У Вінниці муніципальна поліція слідкує за тим, щоб жителі не спалювали листя. За три тижні складено 56 протоколів

29.10.13 09:15 2979 4

6 мобільних груп щоденно моніторять територію міста по спалюванню палого листя. З 7 жовтня вже складено 56 протоколів на порушників. Таке адмінпорушення жителями приватної забудови тягне за собою штраф у розмірі від 340 грн. до 1360 грн.

У Вінниці муніципальна поліція слідкує за тим, щоб жителі не спалювали листя. За три тижні складено 56 протоколів

Вже кілька років поспіль у Вінниці проводиться активна робота з мешканцями приватного сектору щодо шкідливості спалювання гілля та обпалого листя. Ця осінь не стала винятком, протягом трьох тижнів щовечора території з приватною забудовою об’їжджають мобільні групи. До їх складу входять дільничні інспектори міліції, працівники санітарно-епідеміологічної служби, державної екологічної інспекції, працівники виконавчих органів міської ради, працівники Асоціації органів самоорганізації населення та Муніципальної поліції. Тобто, кожна група має людей, які уповноважені складати як відповідні приписи, так і протоколи про адміністративні порушення по яким адмінкомісія виносить постанови про штраф.

Окрім щоденного патрулювання, мобільні групи виїжджають і на сигнали мешканців про паління вогнищ у їх районі, які надходять на лінію відділу оперативного реагування «Цілодобова варта». Це значно покращує мобільність та оперативність груп, оскільки диспетчери у будь-який час доби передають інформацію про місце, де горить багаття. Цьогоріч групи будуть працювати щонайменше до 15 листопада.

Окрім багать, мобільні групи контролюють і дотримання городянами Правил благоустрою території міста. Тож разом із протоколами про спалювання листя, складаються і протоколи й по інших порушеннях благоустрою. Найбільш поширене з них – складування будівельних матеріалів.

«Ситуація відносно спалювання листя на території Вінниці покращується, однак є мешканці, котрі незважаючи на значні штрафи продовжують палити вогнища. Варто пам’ятати, що цим вони завдають шкоду здоров’ю в першу чергу собі та своїй родині», – каже начальник комунального підприємства «Муніципальна поліція» Василь Гайовик.

Палінню листя існує альтернатива – його необхідно пакувати у сміттєві пакети, які забиратимуть сміттєвози. Також з листя можна отримувати компост для подальшого використання його як добрива на присадибній ділянці.

Вінничани можуть оперативно повідомляти про випадки спалювання листя на «Цілодобову варту» за багатоканальним номером «15-60».

Для довідки

При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря потрапляє біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому листі виділяється бензопрен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовини. Додаткова проблема полягає в тому, що з листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. При згорянні, приміром, поліетиленового пакету, в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких для людини є отруйними. Саме вони, як правило, стають причиною першіння в горлі та кашлю. Особливо погано почуваються ті, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти. Вкрай небезпечним є вплив диму на організм дітей дошкільного і молодшого шкільного віку.

"Моя Вінниця"
Система Orphus

Коментарі відвідувачів


 • 4. Старый город
  Старый город
  30-10-13, 01:09 | IP:176.32.10...
  По старому городу проехать невозможно, такой дым идёт. Из-за дыма в дворах домов напротив 3-й больницы - дороги не видно
 • 3. 123
  123
  30-10-13, 00:33 | IP:37.52.5...
  Позорище, приучают людей доносчиками быть... все преувеличено, никогда не было такой проблемы. Подымели одни-другие соседи по 10мин+ да и все. Если бы нормально листья вывозили да сами собирали с кучи в машину (что бы не нужно было искать пакеты для листьев) - все бы листья для вывоза оставляли, вместо их спаливания.
 • 2. 85858
  85858
  30-10-13, 00:15 | IP:178.94.85...
  Не вивозить сміттєвоз листя з приватного сектору. На нашій вулиці і на сусідніх вже тижні зо три під парканами стоять пакети й мішки з листям. Машина їздить згідно з графіком, але забирає лише побутове сміття. Люди кажуть, що сміттєвоз може забрати лише по одному мішку листя з одного двору - а що ж тим листям робити тоді?
 • 1. Олександр
  Олександр
  29-10-13, 10:25 | IP:178.93.234...
  За адресою Гліба Успенського 6, систематично палять різним непотребом дві смоловарки, які димлять випарами смоли в десятки разів більше за токсичністью ніж та купка опавшого листя. "У Вінниці проводять рейди. Муніципальна поліція слідкує за тим, щоб люди не спалювали сухе листя та траву. Вчора увечері опрацьовували приватний сектор мікрорайону Сабарів". Згідно свого статуту, виходить ьуніципальна поліція, працює вибірково, зі старої бабці можна здерти штраф, а з міської організації - НЕ можна бо там як кажуть ще по заробітній платні заборгованість. "Слідкувати" і "контролювати" потрібно всіх, або нікого...

Додати коментар:

Для зареєстрованих користувачів:
 

Для НЕзареєстрованих користувачів:
зареєструйтесь

Введiть коректний текст повiдомлення

Введіть захисний код оновити код
Введіть вірний захисний код

* Обов'язкові для заповнення поля

Додані коментарі модеруються та можуть бути видалені без попередження

Останні новини

Реклама

Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Мультіплекс (Караван)