14  липня 2014 року у Вінницькому міжрегіональному центрі професійної реабілітації інвалідів «Поділля» проходив тренінг «Репродуктивні права жінок з інвалідністю», який проходила ГО «Паросток» спільно з партнером ГО «Вісь»  у рамках реалізації проекту «Життя вище інвалідності: репродуктивні права та здоров’я жінок з інвалідністю», підтриманого програмою „Здоров’я жінок України” Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що впроваджується Інститутом досліджень і тренінгів імені Джона Сноу.

У Вінниці проходив тренінг «Репродуктивні права жінок з інвалідністю»

Головна мета семінару – висвітити правила, згідно яких жінка може зберігати своє здоров’я і відносини з коханою людиною, а також ознайомити жінок з інвалідністю  із їх основними правами та способами подолання дискримінації у сфері репродуктивного здоров’я, розповісти про стандарти медичного та соціального обслуговування жінок з інвалідність у сфері репродуктивного здоров’я, заохотити до більш активного піклування про особисте здоров’я.

Після знайомства учасниці розділися на групи. Кожній групі було запропоновано визначити критерії одного із видів здоров’я. Потім вони мали змогу перевірити, чи збігаються їхні думки із визначеннями Всесвітньої організації охорони здоров’я.

У Вінниці проходив тренінг «Репродуктивні права жінок з інвалідністю»

Тренер семінару Світлана Дубина та співтренер Саранча Ірина запропонували учасницям уважніше приглянутись до свого здоров’я, проблем, потреб, а також врахувати прагнення і потреби партнера у процесі планування майбутньої сім’ї. Відповідальне ставлення до статевого життя, спосіб життя, емоційний стан - все це визначає стан репродуктивного здоров\'я людини і, як наслідок, впливає на якість і стабільність відносин у родині і на самопочуття в цілому. 

Ніщо так не допомагає зберегти здоров’я як обізнаність. Тож жінкам було запропоновано пройти невеличкий тест на тему запліднення та з’ясувати рівень своїх знань у цій галузі. Також було наголошено, що сьогодні жінки з інвалідністю на узбіччі соціальних процесів, які відбуваються в державі. Вони змушені добиватися своїх прав на здорове, повноцінне життя.

У Вінниці проходив тренінг «Репродуктивні права жінок з інвалідністю»

На закінчення учасницям було запропоновано описати сучасну щасливу родину і подати правила, додержуючись яких можна втілити свої мрії в життя. Варіантів було багато. Та всі вони схожі. Взаємоповага, міцні стосунки, любов, а також вміння розуміти один одного.

Учасниці семінару жваво долучалися до обговорення проблем, які турбують кожну жінку. Отримана на семінарі інформація потрібна і необхідна  для формування  особистості та здорового  способу життя жінок з інвалідністю.Переглядів: 3639
Поширень: 0