"Вінницькі жартівники". З 500 повідомлень про пожежу - 140 виявилися хибними

08.07.13 11:10 2034

Вінничани люблять жартувати з медиками і пожежниками.

"Вінницькі жартівники". З 500 повідомлень про пожежу - 140 виявилися хибними

Хто з нас у дитинстві хоч раз не розважався, телефонуючи до міліції чи за випадковим номером? На щастя, більшість забуває про такі безглузді дитячі пустощі ще в молодшій школі, але є серед нас і ті , кого ця хвороба супроводжує все життя. Вони називають себе пранкерами (від англійського слова «prank» -витівка) й добряче псують нерви.

Зазвичай основними жертвами дзвонарів стають екстрені служби, бо дзвінки на їх номери безкоштовні. Тільки у Вінниці з 5 сотень повідомлень про пожежу, які надійшли на службу 01, 140 виявилися хибними. Звичайним жартом є кожен восьмий-десятий виклик міліції. Та найбільше дістається медикам, що працюють на виїздах, там амплітуда фантазії коливається від серцевого нападу до пологів.

Хоча з одного боку здається, що такі розіграші цілком анонімні, завдяки співпраці з компаніями мобільного зв'язку працівники поступово знаходять і карають винних. Таким чином для батьків жартівника хибний виклик швидкої обійдеться щонайменше у 80 гривень, а пожежної служби вже значно дорожче - до семи тисяч.

Відтак, дитячі пустощі лише в цьому році нашкодили держказні на мільйон гривень. Але справа навіть не в грошах, а в тому, що від таких розваг страждають інші люди, які не можуть додзвонитися до "швидкої", міліції чи пожежної служби в ту саму хвилину та платою за звичайний телефонний жарт стає людське життя. Подробиці у відеосюжеті:

"Моя Вінниця"
Система Orphus

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)