность)КК-стали полицейскими карательными отрядами. Все до поры,до времени. За истопку бань или вообще-печей никто штрафовать не может.Это посягательство на право человека на жизнь(что бы не замерзнуть и приготовить кушать).А мангал к ним тоже относится....
 • 5. Лехе
  Лехе
  02-04-13, 21:44 | IP:178.95.71...
  Если уж на то пошло, то за мангальчик тоже штрафовать нужно)))
 • 4. Леха
  Леха
  02-04-13, 21:07 | IP:178.94.77...
  Народ, хорош гундеть - все правильно они делают, если в ваших семьях нет астматиков, то оно и понятно, что вам это до лампочки. А насчет здоровенных веток - то порубите их топориком и связки поделайте, вместе с мусором и вывезут (у меня лично так забирали). Заодно и хорошая физическ4ая нагрузка на организм, труд облагораживает человека. Ясно, что гилляки, которые длиннее кузова никто вам вывозить не будет, их же погружить невозможно. А я осенью так вообще пожлобился на это дело и когда связки веток упаковал, то решил их оставить - периодически мангальчик за домом ставлю и для шашлычка самое оно.
 • 3.
  02-04-13, 19:25 | IP:81.30.173...
  Згодна з попереднiм автором.Люди саме дерева обрiзають-куди дiвати гiлля з нього чи й то взагалi товстелезнi гiлки? Смiттевозка iх не забере,тим бiльше,що iх дуже багато i вони не компактнi. Та й экологiя дбае лише про спалене листя,а хто захистить людей вiд вихлопних газiв з машин .I автовласники,доречi,нiяких штрафiв за постiйне забруднення спiльного повiтря не платять! Так що мер з сокомпанiею хай з себе починають i переходять iздити на велосипеди, а тодi вже приймають якiсь рiшення для "спiльного захисту" всiх людей вiд газiв.

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)